Ako odstrániť "praetorian.exe" z prehliadačov a systému?

Praetorian.exe je proces, ktorý patrí k aplikáciám Yandex Defender a Yandex Elements. Nejde o súbor operačného systému Windows. Jeho funkčnou úlohou je zabrániť zmenám adresy domovskej stránky vo všetkých nainštalovaných prehľadávačoch.

Napriek svojmu ušľachtilému poslaniu - zabezpečiť bežných používateľov - vytvára v OS veľa problémov. Konflikty s inými aplikáciami a preto spôsobujú systémové chyby (napríklad: „softvérová výnimka 0xc0000417 ...“) Niektoré škodlivé programy sa okrem toho maskujú ako „praetorian.exe“. Avast Anti-Virus ich definuje ako „Win32: PUP-gen“ a Kaspersky ich definuje ako „Trojan-Clicker.MSIL.Agent.cn“.

Pokyny uvedené nižšie vám pomôžu správne odstrániť praetorian.exe z počítača.

1. Spustite „Správcu úloh“ (kombinácia klávesov je „Ctrl + Shift + Del“). V okne aplikácie kliknite na kartu Procesy.

2. Skontrolujte zoznam prebiehajúcich procesov na prítomnosť praetoriana. Ak existuje: vyberte ho kurzorom, pravým tlačidlom myši kliknite na kontextové menu a vyberte „Vlastnosti“.

3. V pododdiele „Všeobecné vlastnosti procesu“ v stĺpci „Umiestnenie“ zistite, kde sa nachádza súbor „praetorian“.

Rady! Ak je cesta k súboru komplikovaná (veľa adresárov a priečinkov), skopírujte ho do poznámkového bloku, aby ste nezabudli.

4. Zatvorte okno „Vlastnosti“. Znova vyberte „praetorian.exe“, otvorte kontextové menu a vyberte „Ukončiť proces“.

5. Otvorte úložisko „praetorian“ (sledujte cestu uvedenú vo vlastnostiach). Vyberte ho, otvorte kontextovéKliknite na ponuku Windows a vyberte možnosť „Odstrániť“. Vyprázdnite kôš OS.

Dôležité! Ak súbor nie je v okne viditeľný, stlačte Alt. V horizontálnej ponuke, ktorá sa zobrazuje v časti „Nástroje“, prejdite na „Možnosti priečinka ...“ a otvorte kartu „Zobraziť“. Potom tlačidlom myši zapnite prepínač „Zobraziť skryté súbory ...“ (posledná možnosť v zozname) a kliknite na tlačidlo „Použiť“.

Ak „praetorian.exe“ nie je v správcovi úloh, použite interný vyhľadávací systém Windows:
ul & gt;

 • kliknite na „Win + E“ alebo na ikonu „Tento počítač“ na pracovnej ploche;
 • v hornej časti okna nájdite pole „Search: Computer“ a do neho zadajte „praetorian.exe“ (bez úvodzoviek);
 • stlačte „ENTER“, počkajte na dokončenie skenovania;
 • odstráni nájdený súbor pomocou bežných nástrojov OS (funkcia „Vymazať“ v kontextovej ponuke).
 • 6. Otvorte ponuku Štart. Do vyhľadávacieho poľa napíšte „msconfig“ a potom „ENTER“.

  7. Kliknite na kartu „Spustenie“. Prezrite si zoznam prvkov: ak existuje súbor „praetorian.exe“, môžete ho zakázať (zrušte začiarknutie políčka vedľa názvu). Zatvorte obslužný program msconfig kliknutím na tlačidlo „Exit without rebooting“ (Ukončiť bez reštartovania).

  8. Prejdite na „Ovládací panel“ (ponuka Štart) a vyberte „Odinštalovať program“ (časť „Programy“).

  9. Vyhľadajte Yandex Elements v zozname nainštalovaného softvéru. Kurzorom vyberte ikonu aplikácie a potom v ponuke (v hornej časti okna) kliknite na príkaz Odstrániť.

  10. Z aplikácií Yandex zo všetkých prehliadačov v systéme odstráňte aplikácie „Visual Bookmarks“ a „Elements ...“:

  Odporúčame prečítať si:

  Čo ak sa AVG neodstráni?
  • v programe Internet Explorer - otvorte časť hlavnej ponuky „Doplnky“. V zozname možností vyberte možnosť „Panely s nástrojmi ...“. Na susednom paneli vyhľadajte „panel s nástrojmi Yandex“, kliknite naň a vyberte možnosť „Odstrániť“;
  • vo Firefoxe - prejdite do podponuky „Nástroje“ a kliknite na časť „Doplnky“. Na karte „Rozšírenia“, oproti doplnkom Yandex, kliknite na tlačidlo „Odstrániť“;
  • v prehliadači Google Chrome - kliknite na ikonu ponuky (ikona je „tri pruhy“) a potom na položku „Nastavenia“. Na karte, ktorá sa otvorí, prejdite na „Rozšírenia“ a odinštalujte všetky aplikácie Yandex - „Hľadať ...“, „Spustiť ...“ atď .;
  • v opere - časť hlavnej ponuky „Rozšírenia“.

  11. Reštartujte Windows. Znova otvorte Správcu úloh: „praetorian.exe“ by nemal byť v zozname spustených procesov.

  Po vykonaní postupu odstránenia „problémového súboru“ z bezpečnostných dôvodov skontrolujte všetky časti disku pomocou antivírusového softvéru - či je nainštalovaný alebo iný (LiveCD, pomôcky na skenovanie). A tiež skenujte kľúče databázy Registry v systémovom editore Windows - regedit (iba pre pokročilých používateľov!).

  Úspešne sa zbavte praetorian.exe a ďalších nepríjemných aplikácií!