Ako odstrániť opuchy nôh?

Je dobré byť mladý - chodíte, akoby ste lietali a nepoznáte zármutok. Potom začína: prvé vrásky, dýchavičnosť, kĺby začnú praskať, potom sa náhle objaví opuch na prstoch, tvári a nakoniec na nohách.

3. Edém - zadržiavanie tekutín v tkanivách. Zvyčajne sa objavujú v dôsledku porúch tela, chorôb, ktoré sa zriedkavo vyskytujú u mladých ľudí. Stáva sa, že veľa ľudí si nevšimne okamžite výskyt opuchov nôh, pokiaľ zjavne nezasahujú alebo kým nôh náhle neprestanú byť posadnutí obuvi alebo dokonca neznesiteľne upečú alebo neubližujú.

Ak si všimnete prvé príznaky, musíte sa pokúsiť identifikovať hlavnú príčinu ich výskytu. V zdravom tele sa takéto zlyhanie zvyčajne nevyskytuje.

Príčiny edému

Najbežnejšou príčinou môžu byť cievne choroby: kŕčové žily, tromboflebitída, artróza, hypotenzia, kardioskleróza. Pri vaskulárnych ochoreniach edému zvyčajne predchádza bolesť a začervenanie členkov.

Pri ochoreniach srdca a pľúc sa môže vyskytnúť aj závažný edém, pretože je narušená dodávka krvi, čo vedie k zvýšenému venóznemu tlaku a stagnácii krvi.

Tiež vám odporúčame prečítať si:

Ako ošetriť huby na nechtoch na nohách

. Môže sa vyskytnúť podobný problém. v dôsledku ochorenia obličiek (nefritída, pyelonefritída, ICD), pečene (cirhóza, ascites). Pri ascite sa tekutina najskôr hromadí v brušnej dutine. Ak sa choroba nelieči, končatiny sa začnú zväčšovať.

Nohy sa môžu tiež opuchnúť.po zranení v dôsledku dislokácie, podvrtnutia alebo uzavretého zlomeniny. Ale zvyčajne sa pri tom vyskytne krvácanie, noha sa značne stmavne na modrú alebo dokonca čiernu. Dostať sa na boľavé končatiny je ťažké. Preto v tomto prípade pacient sám chápe príčinu edému a potrebu poradiť sa s lekárom.

Preťaženia tiež spôsobujú opuchy. Ak je povolanie osoby spojené s nepretržitou prácou na nohách (ako predajcovia, konzultanti, kaderníci) alebo naopak s nízkou pohyblivosťou (sedavá práca), potom skôr alebo neskôr začnú dolné končatiny bolieť a napučiavať.

Alternatívne metódy na odstránenie opuchu

Ako viete, liečba opuchov bez znalosti príčiny ich výskytu je nekompromisná. Rovnaké ľudové (a tradičné) metódy sú zamerané na obnovenie práce jedného alebo druhého orgánu, posilnenie vaskulárneho systému, normalizáciu metabolizmu voda-soľ a odstránenie prebytočnej tekutiny z tela.

Ak je dôvodom iba námaha a únava, pomôžu vám:

  • kúpele na nohy s bylinkami harmančeka, šalvie alebo prasličky. Nie je ťažké ich pripraviť: je potrebné vziať 100 g kvetov alebo sušených listov, naliať ich do litra prevarenej vody a variť ich ďalších 15 minút, potom musíte trvať na vývare 45 minút a namáhať. Potom ju musíte do kúpeľa pridať horúcou vodou (asi 3 litre).
  • Rovnakým spôsobom sa dá opuch odstrániť čiernym bezdomovcom.
  • Jednou z najúčinnejších a najjednoduchších metód je chlad a zmena polohy tela. To znamená, že keď sa vrátite domov, okamžite si opláchnite nohy chladomvodu, ľahnite si na posteľ a položte nohy nad úroveň hlavy (na vankúš, zadnú časť pohovky, ešte lepšie na stenu). Zobuďte sa v tejto polohe asi 15 minút, čím môžete viditeľne zmierniť únavu a rýchlo odstrániť opuchy nôh.
  • Je veľmi užitočné utierané oblasti utrieť ľadom. Je lepšie, ak nejde o obyčajný ľad, ale o zamrznutú infúziu bylín z yarrow, presličky, šalvie alebo harmančeka.
  • Masáž chodidiel má veľmi priaznivý vplyv na zdravie. Dá sa to urobiť samostatne v kozmetickom salóne aj doma. Na to môžete použiť špeciálne zariadenia a prístroje: masérky, kefy. Je užitočné trieť oleje alebo chladiace gély. Kozmetické spoločnosti už dlho vyvíjajú zaujímavé a efektívne výrobky, môžete požiadať konzultantov. Masáž sa môže vykonávať aj priamo v sprche pomocou tvrdej kefy, ktorá si trie nohy až do začervenania. Potom je lepšie pokožku zvlhčiť krémom alebo namazať kozmetickým olejom (je to možné aj slnečnicovým olejom). Nezabúdajte, že pri tromboflebitídach sú tieto postupy kontraindikované.

Pri vaskulárnych chorobách je lepšie brať nie teplé, ale mierne teplé kúpele z infúzií dubovej kôry alebo koreňov vŕby. Pre bolesť si môžete trieť nohy citrónovou šťavou alebo pridať kúsky citrusov do kúpeľa. Je užitočné zobrať múmiu s medom a mliekom 2 r. za deň na mesiac.

Edém s kŕčovými žilami je možné odstrániť jednoduchým spôsobom: zalievajte studenú vodu na vaše nohy každý deň ráno a večer, postupne stupeň znižujte (ako pri kalení).Tento postup pomáha posilňovať krvné cievy a zmierňuje priebeh choroby.

Čo by sa nemalo robiť a čo je vhodné pre opuchy

Nenoste príliš tesné nohavice. Pokúste sa nosiť pančuchy alebo podkolienky s pevnými elastickými pásikmi. Vyvarujte sa nadmernému namáhaniu, dlhodobému sedeniu alebo státiu na nohách. Noste lekárske pančuchy odporúčané poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Pravidelne sa podrobujte fyzickej prehliadke. Nepoužívajte samoliečbu. Pokúste sa venovať väčšiu pozornosť svojmu zdraviu, nedovoľte, aby sa vyskytli závažné chronické choroby.

A najužitočnejšia vec ... Ukončite svoju nemilovanú prácu, prerušte nepríjemné spojenie, odstráňte deti z krku a skúste si užiť život viac. O šesť mesiacov neskôr bude všetko fungovať!