Ako odstrániť prehliadač z počítača?

Obsah

Dnes dokonca aj používatelia, ktorí nie sú zapojení do komplexnosti internetových technológií, vedia, čo je „vojna prehliadača“, a v skutočnosti sa na nej zúčastňujú (dokonca nepriamo). Vrelo sa dokážu, čítať recenzie a nezávisle zistiť, kto je ešte rýchlejší, bezpečnejší a pohodlnejší - Google Chrome, Internet Explorer, Opera alebo Firefox. Je však nevyhnutné a či je možné jeden z týchto webových prehliadačov odstrániť z počítača alebo notebooku.

V súvislosti s týmto vekovo starým sporom, a nielen to (koniec koncov, webový asistent sa musí niekedy len preinštalovať), teda vzniká úloha, ako odstrániť prehliadač zo systému Windows. Potrebujete to tiež vyriešiť? Potom je táto príručka pre vás. Podrobne rozoberá rôzne spôsoby odinštalovania.

Používanie štandardných funkcií Windows

Zakázanie prehliadača Internet Explorer

IE - v predvolenom nastavení je s ním nainštalovaný „natívny“ prehľadávač systému. Preto, rovnako jednoduché ako ostatné aplikácie, ich odoslanie do koša nebude fungovať. Je chránený pred odstránením procesom Trustedinstaller. Ak chcete takýto zámok odstrániť, musíte sa hlboko ponoriť do nastavení počítača.

Existuje však spôsob, ako sa zbaviť prehliadača Internet Explorer a ľahšieho. Aby si „nedržal“ oči na ploche a nespustil vôbec, môžete ho jednoducho vypnúť:

1. Otvoriť: Štart (tlačidlo Windows na paneli úloh) → Ovládací panel → Odinštalovať program.

Poznámka.Ak chcete otvoriť zoznam softvéru v systéme Windows 8, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu „Windows“ a vyberte položku „Programy a funkcie“.

2.Vo vertikálnej ponuke kliknite na časť „Zapnutie a vypnutie ...“.

3. V zozname komponentov kliknite na tlačidlo myši a zrušte začiarknutie políčka vedľa programu Internet Explorer.

4. Potvrďte odpojenie prehliadača: v okne žiadosti kliknite na „Áno“.

5. Na paneli „Povoliť a zakázať ...“ kliknite na „OK“.

Počkajte, kým sa zmena nastavení nedokončí (Windows budú trvať asi 1 - 2 minúty).

Odinštalovanie Firefoxu, Google Chrome, Opera

Bez ohľadu na to, ktorý prehliadač chcete odinštalovať, najskôr otvorte časť „Odinštalovať program“: Štart → Ovládací panel → kategória „Programy“. Potom v adresári nainštalovaných aplikácií kliknite pravým tlačidlom myši na názov webového prehľadávača a kliknite na otvorenú možnosť „Odstrániť“.

Funkcie odstránenia prehľadávačov

Firefox

Ak sa Firefoxu na chvíľu rozlúčite, zálohujte ho pomocou nástroja MozBackup. , Neskôr, po opätovnej inštalácii prehliadača, môžete obnoviť svoje nastavenia v ňom (Operácie s profilom → Obnoviť), predtým pripojené doplnky, históriu prehliadania atď. Pomocou niekoľkých kliknutí.

1. Prejdite na oficiálnu webovú stránku obslužného programu - http://mozbackup.jasnapaka.com/. A v sekcii „Stiahnutie“ stiahnite aktuálnu verziu.

2. Nainštalujte a spustite MozBackup s oprávneniami správcu.

3. V sekcii „Operácie s profilom“ kliknite na príkaz „Uložiť“ pomocou tlačidla myši.

4. V zozname aplikácií vyberte možnosť „Mozilla Firefox“. Kliknite na Ďalej.

5. Zadajte adresár (priečinok), do ktorého chceteUložte si záložnú kópiu svojho profilu FF.

6. Označte komponenty, ktoré chcete uložiť (záložky, nastavenia, rozšírenia). Znova kliknite na Ďalej.

Na paneli odinštalačného programu Firefox kliknite na tlačidlo „Odstrániť“.

​​

Google Chrome

Ak máte účet Google, pomocou tohto nástroja pred odinštalovaním zosynchronizujte svoj profil prehliadača. Možno to bude pre vás stále užitočné. Záložky s užitočnými webmi, rozšíreniami a ďalšími individuálnymi nastaveniami sa uložia na server a budú čakať v krídlach (keď preinštalovaný prehliadač Chrome potrebuje obnoviť svoj „pôvodný vzhľad“).

1. Otvorte hlavnú ponuku internetového prehľadávača (ikona „tri pruhy“ na hornom paneli vpravo) a vyberte „Nastavenia“.

2. V prvom bloku kliknite na tlačidlo „Zadať Chrome“. Prihláste sa a počkajte na dokončenie synchronizácie.

V nastaveniach odinštalačného programu Google Chrome kliknite na začiarkavacie políčko vedľa doplnku „Tiež odstrániť údaje ...“, čím úplne odstránite všetky prvky prehliadača z počítača.

Po dokončení čistenia sa stránka „Google Chrome bol odstránený“ otvorí v inom prehliadači dostupnom v systéme (štandardne v programe Internet Explorer). Na nej môžete službe uviesť dôvod odstránenia prehliadača Chrome. Po vyplnení dotazníka nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Odoslať“.

Opera

Aby ste neopustili údaje používateľa na disku PC, na paneli odinštalačného programu začiarknite políčko (kliknite na okno) v možnosti „Odstrániť údaje používateľa ...“. A až potom začnite čistenie pomocou tlačidla"Delete".

Odinštalovanie prehliadačov pomocou programu na odinštalovanie

Existuje veľa nástrojov, ktoré odinštalujú aplikácie v poloautomatickom režime. Analyzujeme možnosť čistenia pomocou príkladu jedného z najpopulárnejších riešení na webe - Revo Uninstaller Pro.

1. V pomocnom okne kliknite v adresári aplikácie na prehľadávač, ktorý chcete odstrániť z Windows.

2. Na hornom paneli stlačte funkciu „Odstrániť“.

3. Postupujte podľa pokynov odinštalátora prehliadača (pozri predchádzajúce pokyny).

4. V okne „Vykonávanie počiatočnej analýzy ...“ vyberte režim prehľadávania prehľadávača „Rozšírené“. Kliknite na tlačidlo Skenovať.

5. Z systému odstráňte zostávajúce súbory a záznamy v registri: nájdené zostatky označte v zozname a kliknite na „Odstrániť“.

Rýchla a úspešná odinštalovanie za vás!