Ako odstrániť pleseň v kúpeľni a prečo sa objaví v byte?

Pleseň sa zvyčajne vyskytuje v miestnostiach s nadmernou vlhkosťou, v ktorej nevyzerá slnečné svetlo. Kúpeľňa alebo kúpeľňa je ideálnym miestom pre plesne. Miestnosť, v ktorej sa usadil tento zdanlivo neškodný útok, predstavuje nebezpečenstvo pre ľudí, ktorí sú v ňom neustále. Porucha zraku, bolesti hlavy, alergie a dýchacie ťažkosti nie sú ani zďaleka kompletným zoznamom škodlivých účinkov čiernej plesne na ľudské telo.

Je zrejmé, že s plesňou sa musí zaobchádzať naj rozhodujúcimi metódami. Odstránenie tejto škodlivej huby je ťažké, stále je však možné, preto podrobne zvážime, ako sa zbaviť plesní v kúpeľni.

Dôvody výskytu plesní

Najprv treba poznamenať, že pleseň sa ľahko vyskytuje v miestnostiach, kde nie je vetranie, alebo kde vetranie nefunguje dobre. Preto prvým krokom v boji proti plesniam je oprava vetrania. Najskôr vyčistite ventilačný hriadeľ a namontujte do neho odsávací ventilátor. Ventilátory tohto typu sú zvonku neviditeľné a dajú sa zapnúť samostatne aj spolu so začlenením osvetlenia. Po inštalácii vetrania by ste mali vziať dvere do kúpeľne a vyvŕtať do nich niekoľko otvorov, aby mohol vlhký vzduch opustiť miestnosť.

Boj proti plesniam

Teraz môžeme priamo pristúpiť k zničeniu plesní. Meď vykazuje dobré výsledky pri kontrole plesnívýrobky na báze vitriolu a chlóru. Existuje ďalší vyskúšaný a testovaný nástroj na odstránenie plesní - kyselina boritá, ocot, peroxid vodíka a voda sa zmiešajú v pomere 1: 2: 2: 4. Takáto zmes bieli povrch napadnutý plesňou a ničí tiež huby. Moderný chemický priemysel ponúka oveľa účinnejšie a bezpečnejšie fungicídne činidlá.

Pred nákupom výrobku proti plesniam by ste si mali dôkladne preštudovať pokyny, ktoré sa obvykle nachádzajú na označení. Ak už je v byte pleseň, musíte si vybrať nástroj, ktorý pomôže zbaviť sa čiernej plesne, zničiť ju a na preventívne účely je lepšie použiť liek, ktorý zabraňuje vzniku plesní.

Zasiahnuté oblasti obloženia stien by sa mali odstrániť a potom sa stena vysuší pomocou sušiča na vlasy alebo pomocou konvenčného ohrievača vzduchu.
Pri spracovávaní stien, bez ohľadu na to, čo majú byť spracované, pracujte s rukavicami a respirátormi.

Po odstránení plesní v kúpeľni nezabudnite ošetriť steny antimykotikami, aby ste v budúcnosti zabránili vzniku plesní.

Je potrebné skontrolovať použiteľnosť kohútikov a vymeniť poškodené tesnenia, pretože neustále unikanie vody prispieva k výskytu nadmernej vlhkosti, a preto vyvoláva výskyt plesní.