Ako odstrániť očné kruhy

Obsah

  V 21. storočí bol zdravý životný štýl povýšený na kult módy. Správna výživa, cvičenie, zdravý vzhľad - je nielen užitočná, ale aj módna. Nikto nie je priťahovaný k dievčatám s opotrebovanou tvárou, bledými lícami a potopenými očami. Na ceste k zdravému a krásnemu vzhľadu sú ženy pripravené prekonať akékoľvek ťažkosti. Jednou z hlavných úloh modernej dámy je odstránenie tmavých kruhov pod očami a navrátenie čerstvosti na tvár. Vrecia alebo čierne kruhy môžu byť spôsobené nedostatkom spánku, nesprávnou výživou alebo malými poruchami v tele.

  Tmavé tašky pod očami sa netýkajú iba mužov, ale aj žien. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že dámy môžu ľahko maskovať defekt pomocou špeciálnej kozmetiky a táto metóda nie je dostupná pre mužov. Ak ste s týmto vzhľadom chronicky nespokojní, existuje dôvod na návštevu lekára. Po celkovom preskúmaní stavu tela vám dá potrebné odporúčania, ako odstrániť kruhy pod očami a obnoviť sviežosť a zdravý vzhľad tváre.

  Prečo pokožka pod očami stmavne a čo robiť

  Koža nad a pod očami je obzvlášť krehká a citlivá. Jedná sa o najcitlivejšiu časť tváre, pokožka je tenká a krehká. Preto sa neodporúča aplikovať na oblasť okolo očí žiadnu kozmetiku a krémy. Krvné cievy bezprostredne pod kožou sú slabo zásobované kyslíkom. V dôsledku toho je výtok žilovej krvi narušený v cievach. Tenká pokožka osvieticievy, ktoré vytvárajú efekt tmavých kruhov.

  Snaha skryť kruhy každý deň pomocou kozmetiky nie je najlepším riešením. Akákoľvek porucha je príznakom choroby. Správnym spôsobom, ako bojovať proti chorobe, je zbaviť sa jej navždy. Takýto účinok sa dá dosiahnuť až po zmene životného štýlu a liečbe chronických chorôb (ak sú príčinou problému). Zvážte hlavné príčiny pomliaždeniny pod očami.

  Nedostatok spánku

  Neadekvátny čas spánku je jednou z najbežnejších príčin tmavých škvŕn pod očami, bledosťou a celkovým bolestivým vzhľadom. Požadovaný čas spánku sa pohybuje od 6 do 8 hodín v závislosti od individuálnych charakteristík každej osoby. Priemerná doba povinného spánku je 7 hodín. Moderné tempo života núti mnoho mladých ľudí, aby si na nočný odpočinok brali 4 až 5 hodín. To vedie k chronickému nedostatku spánku, ktorý môže spôsobiť vážne poškodenie zdravia.

  Riziková skupina zahŕňa ľudí pracujúcich na zmeny (policajti, lekári, pracovníci v podnikoch a iní). V takom prípade je časový harmonogram spánku nestabilný. To vedie k poruchám v tele a kruhy pod očami môžu byť prvým príznakom poruchy. Ak nemáte príležitosť zmeniť zamestnanie, musíte sa počas dňa pokúsiť o dostatok spánku, čo kompenzuje nedostatok spánku. Toto je jediný spôsob, ako sa zbaviť tmavých kruhov okolo očí.

  Preťaženie a únava

  Práca pri počítači alebo s nímpapierovanie, únava a napätie spôsobujú fialové kruhy pod očami. Je to kvôli stagnácii krvi v kapilároch. Jediným spôsobom, ako sa zo situácie dostať, je normalizovať rozvrh práce. Ak pracujete na počítači od rána do noci, strávte nabíjaním očí za 5 minút:

  • Rýchlo blikať po dobu 1 minúty bez toho, aby ste si šilhali oči alebo napínali svaly.
  • Prejdite do okna. Na jeden bod nalepte kúsok papiera alebo lepiacu pásku. Zamerajte svoje oči striedavo na akýkoľvek vzdialený predmet a na bod na skle.
  • Mačkajte viečko pevne a potom čo najširšie otvorte oči. Počas cvičenia budete cítiť napätie a po - pocit uvoľnenia.
  • Zatvorte oči, jemne zatlačte na zatvorené viečka tromi prstami. Opakujte 5 krát. To povedie k zvýšenej cirkulácii vnútroočnej tekutiny.
  • Vytlačte si pokyny na nabíjanie očí. Vyfoťte a nakreslite očami podľa šípok a číslic na obrázku.

  Cvičenie pomôže odstrániť modré kruhy pod očami, čo vám dá pocit ľahkosti.


