Ako odstrániť opuchy počas tehotenstva

Obsah

  Obdobie tehotenstva je pre každú ženu osobitný čas. Mnoho žien čelí problémom, ako je výskyt opuchov. Je to spôsobené skutočnosťou, že počas tehotenstva dochádza k tvorbe ďalšej krvi.

  Najčastejšie sa na nohách objavuje opuch. Aký je dôvod tohto? Faktom je, že s každým mesiacom sa veľkosť maternice neustále zvyšuje, v dôsledku čoho sa panvové žily začínajú zmenšovať. Tiež sa stlačí veľká žila umiestnená na pravej strane.

  8. Zásobovanie týmito plavidlami sa uskutočňuje na úkor častí tela, ktoré sa nachádzajú nižšie. Výsledkom je spomalenie krvného obehu. To vedie k zadržiavaniu tekutín v nohách.

  Edém počas tehotenstva je nepríjemný problém, narúša plnohodnotný rytmus života, preto by ste mali zistiť, ako sa ich zbaviť.

  Ako liečiť opuchy počas tehotenstva?

  Liečba závisí od štádia vývoja problému. Ak sa opuchy objavili iba na nohách, ich odstránenie je jednoduché, stačí len ležať na jednej strane a len si oddýchnuť. Užitočný bude aj kurz diuretického čaju.

  Napriek tomu by ste sa nemali samoliečiť, je dôležité pravidelne konzultovať s gynekológom. Počas každého stretnutia lekár starostlivo vyšetrí tehotnú ženu. Na identifikáciu lepivosti lekár starostlivo vyšetrí ruky a nohy.

  Pravidelné váženie je najlepším spôsobom, ako pomôcť zistiť nadmerný prírastok telesnej hmotnosti.

  Mali by ste sa obrátiť na gynekológa na všeobecný test moču. Klinická štúdia pomáha určiť funkčné schopnosti obličiek, ako aj identifikovať alebo vylúčiť prítomnosť patologických procesov.


  Soľ zadržuje tekutinu v tele, takže jej pitie vo veľkých množstvách môže viesť k opuchom počas tehotenstva
  .

  Čo sa dá urobiť ako prvé?

  Najlepším spôsobom, ako sa zbaviť opuchov, je vypiť čistú vodu s malým množstvom citróna.

  Najskôr je potrebné vylúčiť vplyv provokatívnych faktorov:

  • Výrobky tabu sú uhorky, medzi ktorými je možné uviesť kapusta, uhorky, sleďa. Korenie, sóda, vyprážané, mastné, údené, nakladané - to je niečo, čo by nemalo byť v potrave;
  • Raz za týždeň je užitočné tráviť dni pôstu na jablkách a džúsoch;
  • 24. Vyhnite sa dlhodobému slnečnému žiareniu;
  • žena by nemala prepracovať, mala by spočívať na čerstvom vzduchu a úplne odpočívať;
  • počas spánku by mali byť nohy umiestnené nad hlavou;
  • je škodlivé zostať dlhodobo v rovnakej polohe;
  • odporúčané triedy telesnej výchovy.

  Nasledujúce opatrenia pomôžu rýchlo zmierniť stav:

  • chladiace kúpele na nohy;
  • Použitie odvarov zo sušených marhúľ. Je dôležité správne pripraviť vývar. Večer nalejte sušené ovocie vriacou vodou a nechajte ho cez noc. Ráno dostal vývarkonzumované pol hodiny pred jedlom;
  • masáž chodidiel.

  Káva je výrobok, ktorý je zakázaný používať na opuchy

  Užitočné odporúčania

  Ak sa u vás to dá správne, doma sa dá opuchy zbaviť. Povinná hospitalizácia tehotných žien je potrebná iba v extrémnych prípadoch.

  Okrem toho je hospitalizácia nevyhnutná aj v prípadoch, keď vykonávanie terapeutických opatrení neprináša žiadne výsledky. Hospitalizácia pomôže identifikovať skutočné príčiny pretrvávajúceho problému a poskytne ďalšie ošetrenie.

  Dôležitým bodom je, že opatrenia na odstránenie opuchu by nemali poškodiť zdravie matky a dieťaťa.

