Ako odstrániť pleseň na stene a zabrániť jej opätovnému výskytu?

Pleseň na stene môže byť vážnym problémom. Spôsobuje vážne zdravotné komplikácie tým, ktorí žijú v infikovanom dome. Najmä u batoliat a starších osôb.

Ak sa nebudete usilovať, pleseň bude ďalej rásť. Spory sa začnú tvoriť kolónie, čo spôsobí čoraz väčšie ťažkosti a ťažkosti s chovom.

Príčiny plesne

Rastie iba za určitých podmienok. Rovnako ako huba sa účinne vyvíja na vlhkom mieste pri teplote v rozmedzí 24 - 35 stupňov. Preto prvá vec, ktorú sa človek pokúša urobiť, keď sa chce zbaviť plesní v byte, je zmena mikroklímy. Môžete začať zapnutím ventilátora, sušiča alebo klimatizácie.

Ďalším krokom bude hľadanie zdroja distribúcie. Vo väčšine prípadov to môže byť nejaký typ úniku alebo vodotesnosti. Možno, že potrubie uniká, prasklina v stene umožňuje vniknúť dažďovej vode, dochádza k porušeniu krytiny. Akonáhle nájdete problém, musíte ho opraviť, aby ste zabránili vniknutiu ďalšej vlhkosti zvonku.

Odstraňujeme pleseň

Po zabránení rastu plesní, odstráneniu problému s vlhkosťou je potrebné vyriešiť otázku: ako sa zbaviť plesní na stene? Je potrebné ho očistiť a každú oblasť dôkladne umyť. Odporúča sa používať teplý, vysoko zriedený roztok chlóramínu a akýchkoľvek čistiacich prostriedkov alebo roztok fosforečnanu trisodného. Dlaždice a keramika sa odporúča liečiť octovou esencioualebo bielidlo. Uvedené dezinfekčné prostriedky sa musia nechať reagovať na krátku dobu. Potom dôkladne utrite savým, suchým a čistým handrom až do sucha. Ak neviete, ako sa zbaviť plesní na tapete, nezabudnite, že pri každom spôsobe čistenia nezostane na papieri nezmazateľná škvrna a maľba znečistí vzduch. Preto bude ľahšie ich úplne vymeniť.

Musíte byť veľmi opatrní, pretože narušenie integrity spór plesní spôsobí problémy s dýchaním, najmä ak existuje alergia, astma. Samotné čistenie nepomôže navždy zbaviť sa plesní v byte. Pamätajte, že na prežitie potrebuje tri prvky: kyslík, zdroj potravy a voda.

Betón je magnet na pleseň. Tiež jeden z najjednoduchších povrchov na čistenie.

Ak sa potrebujete zbaviť plesní na betónových stenách, musíte to urobiť čo najskôr.

Na čistenie nenatretých betónových povrchov použite pevnú kefu a univerzálny čistiaci prostriedok. Potom opláchnite a nechajte uschnúť. Potom ošetrite zmesou 1/4 šálky bielidla a 1 liter vody. Nechajte to zaschnúť. V prípade potreby postup zopakujte. Na čistenie natretých betónových povrchov ošetrite plesnivé miesta čistiacim prostriedkom bez amoniaku a nechajte uschnúť. Tieto oblasti je možné potom natrieť latexovou farbou

Celulóza je jedným z obľúbených plesňových výrobkov, čo znamená, že miluje sadrokartónové dosky. Zasiahnuté oblasti bude potrebné iba vymeniť. Ona jeTiež miluje les a izoláciu. Ak rastie vo vnútri dutiny steny (skrytá forma), môže byť potrebné vymeniť niektoré nástenné steny, strop, časti podlahy, izoláciu.

Pri odstraňovaní poškodených materiálov buďte nemilosrdní. Určite sa musíte obrátiť na odborníkov o pomoc, takže buďte opatrní a pozorný.

Dajte si pozor, aby ste si všimli prvé malé sivé bodky na povrchoch v domácnosti, a potom bude jednoduchšie zbaviť sa plesní v byte.