Ako odstrániť ochabnutú pokožku

Ženská krása ... Koľko piesní a básní jej venovali básnici rôznych období. Len samotná žena však vie, koľko rôznych techník a trikov sa niekedy musí použiť na udržanie toho, čo jej povaha odmenila.

Bohužiaľ, s vekom a vráskami sa objavujú vrásky a mnoho kozmetických výrobkov sa kupuje na boj proti ich vzhľadu. Problém však zostáva. Faktom je, že jednou z príčin ochabnutia pokožky je strata tekutín a zníženie syntézy kolagénu, ktoré sú zodpovedné za jej elasticitu.

Preto by sa malo začať normalizáciou výživy. Koniec koncov, kolagén je proteín vo svojej chemickej štruktúre. Preto sú na jeho syntézu potrebné aminokyseliny, ktoré sa v tele získajú rozdelením proteínov, ktoré prichádzajú s potravinami, z ktorých najväčšie množstvo sa nachádza v mäse, rybách, vajciach, mlieku a mliečnych výrobkoch. Odmietnutie jesť s cieľom znížiť nadváhu často vedie k ochabnutej pokožke.

Normalizácia telesnej hmotnosti je tiež veľmi dôležitým bodom pri udržiavaní dobrého stavu pokožky. Extrémna chuť na jedlo s nízkym obsahom tuku však môže viesť k opačnému účinku. Koniec koncov, niektoré vitamíny, ako sú A, D, E, ktoré sú veľmi potrebné na regeneráciu pokožky, sú rozpustné v tukoch. Preto je ich absorpcia z potravy narušená v prípade nedostatku tuku.

To však vôbec neznamená, že je potrebné jesť veľké množstvo tuku alebo bravčového mäsa.Iba mrkvový šalát obsahujúci veľké množstvo beta-karoténu (provitamínu A) vo svojom zložení možno ochutiť rastlinným olejom. Tým sa zlepší absorpcia živín a stane sa ďalším zdrojom vitamínu E, ktorý hrá obrovskú úlohu v antioxidačných obranných procesoch.

Veľmi dôležitým bodom v organizácii výživy v prítomnosti ochabnutej pokožky je jej rovnováha, to znamená udržanie pomeru bielkovín, tukov a uhľohydrátov v potrave na úrovni 1: 1: 4.

Tiež vám odporúčame prečítať si:

Ako zaobchádzať so stričkami na zadku?

Zistilo sa, že u ľudí tzv. Sedavých povolaní sa pokožka vyskytuje omnoho častejšie ako u ľudí vedúcich aktívny životný štýl. Je to kvôli narušeniu prísunu krvi do pokožky. Preto je cvičenie nevyhnutnou súčasťou činností zameraných na znižovanie ochabovania.

Nie je však potrebné zúčastňovať sa športovej sekcie. Niekedy stačí prejsť každý deň niekoľkými zastávkami, aby ste odmietli používať výťah. V prípade prevládajúcej lokalizácie procesu na bruchu je potrebné denne vykonávať súbor cvičení so sklonom. Umývanie podláh bez použitia mopu a iných technických prostriedkov je najvhodnejšie na vyriešenie tohto problému.

Rýchly pokles telesnej hmotnosti, ako aj iracionálne používanie diuretík a preháňadiel (na zníženie telesnej hmotnosti) môže viesť k nadmernému vylučovaniu tekutín a objaveniu sa ochabnutej pokožky.Preto sa použitie týchto skupín liekov musí dohodnúť s lekárom.

Trením s kúskami ľadu sa zlepšuje trofizmus pokožky tváre, najmä ak bol vyrobený z odrezkov liečivých bylín, citrónovej kôry alebo citrónovej šťavy.

Odporúča sa, aby sa ochabnutá pokožka nôh a brucha trvala najmenej trikrát týždenne medom alebo kúpeľmi s morskou soľou. Naše babičky použili bežnú stolovú soľ, ktorú po umývaní v kúpeli treli na povrchu pokožky, čakali 10 minút a potom sa umyli.

Z metód modernej kozmetológie v boji proti ochabnutej pokožke určite pomôže fotorejuvenizácia - technika, ktorá predstavuje pôsobenie na pokožku pomocou intenzívneho pulzného svetla. Je to alternatíva k chirurgickému zákroku a nemá prakticky žiadne kontraindikácie.