Ako odstrániť pavúky z bývania

Obsah

  Pavúky sú zdanlivo neškodné stvorenia, ktoré môžu ľuďom spôsobiť veľa problémov. Zapchávajú dom, vystrašujú deti a zanedbávajú bývanie. Nebude ťažké sa zbaviť pavúkov v byte alebo v súkromnom dome, ak k problému pristupujete komplexne.

  Ľahké spôsoby boja proti hmyzu

  Biela hustá sieť na bielizni a nábytku pekne kazí náladu hostesiek. Ak ho odstránite, ťažko pracujúci pavúk v noci prepletie nového. Najčastejšie v apartmánoch a na balkónoch nájdete seno. Rýchlo sa množia a zvyčajne sa usadzuje tam, kde je veľa jedla - iného hmyzu. Ak sa nájdu pavúky, musíte prehľadať byt a prítomnosť ostatných obyvateľov.

  Na odstránenie pavúkov nie je potrebné spúšťať škodlivé chemikálie. Pomôže vám jednoduchý a známy liek - mäta mäty piepornej. Pôsobí na pavúky ako odstrašujúci prostriedok - v prípade vône rastliny nemôže hmyz žiť. Na prípravu účinného lieku by ste mali rozriediť v pohári vody 3–6 kvapiek éterického oleja, naliať tekutinu do sprejovej fľaše a navlhčiť všetky dvere, rohy a odlúčené zákutia v dome. Handru môžete ošetriť koncentrovaným olejom a namažte ňou všetky otvory.

  Rovnako účinné je použitie čajovníkového oleja alebo eukalyptu. Manipulácia by sa mala vykonávať často, až kým sa muníci neodstránia z bytu.

  Aby sa plazivé zvieratá v budúcnosti neusadili, je vhodné odstrániť príčinu ich vzhľadu - vlhkosť. Je potrebné odstrániť celý pás v kryte atiež jesť pavúky: midges, muchy a ďalšie. Ak má dom šváby, chyby, mory, nebude možné rozlúčiť sa s pavúkmi.

  Pri odstraňovaní pavučín sa musí postupovať opatrne, aby jeho obyvatelia neutiekli. Najpohodlnejším spôsobom je zabaliť gázu navlhčenú vodou na mop. Dokonale zbiera „puzdro“ pavúka. Po zbere musí byť gáza zničená spálením.


  Často sa objavuje hmyz migrujúci zo susedných domov. Na uzavretie ich vchodu je potrebné uzavrieť všetky trhliny v stenách, na strope, podlahe a oknách

  Je potrebné uzavrieť prístup cez vetracie mriežky, siete na oknách, otvory pre káble a potrubia. Ľudia žijúci na prízemí by mali venovať osobitnú pozornosť podlahe: suterén, ktorý sa hemží pavúkmi, sa nachádza veľmi blízko. Na okná môžete použiť tmel.

  Keďže hmyz, ktorý je potravou pre pavúky, prechádza do jasného svetla, je vhodné zavesiť vnútorné žalúzie. Tam, kde nie je jedlo, pavúky sa nebudú usadzovať. Aby hmyz zabudol na cestu do domu, odporúča sa prepnúť na sodíkové výbojky. Dávajú žltú žiaru, ktorá nepriťahuje muchy, komáre a midges.

  Opravné prostriedky v obchode

  V boji proti popínavých rastlín sa môžu použiť univerzálne repelenty proti hmyzu, napríklad známy Masha. Aj keď je určený na odradenie švábov, trpia to aj pavúky. Ultrazvukové repelery nie sú o nič menej účinné.

  Dichlorvos tiež pomôže proti pavúkom. Jedna nádrž stačí na spracovanie celého bytu. Existujú analógy fondov s príjemnejšou vôňou.

  Bobchody ponúkajú rôzne lieky proti plazeniu:

  • Raptor - má vôňu mäty. Žiadne poškodenie domácich miláčikov.
  • Raid - používa sa na zabíjanie akéhokoľvek hmyzu.
  • Jiker Bun - vhodné do obytných priestorov. Nič vonia.

  Butox-50 je dobrý prostriedok. Pred zakúpením je vhodné si prečítať pokyny a pravidlá pre ich používanie. Produkt musí byť nastriekaný v miestnosti, kde je veľa hmyzu, je dobré zatvoriť dvere a počkať štvrť hodiny. Potom musíte do miestnosti pustiť čerstvý vzduch a odstrániť ho.

  Populárnym liekom je Neoron. Jediným negatívnym - nemôže byť použitý v kuchyni. Pri striekaní sa môže dostať na jedlo alebo riad.

  Špeciálne suché tablety sa predávajú v osobitných obchodoch. Majú atraktívnu vôňu vône. Tablety obsahujú jed, ktorý ničí hmyz. K dispozícii sú aj lepiace pásky. Používajú sa, ak je v byte málo pavúkov.

  Ak účinok chýba, môžu sa použiť chemikálie. Existujú činidlá, ktoré zabíjajú všetok hmyz. Nevýhodou je, že počas ich aplikácie musíte opustiť byt na pár dní, pretože sú škodlivé pre zdravie.