  Očné cvičenia

  Zlé návyky

  Zvyčajný spôsob života a prítomnosť zlých návykov ovplyvňujú kvalitu pokožky. Medzi najčastejšie zlé návyky mužov a žien patrí zneužívanie alkoholu a fajčenie cigariet. Pokožka s konštantnou intoxikáciou tela sa stáva tenšou, stráca pružnosť a červenanie. Tabakový dym sa považuje za prvého nepriateľa epidermy. Fajčiari sa dajú ľahko identifikovať podľa stavu pokožky.osoba alebo nie. Ak je to v mladosti nemožné, do 30 rokov sa pokožka stane zrkadlom vášho životného štýlu.

  Nie je možné neutralizovať účinky alkoholu a tabaku na organizmus. Jediným spôsobom, ako sa zbaviť čiernych kruhov pod očami, je trvalo „zviazať“ závislosťami. Pamätajte: poškodenie nie je spôsobené iba pokožke, ale aj vnútorným orgánom.

  Výživa

  Príčiny výskytu vonkajších ťažkostí úzko súvisia s výživou. Pečeň a obličky sú orgány, ktoré sú zodpovedné za spracovanie všetkých látok absorbovaných ľuďmi spolu s jedlom a nápojmi. Sú to filtre, ktoré odstraňujú toxíny a škodlivé látky. Pri konzumácii veľkého množstva škodlivých produktov filtre nezvládajú zamýšľaný účel. Zvyk jesť vyprážané a údené, časté návštevy pizzerií ​​a rýchleho občerstvenia, zneužívanie sladkostí nepriaznivo ovplyvňuje nielen prácu vnútorných orgánov, ale aj vzhľad. Tukové usadeniny v páse, nezdravý vzhľad a tmavé polkruhy pod očami sú neúplným zoznamom dôsledkov podvýživy. Toxíny, ktoré sa hromadia v krvi, nepriaznivo ovplyvňujú stav krvných ciev a kapilár. Z dôvodu zachovania vnútorného a vonkajšieho zdravia je potrebné stravu starostlivo sledovať a vyhnúť sa používaniu škodlivých potravín.

  Kozmetika nízkej kvality

  Aby sa zbavili tmavé kruhy pod očami, je potrebné skontrolovať všetku vašu kozmetiku a zmeniť obvyklé metódy starostlivosti o pleť tváre. Mnoho dievčat zabudlo na špeciálcitlivosť oblasti okolo očí. Pokožka je tu tenká a krehká. Čistenie tváre v blízkosti očných viečok a viečok sa považuje za najhoršiu chybu.

  Pri použití kroviny sa vyvarujte ošetrovania oblasti okolo očí. Nepoužívajte kozmetické výrobky nízkej kvality, aby ste zabránili možnej alergickej reakcii.

  Základné pravidlá starostlivosti o oblasť tváre a očí:

  • Keď sa vrátite domov, nezabudnite vyčistiť zvyšky make-upu. Pokožka by mala byť čo najviac v prirodzenom stave, póry by mali dýchať.
  • Neaplikujte pravidelný krém na pokožku pod očami. Musíte použiť produkty špeciálne navrhnuté pre túto oblasť.
  • Používajte kozmetiku od dôveryhodných výrobcov. Finančné prostriedky nemusia byť drahé - mali by byť pre vás to pravé.
  • Krém nanášajte zľahka jemným pohybom. Počas umývania a nanášania prípravkov na starostlivosť o pokožku neotierajte pokožku okolo očí.

  Závažné zdravotné problémy

  Niekedy sú kozmetické problémy príznakmi chorôb vnútorných orgánov. Ak si všimnete, že sa na koži objavili novotvary, mali by ste sa poradiť s terapeutom, ktorý predpíše potrebné vyšetrenie. Fialové kruhy pod očami môžu byť príznakmi chorôb nasledujúcich orgánov:

  Odporúčame tiež prečítať si: Ako sa zbaviť vrások okolo očí
  ​​
   53) pečeň (odtieň kruhov je žlto-zelený, sprevádzaný horkou dochuťou v ústach);
  • obličky(sprevádzané objavením sa vakov, opuchom končatín, opuchom tváre);
  • pankreas (sprevádzaný poruchami trávenia, bolesť na ľavej strane);
  • srdce alebo iné orgány kardiovaskulárneho systému (kruhy pod očami budú mať tmavomodrú alebo čiernu farbu spôsobenú poruchami obehového systému);
  • štítnej žľazy (so zvýšenou alebo zníženou hladinou hormónu stimulujúceho štítnu žľazu v krvi je všeobecná nevoľnosť sprevádzaná zmenami tváre vo forme opuchov a tmavých kruhov, častými výkyvmi nálady, depresiou, smädom).

  V tomto prípade nebudete schopní rýchlo odstrániť tmavé kruhy pod očami, pretože na vyšetrenie a ďalšie ošetrenie budete potrebovať určitý čas. Bez ohľadu na to, koľko týždňov alebo mesiacov to trvá, je liečba nevyhnutná a nevyhnutne povedie k zlepšeniu stavu.