  Postupujte podľa týchto tipov:

  Odporúčame vám, aby ste si prečítali: Ako sa zbaviť pálenia záhy u tehotných žien
  • spotrebovávajú približne jeden liter tekutiny denne. Patria sem nielen čistá voda, ale aj prvé jedlá, džúsy, ovocie atď.
  • prestať jesť potraviny, ktoré vyvolávajú smäd;
  • ​​
  • pravidelne vykonávajú špeciálne cvičenia pre tehotné ženy;
  • obohatte svoju stravu o obilniny, zeleninu a ovocie;
  • je lepšie, ak je jedlo dusené. Povolené je dusené a varené jedlo;
  • vedú pohyblivé a aktívne tempo života;
  • noste pohodlnú obuv. Je lepšie opustiť úzke topánky a podpätky;
  • odporúčali nosenie špeciálnej spodnej bielizne s potlačujúcim účinkom.

  Toto spodné prádlo musíte dostať čo najskôr. Bandáž plní také dôležité funkcie: vykladaniechrbát, podpora žalúdka, úľava pri zaťažení žíl nôh.

  Cieľom liečby všetkých patologických procesov je predovšetkým zistiť príčinu, ktorá viedla k problému, a bojovať proti nemu. Tradičná medicína je plná rôznych tipov a trikov, ale nezabudnite, že sa môžu používať pod prísnym dohľadom odborníka.


  Samoliečba diuretikami je nebezpečná, môžu sa použiť iba po vymenovaní lekára

  Odborníci okrem toho odporúčajú, aby tehotné ženy ležali na ľavej strane. Prečo? Podľa odborníkov sa vo väčšine prípadov počas tehotenstva objavuje skôr fyziologický ako patologický edém. Toto sa považuje za normu, pretože po odstránení príčiny, napríklad podvýživy alebo zvýšeného zaťaženia, problém zmizne sám od seba.

  Okrem toho, keď ležia na ľavej strane, dá sa povedať, že samotné obličky s vami „odpočívajú“. Je to spôsobené skutočnosťou, že tento párový orgán v tejto polohe trpí menším stresom a rýchlejšie močenie prechádza celým vylučovacím systémom.

  Diuretiká

  Je dôležité nezabudnúť, že užívanie liekov počas tehotenstva môže viesť k zdravotným problémom u matky aj dieťaťa.
  Nezabúdajte, že užívanie diuretík má dve strany „tej istej mince“, okrem toho, že z tela odstraňujú prebytočnú tekutinu a súčasne umyjú pre telo taký dôležitý prvok, ako je draslík. Draslík je základom našej kostry a zubov. Propagujenormálne fungovanie srdcového svalu. Preto počas užívania diuretík musíte doplniť draslík buď potravou alebo vitamínovými komplexmi.

  Ľudové liečivá

  Na rozdiel od užívania liekov, ak sa používajú ľudové liečivá správne, je možné vyhnúť sa eliminácii užitočných minerálov.


  Recepty diuretík z tradičnej medicíny môžu rýchlo a účinne zmierniť nenávistný problém

  Zvážte spoločné a účinné recepty:

  • lopúch. Je potrebné zobrať koreň lopúcha a pripraviť z nej infúziu. Koreň lopúcha je starostlivo pomletý. Na jeden liter vriacej vody budete musieť vziať dve čajové lyžičky surovín. Robia to večer a nasledujúci deň môžete použiť liečivú infúziu;
  • obohatte svoju stravu o ovocie a zeleninu: uhorka, hruška, paradajka, petržlen, vodný melón, melón atď. Všetky tieto výrobky sú prírodnými diuretikami. Môžu sa používať samostatne aj kombinovane v rôznych jedlách;
  • brezová miazga pomáha nielen rýchlo utlmiť smäd, ale tiež odstraňuje prebytočnú tekutinu z tela ;
  • Zelený čaj s feniklom má dobré diuretické schopnosti.

  Zistili sme teda, že opuchy môžu byť fyziologické aj patologické. Problém a nebezpečenstvo môže identifikovať iba odborník, preto liečte opuchy pod prísnym dohľadom lekára.