Ako odstrániť ochabnuté brucho po pôrode

Obsah

  Zmeny ženskej postavy po narodení dieťaťa sa nevyhnutne vyskytujú a ženy, ktoré sa vrátili do harmónie, stále majú určité problémy so stratou hmotnosti. Najproblematickejšou oblasťou je zvyčajne žalúdok, ktorý sa tiahne deväť mesiacov a po pôrode klesá ako vrece. Po pôrode rýchlo odstráňte žalúdok - sen každej ženy, a ak to stanovíte, môžete ho dosiahnuť.

  Ak chcete odstrániť ochabnutý žalúdok, musíte vidieť cieľ a nevidieť prekážky, objektívne zhodnotiť schopnosti svojho tela. Pomôže to správne a postupne formulovať tie úspechy, ktoré musíte dosiahnuť. Tento proces je pomerne zdĺhavý, mal by sa rozdeliť do niekoľkých etáp, aby nedošlo k sklamaniu. Ženský tuk v tele má vlastnosti a popôrodná strata hmotnosti závisí od pracovitosti ženy a od hormonálnych hladín - dôležitý faktor chudnutia.

  Miera chudnutia závisí od mnohých parametrov, ktoré sa musia pri dosahovaní výsledku zohľadniť. Lekári poznamenávajú, že návrat bývalej postavy ženy ovplyvňuje:

   10. štrukturálne vlastnosti tela pred počatím dieťaťa;
  • hmotnosť pred tehotenstvom;
  • fyzická aktivita počas tehotenstva;
  • hmotnosť získaná za 9 mesiacov. (najťažšie schudnúť je viac ako 13 kg);
  • tendencia k plnosti.

  Najväčšia šanca na chudnutie je u primárne žien mladších ako tridsať rokov, ktorých prírastok na hmotnosti bol menší ako 13 kilogramov. ničto nie je prekvapujúce, pretože prirodzené faktory ovplyvňujú chudnutie - normalizáciu hormonálneho pozadia, prirodzeného dojčenia a správnej výživy, mali by sa k tomu všetky ženy pridržiavať.

  Vyrovnanie sa s viscerálnym tukom a odstránenie ochabnutia je ťažké a to nielen u žien, ktoré rodia - oblasť v bruchu je najproblematickejšia, tukové usadeniny odchádzajú pomaly a tvrdohlavo nechcú znižovať pás. Po narodení sa tento proces komplikuje.

  Objavuje sa diastáza rekta abdominis, ktorá sa rozbieha do vzdialenosti dva a pol centimetra a pre niekoho môže dosiahnuť 4 cm. To je vážny dôvod, aby sa postava po pôrode úzko zapojila už doma, a ak je to potrebné, s trénerom. v hale.

  Na dosiahnutie normálnych ukazovateľov je potrebné poznať priemerné normy - zdravá žena môže mať 23 až 24 percent telesného tuku. Polovica z nich je uložená v stehnách, zadku a hrudi. Je veľmi ťažké znížiť rýchlosť a iba trénovaní športovci majú 13-15 percent tuku. Pokles o menej ako 13% ohrozuje vážne zdravotné komplikácie.

  TIP!Žena po pôrode môže zmerať ukazovateľ a vytvoriť konečný výsledok.

  Všimnite si, objemy tuku na bruchu, ktoré sa vytvorili pod vplyvom hormonálnych zmien. Pri znižovaní hmotnosti je potrebné brať do úvahy úlohu hormónov a nesnažiť sa znížiť množstvo tuku v tele pod 20 percent - to spôsobuje vážne problémy s hormónmi. Až po niekoľkých rokoch to môžete urobiťpo ukončení obdobia laktácie sú pevné dávky a hormóny sa vracajú do normálu.

