Ako odstrániť prehliadač Ads Offers v prehliadačoch?

Offerswizard - adware (modul Adware). Potenciálne nebezpečný je skryto nainštalovaný do systému prostredníctvom inštalačných programov iných programov. Zmeny nastavení v prehľadávačoch, vlastnosti skratiek (pridáva nežiaduce /škodlivé odkazy, ktoré sa otvárajú pri spustení), vkladá reklamy (bannery) na webové stránky otvorené používateľom a narúša pohodlie surfovania po webe.

Zbaviť sa nepríjemného nástroja Sprievodca ponukami nie je také jednoduché - vírus sa v systéme „hlboko zakorenil“.

Prečítajte si pokyny uvedené nižšie. Podrobne popisuje krok za krokom, ako bezplatne odstrániť Offerwizard z počítača pomocou štandardných systémových nástrojov a špecializovaných doplnkových utilít.

Postup odinštalovania

1. Otvorte Ovládací panel systému Windows (prostredníctvom ponuky Štart).

2. Prejdite do časti „Odinštalovať program“.

3. Zo zoznamu nainštalovaného softvéru odstráňte všetky podozrivé programy (kliknite ľavým tlačidlom myši na ikonu → odstrániť). Po prvé, zbavte sa pochybného softvéru nainštalovaného nedávno, je možné, že jeho inštalátor priniesol Adware modul do Windows. Známy sú títo inštalatéri s integrovaným sprievodcom ponukami:

  • ovládač systému NetWork (pravdepodobne sieťový ovládač);
  • Search Protect by potrubím (škodlivé rozšírenie prehliadača);
  • Panel nástrojov Babylon (panel nástrojov);
  • WebCake (obslužný program).

4. Odstráňte všetky pochybné rozšírenia (doplnky, doplnky, doplnky) a resetujte nastavenia vo všetkých prehľadávačoch pomocou špeciálneho pomocného programu Avast Browser Cleanup. Spravidla majú podivné neobvyklé mená (napríklad Highlightly).

5.Naskenujte systémovú oblasť disku, na ktorom je nainštalovaný Windows, pomocou Dr.Web CureIt!, Antivírusového programu MBAM (Malwarebytes Anti-Malware) alebo nástroja na odstránenie vírusov (produkt Kaspersky Lab).

Ďalšie opatrenia

Ak nemôžete odstrániť reklamy pomocou Sprievodcu ponukami (reklamné jednotky sa stále zobrazujú na stránkach), musíte obnoviť nastavenia prehliadača ručne. Postupujte podľa týchto krokov:

1. Skontrolujte vlastnosti klávesových skratiek prehliadača na pracovnej ploche: kliknite ľavým tlačidlom myši na odkaz → Vlastnosti → Objekt. Okrem cesty k spustiteľnému súboru prehľadávača (napríklad firefox.exe) by v poli „Object“ nemali byť žiadne ďalšie odkazy /záznamy. Ak sa nájdu, nezabudnite ich odstrániť.

2. Skontrolujte nastavenie domovskej (začiatočnej) stránky:

  • Firefox : Nástroje (hlavná časť ponuky) → Nastavenia → karta Všeobecné;
  • Google Chrome : Nastavenia → Pri spustení otvorte → Pridať; (voliteľné) Vyhľadávanie → Konfigurácia vyhľadávacích nástrojov;
  • Internet Explorer : Nastavenia (tlačidlo ozubeného kolieska) → Konfigurovať doplnky (Spravovať doplnky) → Panely nástrojov.

3. Aktualizujte hlavný antivírus, ktorý chráni váš počítač v reálnom čase, a skontrolujte všetky oddiely na disku.

Prevencia

Vyčistite OS nepotrebných súborov a priečinkov, vymažte súbory cookie a vymažte vyrovnávaciu pamäť v prehľadávačoch, odstráňte /opravte položky v systémovom registri pomocou čističa CCleaner.