Ako odstrániť papilomavosť doma

Obsah
  5. Papilómy patria do kategórie benígnych novotvarov, za výskyt ktorých je zodpovedný ľudský papilomavírus. Takéto formácie sa môžu objaviť takmer na všetkých častiach ľudského tela. Nebezpečenstvo choroby spočíva v tom, že od vzniku infekcie až po objavenie sa príznakov môžu prejsť dokonca roky. Okrem toho môžu novotvary degenerovať na zhubné, a preto by ste mali zistiť, či sa papilómy dajú odstrániť. Hovoríme tiež o moderných metódach riešenia tejto choroby.6. Prečo by sa mala papilomavírus odstrániť?

  Niektorí sa domnievajú, že nie je potrebné sa problému zbaviť. Takže to stojí za to? V skutočnosti, ak je novotvar benígny a nie je vystavený vonkajším faktorom, nie je potrebné sa ho zbaviť. Ak napríklad rast, ktorý sa vytvára v bruchu, podlieha treniu s pásom, musí sa odstrániť.

  V každom prípade by sa malo zohľadniť niekoľko bodov:

  • ak sa rast neodstráni, môže viesť k autoinfekcii;
  • napriek benígnej povahe papilómov sa môže znovu narodiť;
  • môžete infikovať svojich blízkych pomocou metódy kontaktnej domácnosti.

  Preto, keď uvažujete o tom, či odstrániť papilómu na tele alebo nie, premýšľajte o svojom osobnom zdraví, ako aj o zdraví vašich príbuzných.

  Kontraindikácie

  Neodporúča sa odstraňovať papillomu, ak sa nachádza na týchto miestach:

  • na tvár;
  • na krku;
  • kdekoľvek s jemnou pokožkou;
  • pod podpazušie;
  • okolo očí.

  Rovnako nie je prípustné vykonať postup odstránenia, ak existujú infekčné choroby, tuberkulóza, závažné patológie srdcového, cievneho alebo nervového systému.

  Aký je najlepší spôsob odstránenia papillomy? Najprv sa porozprávame o tom, či je možné sa doma zbaviť rastu.


  Ignorovanie pravidiel antiseptík môže viesť k závažným komplikáciám

  Bezpečné odstránenie domu

  Okamžite treba poznamenať, že nesprávny prístup k liečbe a metóda odstránenia môžu viesť k malígnej degenerácii útvaru a je životne nebezpečný.
  Ďalšou nepríjemnou komplikáciou môže byť výskyt krvácania. Najčastejšie však môže byť také krvácanie menšie. Nesprávna príprava, nesprávne zvolená technika a odobratie veľkého počtu tkanív však môžu viesť k vážnemu krvácaniu, ktoré si vyžaduje kvalifikovanú pomoc.

  Nie je potrebné sa ubezpečovať, že s odstránením nádoru na koži problém navždy zmizne. Dôvodom je koniec koncov vírus, ktorého častice zostávajú, čo znamená, že sa papilómy po chvíli znova objavia. Preto je dôležité dodržiavať niektoré odporúčania.

  Užitočné tipy

  Spolu s odstraňovaním porastov v domácnosti sa riaďte týmito tipmi:

  • zinok. Tento stopový prvok pomáha potlačiť vírusové častice, čo znamená, že telo bude účinnejšie bojovaťs chorobou;
  • osobná hygiena. Osoba by mala starostlivo sledovať stav svojej pokožky;
  • Normalizácia dňa a noci. Pacienti by mali mať úplný 8-dielny spánok, stresové situácie a tiež by sa malo vyhnúť prepracovaniu;
  • kompletná strava;
  • je dôležité vyhnúť sa podchladeniu, ako aj pokúsiť sa nezachytiť prechladnutie, najmä počas prvých šiestich mesiacov po odstránení;
  • črevný stav je dôležitý. Preto by sa mala vylúčiť prítomnosť dysbiózy. Ak dôjde k porušeniu, mali by sa liečiť probiotiká;
  • Je dôležitá cesta k špecialistovi na imunológov a infekčné choroby. Lekár vám predpíše antivírusové lieky, ktoré stimulujú imunitný systém.

  Pri odstraňovaní papillomu je na chvíľu potrebné úplne prestať používať dekoratívnu kozmetiku
  .

  Pri odstraňovaní bradavíc existujú dôležité body, medzi ktorými možno rozlíšiť:

  • je potrebné ukončiť procedúry kúpania;
  • mal by sa minimalizovať kontakt s vodou;
  • sa snažia nebyť ovplyvnené ultrafialovým žiarením. Ak existuje potreba, musíte použiť opaľovacie krémy.
  • ​​

  Metódy domácej kontroly

  Existujú dva spôsoby, ako sa bradavice doma zbaviť:

  • lieky;
  • ľudové liečivá.

  Po prvé, povedzme o odstraňovaní drog.

  Lieky

  Odporúčame prečítať si: Ako odstránim bradavice z rúk?