  Cvičenia

  Telesná výchova pomôže odstrániť po pôrode ochabnutý žalúdok. Nabíjanie je najúčinnejším spôsobom, ako sa zbaviť prebytočného tuku nahromadeného počas deviatich mesiacov, a to nielen v bruchu, ale aj v bokoch, hýždiach, rukách. Mnoho žien tieto miesta hodnotí aj po pôrode ako problematické. Nasledujúce typy fyzickej aktivity pomôžu zvýšiť svalový tonus:

  • vykonávanie záťaže s nohami v polohe, keď sa telo nepohybuje. Takéto cvičenia veľmi dobre trénujú brušné svaly;
  • činnosť trupu s pevnými nohami - pomáha posilňovať hornú časť brucha;
  • súčasné vykonávanie pohybov nôh a tela je všeobecnou záťažou tela, ktorá prispieva k zahrnutiu čo najväčšieho počtu svalov vrátane svalov brucha;
  • prierezové cvičenia, pri ktorých sa primárne zúčastňujú bočné svaly.

  Pri vykonávaní cvičení je potrebné poznať anatomické vlastnosti brušných svalov. Na jednej strane sú pripevnené k rebrám od spodného okraja a na druhej strane ku kostiam panvy. Pri vykonávaní fyzických cvičení pre brucho sa odporúča zahrnúť do pohybov a panvovej zóny, čo zvyšuje iba tón svalov brušnej dutiny. Obruč, švihadlo, krútenie, cvičenia abs vám pomôžu schudnúť po narodení.

  Kedytriedy sú povolené

  Po prvom narodení dieťaťa nemajú mladé matky čas na telesnú výchovu, ale akonáhle žena vstúpi do rytmu nového života a môže sa uvoľniť čas, vyvstáva otázka - je možné zapojiť sa do telesnej výchovy, aby sa rýchlo odstránil žalúdok a strany? Lekári sa na túto otázku pozerajú kategorickejšie a považujú za možné začať telesnú výchovu najskôr:

  • 1 - 1,5 mesiaca po narodení;
  • 2 - 2,5 mesiaca po cisárskom reze.

  Cvičenia môžete robiť so svojím dieťaťom.

  Nenúťte udalosti a nevykonávajte fyzickú aktivitu po tehotenstve skôr, ako to umožňuje zdravie žien. Nie je možné dosiahnuť rýchlejší výsledok, ale je možné vyvolať celý rad komplikácií:

  • po cisárskom reze, so zvýšeným zaťažením brušných svalov, sa môžu stehy otvoriť, aj keď sa zdajú byť smerom von vyčnievajúce;
  • v dôsledku zvýšeného vnútrobrušného tlaku sa zvyšuje riziko vaginálneho prolapsu.

  Najlepšie je robiť správnu výživu v ranom štádiu: potraviny s vysokým obsahom kalórií by sa mali vylúčiť, budú zbytočné, ale zároveň zanechávajú zdravé tuky, ktoré dopĺňajú materské mlieko zložkami dôležitými pre dieťa. Pre zdravú výživu sa odporúča vylúčiť vyprážané a mastné potraviny, ale zároveň pridať zeleninu a ovocie. Dojčiaca matka musí byť opatrná, aby strava nespôsobovala nadúvanie dieťaťa, hnačku, koliku.

  ​​

  Kozmetika

  Dnes existuje obrovský výber kozmetikydostupné pre mladé matky, vzhľadom na skutočnosť, že táto kategória žien má svoje vlastné charakteristiky. Kozmetika pre mladé matky je hypoalergénna a bezpečná pre zdravie žien. Najdôležitejším cieľom tejto kozmetiky je pomôcť odstrániť problémy, ktoré sa vyskytli po narodení dieťaťa. Veľké brucho je jedným z problémov, s ktorými sa kozmetika vyrovná.

  Medzi kozmetickými výrobkami možno uviesť chudobné krémy. Rôzne krémy sú obrovské, a preto je ťažké určiť, ktorý liek pomáha. Dôverujte tomu, čo vám lekár poradí. Krém by mal mať spevňujúci a modelovací účinok. Venujte osobitnú pozornosť zloženiu: dobrý krém je označený ako hypoalergénny a schválený na použitie po pôrode. Niektoré krémy sa dopĺňajú ako súčasť bylinných ľudových liekov: môžu sa použiť, ak neexistuje alergia.