  Ako riešiť problém s domácimi maskami a obkladmi

  Mnoho žien a mužov sa snaží odstrániť očné kruhy doma pomocou ľudových prostriedkov alebo liekov. Obe metódy nemôžu zaručiť 100% výsledok, ale vo väčšine prípadov domáce masky a obklady pomáhajú dosiahnuť výrazné zlepšenie. Účinok masky bude samozrejme účinný iba vtedy, ak bude dodržaný správny životný štýl (absencia zlých návykov, správna výživa, pravidelný a primeraný spánok).

  Masky

  Najobľúbenejšie recepty domácich masiek na opuchy a stmavnutie oblasti okolo očí:

  • Potato. Je to najobľúbenejší recept na zaobchádzanie s tmavými kruhmi, pretože zemiakový škrob prakticky „vytiahne“ tmavý pigment z pokožky. Rýchla verzia masky: nastrúhajte polovicu hľuzy na strúhadlo (bez kože), aplikujte šťavnatú šťavu pod očami po dobu 15-30 minút. Vylepšený recept: zemiakové lupienky zmiešajte s teplým mliekom, položte kašu na kúsok čistej prírodnej tkaniny (môžete si ju obliecť na tenkú), na oči si dajte oči 30 minút.
  • Curd. Slepé koláče z domácich tukových tvarohov položte na problémové oblasti tváre. Na zlepšenie účinku ľudových liekov pridajte do tvarohu lyžičku čierneho čaju. Je potrebné naniesť studený tvaroh a po zahriatí ho môžete odstrániť.
  • Kyslá smotana z uhoriek. Ak sa chcete ľudským liekom zbaviť problémov pod očami, je lepšie používať domáce výrobky (domáca kyslá smotana a záhradné uhorky). V rovnakom pomere zmiešajte uhorkovú kaše so studenou kyslou smotanou. Položte hmotu na gázu (jednu čajovú lyžičku na oko). Masku nanášajte 20 minút.
  • Parsley. Petržlenová šťava má terapeutický účinok, ktorý sa často používa v tradičnej medicíne a kozmetike. Ak chcete pripraviť masku, rozdrvte bombu v mixéri, dajte dužinu na gázovú handričku a pripevnite k problémovej oblasti po dobu 15 - 20 minút.

  Cenovo dostupným prostriedkom proti modrému oku je zemiaková maska ​​

  Kompresia

  Bylinné liečby sú tradičným spôsobom domáceho lekárstva akozmetológie. Bylinkári sa domnievajú, že príroda udelila ľudstvu bezplatné lieky, je potrebné sa naučiť, ako ich správne používať. Ak chcete obnoviť sviežosť tváre a odstrániť pod očami vrecká alebo modriny, môžete variť infúzie z vhodných liečivých bylín.

   74. Chrpy. Variť 2 lyžice. suché alebo čerstvé kvety v 1 šálke vody. Pripravte vývar do varu, nechajte vychladnúť. Navlhčite vatový tampón v studenom vývare, ktorý si dáte pod oči na 15 minút. Tento postup sa musí vykonávať každý deň.
  • Parsley. Petržlen je dobrý ako čerstvý, tak varený. Banda čerstvých bylín nalejte vriacu vodu (1 šálka). Nechajte variť 15 minút. Infúziu je možné naliať do foriem na ľad. Druhým prípadom použitia je použitie bavlnenej vložky nasiaknutej infúziou.
  • Harmanček. Na odstránenie tmavých kruhov pod očami môžete použiť zahusťovanie a tekutinu. Dajte šťavu z kvetenstvo do prázdnych čajových vreciek, nechajte vychladnúť a vložte pod oči na 20 minút.
  • Šalvia. Polievková lyžica suchého šalvie, nalejte pohár vriacej vody. Po 15 minútach infúziu oddeľte, oddeľte buničinu od kvetov. Rozdeľte kaše a infúziu na dve časti. Položte kvetinovú hmotu do gázy alebo textilného vrecka. Vložte polovicu tekutiny do chladničky, druhú polovicu zohrejte na teplotu 60 stupňov. Po prípravnej fáze môžete pristúpiť priamo k realizácii kozmetického postupu: vreckovky s mechom postupne v studenej a teplej vode, nanášajte na oblasť okolo očí po dobu 30 sekúnd. Je potrebný postupstráviť 10 minút denne.

  Užitočným spôsobom, ako sa zbaviť tmavých kruhov pod očami, je tonická masáž. Z tohto dôvodu nie je potrebné navštíviť kozmetické salóny, môže sa to robiť doma. Na internete si môžete pozrieť tréningové videá, ktoré ukazujú, ako masírovať oblasť očí bez poškodenia kože a krvných ciev.

  Správny spôsob života, pravidelný harmonogram spánku, športovanie a časté prechádzky na čerstvom vzduchu sú jedinou možnosťou, ako obnoviť telo a zdravie - sviežosť a prírodnú krásu.