  Insekticídy, ktoré obsahujú pyretroidy, rýchlo zabijú popínavé rastliny. Bude to však fungovať, iba ak nastriekate produkt priamo na pavúka

  Používanie chemikálií môžete zveriť odborníkom. Špeciálna služba pomôže rýchlo sa zbaviť pavúkov v dome, garáži, prímestskej oblasti. Súčasneriziko pre členov rodiny a domáce zvieratá je minimalizované. Zvyčajne sa požadujú dve návštevy - počas prvej sa zničia dospelí jedinci, počas druhej larvy.

  Bez ohľadu na to, čo sa používa, po dvoch týždňoch by sa malo znovu použiť. Druhýkrát to zabije plazivé vajíčka.

  Ľudové recepty

  Hoci sú nakupované výrobky efektívnejšie, môžete sa pokúsiť odradiť hmyz pomocou ľudu.

  Pavúky nemôžu tolerovať odrodu pomarančov Osage, gaštany a lieskové orechy. Môžu sa rozdrviť a umiestniť na miesta s najväčším hromadením hmyzu. Na uvoľnenie pachu nepríjemného na dotvarovanie z gaštanov sa prepichne ihla a rozdelí sa na polovicu.

  Diatomit poskytuje vynikajúce účinky. Ak ho roztiahnete po podlahových lištách, pavúky, ktoré prechádzajú okolo neho, zomrú. Produkt je bezpečný pre ľudí a domáce zvieratá. Aby sa zabránilo vstupu nových hostí do bytu, je možné ho rozmiestniť po celom obvode domu.

  Kyselina boritá sa používa proti mnohému hmyzu a pavúky nie sú výnimkou. Mal by sa rozpustiť v malom množstve vody, navlhčiť handrou a prejsť po rohoch a podlahových doskách. Výhodou použitia kyseliny je to, že nespôsobuje ujmu na zdraví ľudí.

  Neočakávaným pomocníkom v boji proti hmyzu je mačka. Zviera poteší majiteľov drobného hmyzu s potešením, pretože ich miluje loviť. Ak je však byt obývaný jedovatými obyvateľmi (napríklad križiackym pavúkom), domáce zviera môže trpieť a zomrieť.


  Ak je v suteréne veľa hmyzu, môžetebielenie vnútorných stien. To stačí na rozlúčenie sa s pavúkmi už niekoľko rokov. Namiesto vápna môžete použiť aj farbu - nenávidia tiež jeho vôňu

  Ocot je najjednoduchším a najhospodárnejším prostriedkom proti pavúkom. Môžete ich naliať na steny v miestnosti alebo usporiadať okolo obvodových dosiek vodou zriedenou octom. Namiesto kyseliny si môžete vziať citrón a dokonca aj tinktúru tabaku.

  Ak do striekacej pištole nalejete pepřový olej a posypete ho po stenách a rohoch bytu a balkóna, nechajú nežiaduci hostia odísť.

  Radikálnym spôsobom, ako sa zbaviť nepriaznivého stavu, je vykonávanie opráv. Lepidlo na tapety obsahuje insekticídne látky. Hmyzom ich nemiluje.

  Ak je hmyz v krajine veľmi nepríjemný, môžete ísť najmenej - odstraňovať vegetáciu okolo domu. Kvety, stromy a kríky sú ideálnym miestom na prístrešie. Creepy sa dostávajú do vidieckeho domu na jedlo. Ak je v letnej chate veľa mulča, listov a kameňov, mali by sa odstrániť.

  Ako zabrániť opätovnému výskytu pavúkov

  Vynikajúcim preventívnym opatrením proti sekundárnej invázii hostí je dôkladné celkové čistenie. Malo by sa vykonávať pravidelne, niekoľkokrát mesačne. V zime je hmyz obzvlášť aktívny, takže v tomto okamihu musíte venovať osobitnú pozornosť čisteniu.

  Je potrebné venovať pozornosť vašim obľúbeným biotopom - skrinky, zadnú časť nábytku a postele. Hmyz tam často necháva svoje vajíčka. Vyzerajú ako biele gule zabalené v pavučinách. Musia byť odstránené. Tým sa nielen odstráni problém, ale aj toposkytne ďalšie pohodlie.


  Vysávač pomôže odstrániť vajcia. Je potrebné z nej vybrať dýzu a previesť potrubie cez všetky rohy a medzery. Odpadky by sa mali okamžite vyhodiť z vaku

  Nenechávajte v byte alebo v garáži stopy po jedle. Kôš priťahuje mravce a tie zase pavúky. Opatrne zametajte podlahu, umyte riad a stôl utrite. Ak má dom sklady nemytého oblečenia a novín, mali by sa tiež vyčistiť - hmyz sa v nich často usadzuje.

  Skvelý spôsob, ako zabudnúť na pavúky navždy, je prechod z kartónových na plastové. Nemôžu do nich preniknúť.

  Svetlé kvety na parapetoch sú zdrojom potravy pre pavúky. Rád sa skrývajú medzi listami. Aby ste sa zbavili problému, mali by ste odstrániť kvety a oslobodzovať dom od vegetácie.

  Pred odstránením pavúkov je potrebné dôkladne premyslieť. Okrem poškodenia prinášajú ľuďom aj výhody - odstraňujú komáre, muchy, midges. Jedine vzácne druhy sú jedovaté. Pavúk dokáže chytiť až 500 hmyzu denne.

  Po zistení dôvodu objavenia sa popínavých rastlín je možné sa ich ľahko a rýchlo zbaviť. Hlavnou vecou je ukázať trpezlivosť a horlivosť a potom sa už nežiaduci hostia nebudú obťažovať.