  Olej sa môže používať súbežne so smotanou. Toto je dobrý spôsob, ako sa zbaviť brucha. Olej nanášaný na pokožku po kúpeli dokonale preniká do tkanív, pomáha aktivovať metabolizmus a zvyšuje elasticitu. Použitie a čistenie. Kroviny zlepšujú metabolické procesy, ale majú tiež masážny účinok, zvyšujú prietok krvi.

  Abdominoplastika

  Zvyčajne sa ženy nevychýlia k chirurgickému zákroku, pretože sa s popôrodným bruchom vyrovnávajú pomerne úspešne. Ak sa vykonal rez cisárskym rezom a zostala škaredá jazva, je potrebná abdominoplastika. Touto operáciou môžete z brucha odstrániť prebytočnú kožu a tým dotiahnuť žalúdok.Táto operácia je užitočná, ak došlo k prudkému úbytku hmotnosti a vytvoreniu akejsi zásterky visiacej nadol.

  POMOC!V niektorých prípadoch lekári sami radia, aby sa uchýlili k abdominoplastike, ak tukovú vrstvu nemožno odstrániť telesnou výchovou a stravou.

  Výsledkom plastickej chirurgie je zníženie kožného zavesenia na bruchu, odstránenie svalovej diastázy, strií a obnovenie normálnej polohy pupka, ak dôjde k premiestneniu po pôrode. Procedúra abdominoplastiky nie je jednoduchá a nie každá žena môže odstrániť nadbytočné tkanivo. Doteraz určoval indikáciu chirurgického zákroku iba lekár, pretože v niektorých prípadoch sú mladé matky odmietnuté, ak nie je možné obnoviť krásu brucha alebo hrozí komplikácie.

  Za zmienku stojí také negatíva operácie, ako sú vysoké náklady na postup, potreba zostať niekoľko dní na klinike, čo znemožňuje komunikáciu s dieťaťom. Mnoho matiek tvrdilo, že chirurgia vážne narušila ich spôsob života, ovplyvnila schopnosť robiť domáce práce. Pred rozhodnutím o operácii musíte zvážiť klady a zápory.

  Masáž

  Ak je aktívna fyzická aktivita prvýkrát zakázaná, masáž brucha pomôže zachrániť situáciu, ak je po pôrode žalúdok. Mesiac po pôrode sa môžete poradiť so svojím lekárom, s tým, ako sa telo zotavilo a či je možné vykonať masáž. S pozitívnou odpoveďou lekára neváhajte a choďte do masážnych miestností,ak sa pracovníci už zaoberali špeciálnym kontingentom návštevníkov.

  Účinok masáže je zrejmý - pomáha odstraňovať žalúdok a boky.

  Masáž pomôže rýchlo odstrániť bruško. Dovtedy sa už čiastočne vťahoval. Táto technika umožňuje eliminovať strie, obzvlášť viditeľné v prvých týždňoch po pôrode. Masáž má kontraindikácie. Nedá sa vykonať s:

   68) zvýšená telesná teplota;
  • problémy s dýchaním;
  • prítomnosť alergickej exacerbácie;
  • poruchy tráviaceho systému;
  • vnútorné krvácanie;
  • ochorenie krvi.

  Po zistení absencie kontraindikácií bude masážny terapeut viesť svetlo hladiace pohyby brucha pri práci na bočných stranách, bokoch a zadku. Okrem hladkých pohybov je skvelým spôsobom, ako masírovať problémovú oblasť, je masáž štípnutím. Táto technika vám umožňuje odstrániť strie a popôrodné bruško.

  Na aktiváciu prietoku krvi môžete použiť masáž s bankami - táto metóda zvyšuje proces spaľovania tukov a napĺňa brušné svaly krvou, ktorá aktivuje metabolizmus. Na lepšie posúvanie pohára cez pokožku je lubrikovaný masážnym olejom. Hlavnou vecou pri masáži plechoviek je, aby ste to nepreháňali, aby modriny nezostali na pokožke.

