Ako odstrániť podráždenie po holení

Obsah

  Po holení sa na tele často objavujú škaredé červené značky. Zvlášť postihnuté sú citlivé oblasti - pokožka podpazušia, ochlpenie. Žiletka holiaceho strojčeka spolu s chĺpkami odstraňuje hornú vrstvu epidermy a poškodzuje ju. Je skutočné, ako sa zbaviť podráždenia po holení, ak študujete komplikácie starostlivosti o pokožku a venujete jej náležitú pozornosť.

  Ako sa problém objavuje

  Problémom sú postihnuté obe pohlavia. U niektorých ľudí je podráždenie v dôsledku charakteristických vlastností epidermy častejšie. Existujú faktory, ktoré ju zhoršujú. Tieto zahŕňajú:

  • nesprávne výrobky na holenie;
  • použitie tupej čepele;
  • časté holenie;
  • syntetické alebo nepohodlné spodné prádlo.

  Ak sú značky po holení viditeľné a bolestivé, je vhodnejšie zvoliť iný druh odstránenia vegetácie - odstraňovanie shugaringu alebo laserové odstraňovanie chĺpkov
  .

  Ak potrebujete maskovať červené bodky, môžete použiť ľudovú a kozmetiku.

  Ako skryť stopy

  Aby ste sa zbavili podráždenia, musíte si zaobstarať celý arzenál kozmetiky. Alkohol a peroxid sú najdostupnejšie a lacné farmaceutické výrobky, ktoré sa s problémom vyrovnávajú. Ľudia s mastnou pokožkou sú preferovaní pri výbere produktov na báze alkoholu, pretože vysušujú epidermu. Dezinfikujú postihnutú oblasť, zužujú póry a znižujú začervenanie.


  Pred a po utrite pokožku dezinfekčnými prostriedkamiholiace postupy

  Metóda je síce bolestivá, ale účinná. Pre nedostatok alkoholu si môžete vziať obyčajnú vodku, ale musí mať dobrú kvalitu.

  Prírodné oleje sú ďalšou účinnou pomocou v boji proti podráždeniu. Najčastejšie sa používa mandľový alebo broskýňový olej. Pre lepší výsledok môžete pridať vitamíny A a E. Nie sú vhodné pre každého. Osoby trpiace alergiou by mali vziať do úvahy, že niektoré zo zložiek v kompozícii môžu spôsobiť kožné vyrážky.

  Antiseptické masti sú špeciálne určené na upokojenie epidermy. Dodávajú pokožke príjemný ochladzujúci účinok, zbavujú ju baktérií. Obzvlášť produktívne sú výrobky obsahujúce:

  • aloe vera;
  • nechtík;
  • kyselina salicylová a glycerínová.

  Masť hydrokortizónu je veľmi populárna, ale môžete ju používať častejšie ako niekoľkokrát týždenne. Stojí za zváženie, že niektoré masti zahŕňajú hormóny. Ich použitie môže vyvolať vývoj vredov, ktoré sú liečené po dlhú dobu a je ťažké.


  Masť zinku je bezpečná a účinná. Úspešne sa vyrovná so začervenaním a zápalom na tele

  Masť si môžete vyrobiť doma. Vynikajúce protizápalové činidlo je možné získať z dvojice drvených tabliet kyseliny acetylsalicylovej a glycerolu. Ich pokožku by ste mali namazať niekoľkokrát denne.

  Nasledujúci vývar pomôže zmierniť prejavy podráždenia. Kvety harmančeka a mäty sa varia a trvajú niekoľko hodín. Výsledkom je navlhčená vatová vložka alebo gázatekutín a postihnuté miesto utrite. Pred zákrokom sa musíte zbaviť zarastenej vegetácie dezinfikovanou ihlou.

  Ľudové liečivá

  Ak nedôveruje farmaceutickým liečivám, môžete si pripraviť liečivú masť z prírodných bylín. Vhodné sú liečivé rastliny. Najznámejšou z nich je aloe vera, ktorá rastie v mnohých bytoch. Stačí rezať plachtu a pripevniť ju na stopy podráždenia.

  A tiež pomôcť:

  • dubová kôra;
  • lastovičník;
  • sedmokráska;
  • séria;
  • Calendula.

  Bežná petržlenová rastlina sa používa nielen pri varení, ale aj v medicíne.


  Ak nakrájate veľa petržlenu, nalejete naň vriacu vodu a trváte na tom, že dostanete jeden deň, získate vynikajúcu liečivú infúziu s liečivým účinkom

  Čerstvé smrekové šišky majú dobrý účinok. Sú rozdrvené, naplnené horúcou vodou, ponechané niekoľko hodín a prefiltrované. Výsledná tekutina sa zvlhčí bavlnou, aplikuje sa na červené stopy a nechá sa pol hodiny.

