Ako odstrániť nepríjemný zápach z práčky

Obsah

  Práčky slúžia na dodanie vecí a čistoty bielizne, sviežosti a žiarenia. Stáva sa, že hlavní „pomocníci“ gazdiniek v živote začínajú vyžarovať nepríjemnú bažinovú arómu. Môže sa to stať z mnohých dôvodov. Ak chcete zistiť, ako sa zbaviť zápachu v práčke, musíte najskôr nájsť zdroj zápachu. Tomuto problému venujte maximálnu pozornosť, pretože nepríjemný zápach z bubna stroja sa čoskoro rozšíri na veci. A to znamená, že škodlivé mikroorganizmy, ktoré sa začali rozmnožovať vo vnútri práčky, budú sedieť na veciach a dostanú sa k vašej podstielke a ďalším veciam.

  Príčiny nepríjemného zápachu

  Možno vás nepríjemne prekvapí, že práčka nie vždy zohrieva vodu na teplotu, ktorú od nej očakávate. Výrobcovia automatických práčiek v snahe dosiahnuť maximálnu účinnosť pre používateľov zabezpečujú, aby pranie bolo efektívnejšie z hľadiska zdrojov. To znamená, že v režime s teplotou 60 ° C sa voda do tohto bodu nezahreje. Umývanie studenou vodou umýva oči. Pomáha odstraňovať ľahké nečistoty a zápach.


  Umývanie v studenej vode môže ohroziť vaše zdravie.

  Umytie v studenej vode nechráni pred studenými baktériami, ako sú E. coli alebo Salmonella. Neustále pranie pri nízkych teplotách prispieva k rozmnožovaniu v bubne, hadiciach a iných „vnútorných“ častiach strojaplesne a plesniam. Škodlivé mikroorganizmy usadené v stroji sa dostanú na čisté prádlo. Ak máte silnú imunitu, nemusíte sa báť, pretože baktérie žijú nielen v umývačke. Sušenie na slnku a žehlenie horúcim železom tiež zabíja väčšinu škodcov.

  Plesne s „oknom“ vpredu sú náchylnejšie na plesne. Inak sa nazývajú práčky s horizontálnym plnením bielizne. Pri umývaní spotrebúvajú menej vody, čo vedie k horšiemu čisteniu a zlému oplachovaniu. Výsledkom je, že namiesto čistého prádla môžete získať plachty s nepríjemnou vôňou. V Európe a Amerike sú populárne práčky, v ktorých je bielizeň nakladaná zhora.


  Vertikálne alebo horizontálne zaťaženie - výber je na vás

  Ako odstrániť zatuchnutý zápach v práčke

  Utrite všetky viditeľné nečistoty vo vnútri bubna a zásuvky na prací prostriedok. V ďasne sa často tvorí hlien alebo stmavnutie. To všetko sa musí umývať bielidlami alebo inými čistiacimi prostriedkami. Po mechanickom vyčistení práškového priestoru a kondicionéra gumy a stien bubna nepríjemný zápach zmizne, ale po niekoľkých praniach v studenej vode sa vráti.

  Voľné pranie

  Prášok nalejte do špeciálnej priehradky. Môže byť doplnený o špeciálne prostriedky pre práčky. Bez naplnenia bielizne zapnite najdlhšiu dobu prania pri najvyššej teplote (95 ° C). Takéto varenie bubna pomôžeočistite ju od baktérií usadených vo vnútri.

  Použitie octu

  V medicíne sa odporúča, aby sa ocot spracovával huby, pretože alkálie nepriaznivo vplýva na rozvoj škodlivých mikroorganizmov. Polovica pohára octu, naliata do nádoby na klimatizáciu a prášok, pomôže zachrániť práčku pred plesňou a nutnosťou. Odborníci odporúčajú, aby ste tak neurobili okamžite. Najprv musíte nastaviť režim prania bavlny na najvyššiu možnú teplotu, počkajte, kým z bubna nevyteká prvá voda, a potom do stroja nalejte ocot.

  Kyselina citrónová

  Pomáha odstraňovať nepríjemný zápach a obnoviť pôvodnú nehlučnosť stroja. Kyselina citrónová v prvom rade vyčistí prvky vodného kameňa, čo tiež vedie k vzniku nepríjemnej arómy. Namiesto prášku sa má do komory naliať 5 vreciek kyseliny citrónovej a režim prania by sa mal zapnúť pri teplote najmenej 90 - 95 ° C. Na konci procesu musíte vyčistiť gumu tesniaceho prostriedku a bubon z malých kúskov. Budete prekvapení, koľko koša bolo vo vašom „asistentovi“.

  Tablety do umývačky riadu

  6 tabliet by sa malo vložiť do bubna (nie do práškového priestoru!) A umývací režim by sa mal zapnúť najhorúcejšou vodou, nie vkladať do bubnové spodné prádlo. V polovici postupu musíte pranie prerušiť (ak takáto funkcia neexistuje, stačí umývačku vypnúť). Vriaca voda s rozpustenou chémiou by mala „kysnúť“ v bubne asi 3 hodiny.

  Tipy na zabránenie zápachu vlhkosti

  Často sami, my samivytvoriť problém a potom s ním horlivo bojovať. Problémy s práčkami často vznikajú v dôsledku nedodržania mnohých pravidiel.

  Odporúčame vám prečítať si: Ako odvápniť kanvicu?
  1. Špinavé prádlo by sa malo skladovať v dobre vetranom koši alebo v akomkoľvek inom obale. Do bubna práčky nevkladajte špinavé (a niekedy ani mokré) oblečenie, inak zápach vlhkosti nezmizne ani po praní.
  2. Po ukončení procesu prania nezatvárajte veko a priehradku na prášok: všetko by malo dôkladne vyschnúť. Je vhodné utrieť spodnú časť bubna handrou (najmä po umytí studenou vodou). Tam sa môžu usadiť nečistoty z oblečenia.
  3. Neskladajte na práškoch a kondicionéroch. Zlý produkt môže viesť k rozvoju húb a plesní ak tvorbe vodného kameňa.
  4. Raz za šesť mesiacov sa musíte zbaviť vodného kameňa. Na túto operáciu nie je potrebné volať majstrov. Práčku môžete vyčistiť doma pripravením špeciálnej zmesi: zmiešajte 4 vrecká kyseliny citrónovej s pol pohára octu. Vložte roztok do práškového oddelenia a zapnite ho pri 95 ° C. Mnoho odborníkov tvrdí, že taký domáci liek je oveľa efektívnejší ako drahé špecializované prášky.

  Po každom praní utrite gumovú pásku tesnenia

  Starajte sa o práčku. So správnou starostlivosťou a zodpovedným prístupom vám bude slúžiť dlhšie ako jeden rok. V pokynoch musia byť uvedené odporúčania výrobcučo sa týka vášho modelu. Musia sa vykonať bez problémov. Postupujte tiež podľa tipov, ktoré ste sa dozvedeli z tohto článku. Je lepšie nenechať zápach usadiť sa v aute, než hľadať spôsoby, ako sa s tým vysporiadať.