  Bandáž

  Skvelý spôsob, ako sa zbaviť popôrodného brucha, je obvaz alebo zviazanie. Obidve metódy účinne pomáhajú odstrániť veľké brucho, ktoré sa po pôrode výrazne ochabuje. Obzvlášť relevantné pre viacnásobnétehotenstvo - ženy majú o niečo väčšie brucho, aj keď deti sa rodia s menšou hmotnosťou. Používajú sa od najskoršieho štádia, keď vám lekár umožní vstať z postele. Ak pôrod pôjde dobre, je to druhý deň.

  Ženy už dlhší čas používajú metódu viazania na poklesnuté brucho, takže táto technika sa už mierne modernizovala. Ak sa predtým ženy zviazali s nejakou textíliou, naučili sa používať syntetické štóly, ktoré sa predávajú na chôdzu v mrazivom počasí.

  Palatínové tkanivo je mierne napnuté, čo prispieva k pohodlnej polohe brucha, a keď je napnuté, pevne zakrýva žalúdok skrytý pod tkaninou a neumožňuje svalom klesnúť a natiahnuť sa. Ženy si uvedomujú, že keď sa viažu po pôrode, majú výrazne menšie problémy s pohybmi čriev ako iné pracujúce ženy.

  Odporúča sa priviazať brucho pri ležaní a na tento účel použiť tkaninu nie kratšiu ako jeden a pol metra. Tkanina sa nanáša na žalúdok, najmä sťahovaním tmavého pásu na žalúdku - je zreteľne viditeľný po pôrode. Prevažná časť brušných svalov by nemala spadnúť na pásik, inak by mohlo dôjsť k prehýbaniu. Ak je tkanivo na bruchu správne položené, konce prechádzajú pod chrbát a privedú sa do žalúdka, potom sa pevne dotiahnu.

  Pred obväzom použite kravatu. V priemere sú ženy zviazané po dobu 1-3 týždňov, potom sa spodné brucho stáva omnoho menšie, ťahané. Bandáž sa aplikuje krátko po viazaní, ale hodinky musia byťblahobyt a lepšie - poraďte sa s lekárom.

  DÔLEŽITÉ!Ak obväz vyvoláva bolesť v oblasti genitálií, prispieva k výskytu koliky a nevoľnosti, je najlepšie ju nevyužiť.

  Použitie ortézy má pozitívne a negatívne stránky. Lekári zatiaľ nerozhodli o jednoznačnom stanovisku o kompresnom obväze, ale klady nepochybne naznačujú pozitívny účinok po pôrode:

  • obväz funguje ako náhrada korzetu a podopiera chrbát ženy pri pôrode po dlhodobom preťažení v treťom trimestri;
  • Lekári tvrdia, že bandáž môže zlepšiť kontraktilnú aktivitu maternice, ale spravodlivo treba poznamenať, že pri tomto procese je lepšia laktácia, ktorá priamo reguluje kontrakcie maternice a odstraňuje visiace brucho.

  Hlavnou úlohou bandáže je podpora. Na štítkoch mnohých výrobkov nájdete frázu, že obväz je schopný vrátiť vnútorné orgány na miesto. Toto je druh marketingovej triky, pretože všetky vnútorné orgány sú už na vašom mieste, iba oslabená brušná stena vizuálne vyzerá zastrašujúco.

  Bandáž je skutočne schopná podporovať, ale výlučne svalovú hmotu. Ak nepripojíte stravu na chudnutie a nepridáte fyzickú aktivitu, veľké brucho nezmizne z obväzu. Po pôrode to neodstráni obväzy a strihy - na tomto probléme budete musieť pracovať sami.

  Najdôležitejšie

  Po pôrode návrat do tváreveľký problém s bruchom. Eliminujte ho telesnou výchovou, diétami. Žalúdok niekoho je vtiahnutý sám o sebe, ale ostatným zostane dlhá doba, ktorá sa zmení na škaredú ochabnutú tašku. Aby ste tomu zabránili, musíte sa okamžite postarať o to, ako očistiť žalúdok - zviazať ho alebo nosiť obväz, pridať fyzické cvičenie, použiť makeup alebo konzultovať chirurga ihneď po narodení. V každom prípade sa o tom rozhodne individuálne.