  Ako teda odstrániťpapilomy na krku alebo tvári? Zvážte najúčinnejšie metódy:

  • zmrazením. Zmrazovacie lieky nepriaznivo ovplyvňujú novotvary a nie je bolestivé ich používať. Takéto zmrazenie môžete vykonať sami, ak si kúpite liek v lekárni vopred. Hlavnou vecou je dodržiavanie pravidiel antiseptík a neovplyvňovanie zdravých tkanív. Do týždňa by mala kôra odpadnúť a pod ňou by nemali byť žiadne jazvy ani iné stopy;
  • s lepiacou páskou. V lekárňach sa predávajú špeciálne pásky, ktoré sú nasýtené látkou, ktorá negatívne ovplyvňuje papilómy. Pás sa nechá na novotvare niekoľko hodín, potom sa zvlhčí vodou a opatrne sa odstráni.

  Tradičná medicína

  Poďme hovoriť o populárnych receptoch:

  • ošetrenie vnútrozemia. Pri používaní lastovičky je dôležité, aby sa nedostala na zdravé časti pokožky. Za týmto účelom vopred naparujte pokožku a okolo papilómov naneste krém. Potom aplikujeme lastovičku priamo na samotnú formáciu. Takéto postupy by sa mali vykonávať do jedného týždňa, raz za niekoľko dní. Papilómy sa musia vysušiť a spadnúť;
  • ošetrenie s mydlom pre domácnosť. Lekári tradičnej medicíny tvrdia, že ak si bradavice s domácim mydlom každý deň utrácate, zmizne. Hlavná vec je, že mydlo úplne pokrýva papillomu. O niekoľko dní ošetrená oblasť zčervená. Je to náznak, že produkt by sa už nemal viac používať. Po nejakej dobe by mala bradavicesuché a spadnuté;
  • ocot. Zmiešajte ocot s pšeničnou múkou. Výsledná zmes sa nalepí na papillomu. Po asi desiatich hodinách sa formácia stane mäkšou, sčerniacou a samo zmizne;
  • pôsobenie amoniaku. Odporúča sa namazať bradavice roztokom amoniaku každý deň. Spolu s tým lekári radia o multivitamínovom kurze. Vzdelanie by malo byť oveľa menšie a po niekoľkých dňoch by malo úplne zmiznúť.

  Ako liek môžete použiť čerstvo vylisovanú šťavu, ako aj infúziu alebo lístie. Lekár by si mal byť vedomý tradičného lieku, ktorý používate

  Teraz si povedzme, ako sa pomocou moderných metód zbaviť papilómov na tvári.

  Moderná medicína je plná rôznych účinných metód, ktoré zmierňujú papilómy, ale stále nie sú schopní pomôcť osobe vyrovnať sa s vírusom.

  Po ukončení postupu odstraňovania bradavíc špecialista lieči miesto antivírusovým liekom a predpisuje pacientovi imunomodulačné lieky.

  Doteraz veda nevymyslela taký nástroj, ktorý by úplne zachránil človeka pred HPV, napriek tomu sú dôležité opatrenia na posilnenie imunitného systému, pretože silná imunita je kľúčom k zdraviu a dobrým bojom proti vírusom.


  Laserová metóda je schopná zbaviť sa papilómov nachádzajúcich sa v akejkoľvek hĺbke

  Laserové odstránenie

  Laserové odstránenie je účinnou metódou. Súčasnerast je prerušený a krvácanie sa zastaví. Obdobie rehabilitácie trvá asi mesiac. Laserové odstránenie nezanecháva žiadne stopy ani jazvy ani na tvári, kde je jemná pokožka.

  Rádiochirurgická metóda

  Rádiochirurgia je rýchla a bezbolestná metóda na odstránenie bradavíc. Pomocou rádiového noža špecialista nielen odreže papilomu, ale vykoná aj histologické vyšetrenie tkanivovej analýzy.

  Rádiový skalpel je vysoko presný, preto pokožka okolo rastu nie je prakticky poškodená a po papilóme nezostávajú žiadne stopy.

  Dôležitým bodom je, že po použití rádiochirurgickej metódy je opätovné objavenie sa papilómov na predchádzajúcom mieste vylúčené.

  Kvapalný dusík

  Postup využívajúci tekutý dusík je jednoduchá a bezbolestná metóda, ktorá si nevyžaduje lokálnu anestéziu. Nízke teploty nepriaznivo ovplyvňujú papilomavosť, sčernia a samy vymiznú. Po niekoľkých dňoch by sa mala objaviť kôra, ktorá by sama o sebe mala spadnúť. V deň zákroku je potrebné sa pokúsiť navlhčiť miesto, kde bol dusík dusený.

  Elektrokoagulácia

  Tento postup sa vykonáva pomocou špeciálneho zariadenia s prúdom. Táto metóda je absolútne bezbolestná a ruší možnú infekciu. Pokiaľ ide o odstránenie veľkých papilómov týmto spôsobom, je potrebná lokálna anestézia, ktorá môže tiež zostaťstopy.

  Ako sa ukázalo, papilómy sa dajú odstrániť av niektorých prípadoch dokonca potrebné. Hlavná vec je urobiť to kompetentne. Po zvážení podstaty každej vyššie opísanej metódy sa rozhodnite a buďte zdravý.