Ako odstrániť pehy z tváre

Tu prišiel dlho očakávaný jar. Objavili sa prvé teplé slnečné lúče a spolu s nimi sa vrátili nepríjemné pehy.

Pehysú formou vekových škvŕn, ktoré vznikajú vystavením slnečnému žiareniu. Vyskytujú sa vo forme malých svetlo žltých alebo tmavo hnedých škvŕn zaobleného tvaru na otvorených miestach kože. V zásade sú viditeľné na tvári, rukách, ramenách, chrbte a v niektorých, zvlášť šťastných, sa vyskytujú na akejkoľvek časti pokožky! Pehy sú nestabilné: na jeseň av zime prakticky zmiznú. Ale v jarno-letnom období sú rozptýlené po celom tele. Niekedy aj na tých najnepriaznivejších miestach, napríklad: na prstoch alebo na kolenách ... Kto má šťastie.

Táto zvláštna schopnosť opaľovať sa „špeciálnym spôsobom“ sa prenáša geneticky a nepovažuje sa za chorobu. Prvé pehy sa objavujú v detstve a miznú okolo 45 rokov. Nie každá žena môže čakať tak dlho, najmä preto, že existuje vysoká pravdepodobnosť, že ďalší problém sa objaví po 40 - vekovej pigmentácii kože.

Ale napriek tomu: je možné sa zbaviť pehy? Aby sa zabránilo výskytu týchto nepríjemných miest, mala by sa profylaxia vykonať včas. Od polovice februára by ste mali začať používať opaľovací krém, ktorý spoľahlivo ochráni vašu tvár pred ultrafialovým žiarením (obsah SPF najmenej 30). Namiesto obvyklých prostriedkov na umývanie použite aj infúziu čaju, ktorá jemne zosvetlí vašu pokožku. Pehy sa dajú odstrániť, ale nie navždy. NiktoNanešťastie to nemôže zaručiť, že po ďalšom pobyte na slnku nebudete spolu s príjemným pocitom tepla dostávať časť pehy ... Ale na chvíľu na ne môžete zabudnúť, ak s nimi budete zaobchádzať správne.

Spôsoby, ako sa zbaviť pehy:

  • laserové odstránenie, ozónová terapia;
  • Kozmetika;
  • Tradičná medicína;
  • Krémy a masti.

Laserové odstránenie, liečba ozónom

Táto moderná zázračná metóda už našla svojich obdivovateľov. Pointa je, že laserový lúč bezbolestne odstraňuje hornú vrstvu kože. Po niekoľkých procedúrach sa pokožka výrazne zbledne a pehy zmiznú. Ozónová terapia alebo injekčné omladzovanie pokožky sa tiež používa na boj proti pirám. Jeho pôsobenie je podobné ako laser. Ozónová terapia rozjasňuje pigmentované oblasti a omladzuje pokožku.

Lúpanie a čistenie

Z kozmetiky, ktorá odstraňuje pehy, možno rozlíšiť:

  • Použitie hydrochinónu. Bežný liek, niekedy to môže spôsobiť alergickú reakciu;
  • Čistenie s kyselinou Kojic. Extrahované z húb. Pôsobí ako blokátor. To neumožňuje výrobu melanínu vo veľkých množstvách.
  • Lúpanie s alfa-hydroxy kyselinami. Používajú sa na čistenie odumretých kožných buniek. Po tomto zákroku vaša pokožka výrazne zosvetlí a omladí.

Pamätajte, že aj po týchto postupoch je potrebné chrániť pokožku každý deň pred slnkom. V zásade to nie je ťažké, je dôležité nezabudnúť uplatniťzjasňovač alebo opaľovací krém na pokožke pred tým, ako vyjdete von za horúcich slnečných dní. Ak nebudete postupovať podľa týchto odporúčaní, pehy sa objavia nielen znova, ale aj stmavnú.

Bez ohľadu na to, aké krásne sú tieto metódy, nie sú vhodné pre každého. Tento postup je, alebo nie, pomerne drahý. Napriek tomu ženy väčšinou uprednostňujú ľudskú prácu s pehami. Za zmienku stojí podrobnejšie.

Ľudové liečivá

Ak vás zaujíma otázka, ako sa zbaviť pehy na tvári, existuje mnoho spôsobov: trieť, tinktúry, masky. Najznámejšie medzi infúziami sú infúzie semien uhoriek a púpava. Medzi maskami je maska ​​chrenového a kyslého mlieka, maska ​​šťouchané uhorky. Ak si neželáte robiť infúzie a masky, môžete pokožku jednoducho utrieť šťavou z uhoriek, kalina, malín, listov petržlenu alebo citrónovej šťavy. Ale s citrónom by ste mali byť veľmi opatrní, riziko popálenín je veľké. Jahody, ríbezle a paradajky tiež pomáhajú dosiahnuť bieliaci účinok. Alternatívne látky na ošetrenie tváre. Vaša pokožka koniec koncov vyžaduje nielen zosvetlenie, ale aj nasýtenie s maximálnym obsahom živín.

Pehy na chrbte sa prakticky nelíšia od pecí na tvári. Ak sa chcete zbaviť pecí na chrbte, použite rovnaké metódy ako na tvári. Môžete tiež pridať mrkvové obrúsky. Koža po mrkvovej šťave získava tmavší bronzový odtieň a pehy nie sú také nápadné. Chcete dosiahnuť silnejší účinok, môžetepridajte trochu citrónovej šťavy. Ak nič nepomôže, obráťte sa na dermatológa. Možno sú pehy znakom nejakého narušenia tela.

Všetky tieto postupy by sa mali vykonávať najmenej dva týždne. Ak vytvoríte iba jednu masku a niekoľkokrát ju utrite, výsledok sa pravdepodobne neobjaví.

Krémy a masti

Medzi kozmetickými krémmi existujú krémy s účinkom odlupovania a bielenia. Mali by sa nanášať každý deň, najlepšie večer, na čistú pokožku. Ráno musíte krém umyť. Predtým, ako začnete krém používať, mali by ste ho trochu aplikovať na pokožku. Ak spozorujete sčervenanie alebo iné príznaky podráždenia, v žiadnom prípade ho nepoužívajte.

Je tiež dôležité dodržiavať takzvanú „diétu proti pirátom“. Vo vašej strave by malo byť k dispozícii veľké množstvo vitamínu C a PP. Priebeh užívania vitamínov od dvoch do troch týždňov. Potom by ste mali mať prestávku na týždeň.

Niektoré ženy sa snažia skrývať pehy pod make-up. Nebuď zvlášť horlivý: napríklad naneste niekoľko vrstiev tonálneho základu alebo prášku. S týmto mega-make-upom upútate pozornosť, pretože tvár získa neprirodzený odtieň. Je lepšie vyrovnať tón pleti malým množstvom základu pol tony tmavším a bronzovým alebo terakotovým práškom. Oči si pri aplikácii vyžadujú osobitnú starostlivosť.

Pehy dávajú tvári nejasný efekt a ak vytvoríte nejasný make-up, všetky hrbole sa okamžite stanú nápadnými.Vyhnite sa hnedým odtieňom, vďaka tomuto make-upu sa zmeníte na jednu tuhú hnedú škvrnu. Použite šedú, fialovú, zelenú a modrú škálu tieňov. Skombinujte koralové a terakotové. Na pery použite lesk alebo rúž od svetloružovej po mrkvu.