  Prevencia

  Aby sa tento problém v budúcnosti nevyskytoval, je vhodné si vypočuť niekoľko rád:

  Odporúčame vám prečítať si: Ako sa zbaviť sčervenanie po spálení od slnka
  • Žiletka pravidelne vymieňajte. Ak držíte holiaci strojček niekoľkokrát za sebou na rovnakom mieste, nevyhnutne to poškodí pokožku. Jednorázové stroje sú vhodné 3-4 krát. Niektoré spoločnosti vyrábajú britvy so špeciálnym zeleným pruhom s aloe vera. Takéto žiletky sú vhodné pre ľudí s ľahkosťouzapálená epiderma.
  • Holiaci strojček po použití umyte. Po zákrokoch zostávajú na čepeli nečistoty a baktérie, ktoré vyvolávajú podráždenie. Opláchnutie vo vode po dokončení holenia môže zabrániť nepríjemnostiam.
  • Ak sa čepeľ po zákroku lieči alkoholom, pravdepodobnosť začervenania a pupienkov sa zníži.
  • Použitie mydla pri holení je veľmi nežiaduce. Je lepšie zostať na špeciálnej kozmetike. Pena, gél, pena zdvihnú vlasy nad pokožku a zaistia hladší chod holiaceho strojčeka. Stojí za to opustiť baktericídne krémy: sú relevantné iba pre liečbu, nie pre prevenciu.
  • Pred holením sa odporúča pokožku dobre napariť. Môžete to urobiť pripevnením uteráka navlhčeného v horúcej vode alebo osprchovaním. Túto oblasť môžete jednoducho opláchnuť teplou vodou. Parou nasiaknutá pokožka je menej citlivá na holenie.
  • Po nanesení gélu ihneď nezačnite s holením. Je potrebné poskytnúť produktu čas na namočenie a zvlhčenie pokožky. Je dôležité držať sa zlatého priemeru: je ťažké odstrániť vlasy z nadmerne zvlhčenej pokožky.
  • Tesne pred holením sa musí stroj zahriať vo vode. Počas procedúry ho čo možno najčastejšie opláchnite vodou. Tým sa čepeľ chráni pred choroboplodnými zárodkami a poskytuje dobrý sklz.
  • Holiaci strojček by nemal byť namierený proti rastu vlasov, ako by ste si mohli myslieť, ale potom. Aj keď sa tým zníži účinnosť holenia, stopy podráždenia zostanú oveľa menšie.
  • Posledným krokom v tomto postupe je oplachovanie pokožkystudená voda. Uzatvára póry. Potom môžete poklepať tvár uterákom.
  • Nepožičiavajte holiaci strojček. Používanie jedného stroja dvoma ľuďmi nevyhnutne spôsobí podráždenie oboch.
  • Ak sa už podráždenie objavilo, nepoškodzujte pokožku počas holenia. Tým sa infekcia rozšíri do celého tela.
  • Použitie elektrického holiaceho strojčeka. Hladko sa holí, zbavuje sa všetkých vlasov a nezanecháva žiadne zvyšky.

  Dôležité!Ihneď po holení by sa pokožka nemala stresovať: teplo, chlad alebo otvorený špinavý vzduch. Zvýši sa tým pravdepodobnosť zápalu.

  Čo robiť, aby sa zabránilo podráždeniu

  Predtým, ako začnete holiť, musíte vykonať prípravný postup pre pokožku. Oblasť tela je dôkladne očistená. Ak vlasy často dorastú, pokožka sa dodatočne vyčistí. Nie je potrebné kupovať kroviny v obchode - nápravu je možné vykonať doma.

  Musíte zobrať:

  • 2 tablety aspirínu;
  • voda;
  • kávové usadeniny.

  Zložky sa miešajú, kým sa nevytvorí kaše a neaplikujú sa na pokožku jemnými pohybmi a olupovaním. Po začatí holenia.

  Ak sa na pokožke ľahko vytvárajú podráždenia, je vhodné zvoliť si holiaci gél, ktorý obsahuje silikón. Prispieva k ľahkému kĺzaniu čepele pozdĺž epidermy: minimalizuje sa pravdepodobnosť podráždenia.

  Na konci postupu musíte použiť gél po holení. Mal by sa vybrať v závislosti od typupleť. Ľudia so suchou pokožkou by sa mali vzdať alkoholových výrobkov v prospech hydratačnej kozmetiky. Mal by obsahovať rastlinné výťažky, vitamíny A a E, panthenol, upokojujúce pokožku. Tí, ktorí trpia mastnou pokožkou, by mali vyskúšať zmesi obsahujúce alkohol.

  Dôležité!Aby ste zabránili tomu, aby bol stroj nudný, v žiadnom prípade ho neumiestňujte s čepeľou nadol.

  Na základe odporúčaní sa nezaručuje úplná absencia podráždenia, ale niekoľkokrát sa zníži. Ak nič z uvedeného nepomôže, mali by ste sa poradiť s dermatológom. Možno je príčina podráždenia oveľa závažnejšia. Ak sa tejto otázke venujete náležitú pozornosť, môžete navždy zabudnúť na bolestivé krvavé stopy.