Ako odstrániť prebytočnú soľ z tela v domácnosti?

Uloženie solí je veľmi naliehavý problém našej doby. A často sa stáva veľa nie celkom starších ľudí. Dôvodom je sedavý spôsob života, metabolické poruchy a zlá výživa. Choroby ako osteochondróza a dna teraz počujú všetci. Ale ako odstrániť soľ z tela? Existujú nejaké účinné metódy? A je to možné urobiť doma? Nájdeme odpovede na tieto otázky.

Na odstránenie solí z tela musíte najskôr určiť, ktoré soli máte. Faktom je, že sú rôzne a metódy ich riešenia sú tiež rôzne.

V hornej časti tela sa ukladajú biele soli, fosfát (osteochondróza), v dolných končatinách - urát (dna) a oxalát - do celého tela vo svaloch. Ak chcete zistiť, aké nadbytočné množstvo solí máte vo svojom tele, môžete moč analyzovať. Keď zistíte, s čím presne musíte bojovať, pomáhajú vám bylinky, ktoré z tela odstraňujú soli. Pozrite sa na niektoré recepty.

  1. Ak trpíte bolesťou na krku, chrbte a chrbtici alebo bolesťami hlavy neznámeho pôvodu, pravdepodobne máte osteochondrózu, čo znamená nadbytok bielych solí. Dobrým riešením je čaj z hrušiek. Je potrebné jemne nasekať 3 výhonky hrušiek dlhé asi 15 centimetrov, naliať dva litre vody na panvicu, variť 15 minút a trvať 40 minút. Užívajte denne. Spočiatku môže dôjsť k exacerbácii a bolesti sa zosilnia. Musíte však byť trpezliví a výsledok nebude nútenýčakať na seba.
  2. Pri ukladaní solí močoviny bude vynikajúcou pomocou tráva striebristá. Môže však značne dráždiť obličkový epitel, takže je lepšie ho používať v kombinácii s inými rastlinnými materiálmi. Napríklad môžete pripraviť kolekciu horolezcov (uzlíčky), jahodových listov a ríbezlí (v pomere 1: 2: 2). Varené bylinky nalejeme do vriacej vody a trvajú 40 minút. Vezmite ¼ šálky. Po mesiaci prijatia si musíte urobiť týždennú prestávku. Liečba by sa mala vykonávať dovtedy, kým sediment nezostane v moči.
  3. Na ošetrenie ukladania oxolátových solí je účinné využívať priaznivé vlastnosti hroznového fúzy. Na prípravu lieku musíte vziať lyžičku jemne nasekaného hroznového fúzy a naliať pohár vriacej vody. Nechajte variť 40 minút. Užívajte ¼ šálky štyrikrát denne. Po mesiaci prijatia by ste mali urobiť desaťdennú prestávku a pokračovať v liečbe, až kým príznaky nezmiznú. Namiesto fúzy môžete použiť vetvičky hrozna.

Okrem týchto základných ošetrení existuje mnoho ďalších účinných receptov. Pre mnohých je bobkový list a ryža dobrým pomocníkom pri čistení tela od solí. Ako je možné pomocou soli odstrániť soľ z moču? Poďme to zistiť.

Priaznivé vlastnosti bobkových listov sa zachovávajú aj po vysušení. Na odstránenie soli z obličiek je potrebné vziať 25 lístkov z listu a naliať dve poháre vriacej vody. Potom povarte päť minút v uzavretej nádobe a nalejte do termosky. Nechajte to variť osem hodín. Vezmite jednu polievkovú lyžicu zapol hodiny pred jedlom. Trvať tri dni. Medzi týždennými prestávkami. Je potrebné dodržiavať taký šetrný režim, aby sa obličky nepreťažili.

Ryžová strava môže účinne bojovať proti ukladaniu solí. Aby však ryža mala požadovaný účinok, musí sa pripraviť. Aby ste to dosiahli, je potrebné ryžu namočiť jeden týždeň do vody, aby všetok škrob vyšiel. Každý deň musíte vymeniť vodu. V dôsledku toho by mala zostať transparentná. Ďalej uvarte kašu z tejto ryže. Bez soli a oleja. Jedzte to na raňajky po dobu 40 dní. Takáto strava môže nahradiť všetky lieky, ktoré odstraňujú soli.