Ako odstrániť nepríjemný zápach z chladničky

Obsah

  Problém nepríjemnej arómy z chladničky skôr alebo neskôr príde do každého domu a každej kuchyne. S touto katastrofou sa musíte vysporiadať okamžite, pretože to nielenže prináša nepríjemné pocity, ale kazí každé jedlo. Výrobky v atmosfére fetálneho zápachu sa s nimi okamžite impregnujú a stanú sa nevhodnými na ľudskú spotrebu. Na pultoch supermarketov sú hromady špeciálnych nástrojov a zariadení na absorbovanie nepríjemných zápachov, ktoré však vždy nepomáhajú. Ak vás nebaví bojovať proti sladkým zápachom a drahé nákupy vám nepomôžu zbaviť sa zápachu, môžete sa obrátiť na pokladnicu ľudovej múdrosti o radu.

  Znudený problém trápi majiteľov chladničky systémom know-frost. Reklama srdečne uisťuje budúcich kupujúcich, že inovatívny systém automaticky zaisťuje, aby nedošlo k zápachu. Toto je absolútne nezmysel, pretože ventilátor, vďaka ktorému cirkuluje studený vzduch v každom oddelení, sa nemusí časom zlomiť. A hosteska si nemusí všimnúť chýbajúci výrobok v rohu hornej police, čo určite spôsobí nepríjemný zápach z blúzenia.

  Príčiny nepríjemných zápachov v chladničke

  Na odstránenie zápachu musíte najskôr zistiť príčinu jeho vzhľadu. Môže to byť nedbanlivosť samotných hostesiek alebo to môže byť vnútorné zlyhanie, ktoré je možné opraviť pomocou špecialistu. Najčastejšiepríčiny nechutného zápachu v chladničke:

  • rozmaznané jedlo, ktoré nebolo včas odstránené;
  • forma v nádrži na kondenzát;
  • nedostatočná teplota;
  • porušenie systému bez mrazu;
  • dlhé zatvorené dvere.

  Utrite novú chladničku roztokom octu

  Ak sa v chladničke niečo vyschlo a z nejakého dôvodu ste si to nevšimli, pripravte sa na napadnutie svojho čuchu. Neskladujte jedlo, ktoré rýchlo kazí, v chladničke. Ak nemáte čas variť mäso počas dňa, je lepšie pokušiť osud a poslať ho do mrazničky. Všetky výrobky sa musia ukladať do nádob alebo pohárov. To platí najmä pre mäso a ryby. Mali by byť na samostatnej poličke a byť zabalené do lepiacej fólie. Dbajte na to, aby sa mliečne výrobky, ktoré sa zvyčajne skladujú na dverových policiach, nerozliali.

  Uniknutá mliečna tekutina môže preniknúť do ďasien na dverách a potom jednoducho zlomíte hlavu pri hľadaní zdroja zápachu. Ochutené výrobky, absorbenty a ďalšie novinky železiarstva pomôžu zbaviť sa arómy vydávanej rozmaznanými výrobkami. Ak ste inteligentní, môžete ľahko odstrániť nepríjemné pachy pomocou ľudových liekov.


  Zbavte sa pokazených potravín včas

  Čo iné ako jedlo spôsobuje zápach?

  Mučivý zápach pochádzajúci z kazeného mäsa, rýb alebo iných potravinových výrobkov sa však môže trápiť nielen, ale ajiné príchute. Ženy v domácnosti sa často sťažujú, že po zakúpení novej chladničky nie je možné odstrániť štipľavý zápach z plastu. Za týmto účelom dôkladne opláchnite všetky steny a police a pred začatím prevádzky nový nákup dôkladne vyvetrajte. Nechajte chladenú skrinku umytú sódou alebo roztokom octu na deň s otvorenými dverami. S ochutenými výrobkami ho nemusíte napeniť, pretože získate zmes dvoch ostrých chutí.

  Odporúčame vám prečítať si: Ako rýchlo umývať mikrovlnnú rúru?

  Ďalším najbežnejším zdrojom silného zápachu je hromadenie kondenzovanej kvapaliny. To vedie k plesni v tekutinovej nádobe. Pach plesne je omnoho ťažšie odstrániť ako rozmaznané potraviny. Porucha termoregulácie môže viesť k rozmrazeniu zásob v mrazničke, potom z mrazničky bude počuť zápach.

  Ak necháte chladničku dlhšiu dobu zatvorenú, objaví sa v nej nepríjemná vôňa. Taký problém často predbieha letných obyvateľov a cestovateľov, ktorých vybavenie zostáva dlho bez dozoru. Ak opúšťate vidiecky dom po celú zimu, otvorte dvere skrinky chladničky a nechajte ju v zime v tejto podobe.

  Ľudové spôsoby zaobchádzania s nepríjemnými zápachmi

  Ľudové lieky prichádzajú v rôznych veciach na záchranu všetkých žien v domácnosti. Ak neviete, ako umyť steny a police chladničky, ponúkame vám najúčinnejšie recepty „babičky“.

  Ocot

  Táto metódamožno považovať za jednu z mimoriadnych udalostí. Recept na roztok: 100 ml vody a 100 ml octu. Špongia navlhčená kyselinou sa musí zotrieť zo všetkých povrchov v chladničke a potom môžete triedené výrobky vrátiť.

  Soda

  Soda sa na farme nemôže vzdať. Takéto spracovanie pozostáva z 2 stupňov. Najprv rozriedime sódu v teplej vode (2 polievkové lyžice na 1 liter vody) a celú časť chladničky utrite handrou navlhčenou v takomto roztoku. Keď sú všetky výrobky na svojom mieste, musíte na jednu z poličiek položiť nádobu sódy (môže to byť nádoba s prepichnutými otvormi vo veku). Absorbuje nepríjemný zápach.


  Ocot, sóda a citrusové plody sú domáce „bojovníci“ s nepríjemným zápachom

  Amoniak

  Spracovanie amoniaku „vnútri“ chladničky je „ťažké delostrelectvo“. Ak ste vyskúšali veľa metód, ale stále ste sa nemohli zbaviť zápachu, trite police a steny chladničky roztokom amoniaku a nechajte ho na vzduchu najmenej jeden deň. Roztok sa pripraví v pomere 2 lyžičky. amoniak na 1 liter vody.

  Aktívne uhlie

  Je to liek na vôňu zhnitého mäsa a iných, už nie „príjemných“ vôní. Ak sa chcete prestať báť na dlhú dobu, musíte zomlieť 30 tabliet uhlia a umiestniť ich do troch malých nádob. Usporiadajte ich v rôznych rohoch medzi jedlami a čoskoro budete prekvapení, ako veľké uhlie absorbuje nepríjemné pachy. Po dvoch týždňoch vložte uhlie do horúcej rúry na 20 minút. Sú pripravené na ďalšie použitie.


  Domáce pohlcovače zápachu s aktívnym uhlím

  Absorpčné výrobky

  Babičky často šíria plátky hnedého chleba v chladničke, aby odstránili nepríjemné pachy. Niektoré ženy v domácnosti ponúkajú možnosť zbaviť sa zápachu s jablkami, strapcami zelenej petržlenovej vaty alebo citrusov. Stačí nakrájať jablko na plátky a „strčiť“ ich na police. Citrón sa dá nakrájať na štyri časti, alebo môžete jednoducho vložiť pohár poličky čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy na poličku chladničky.

  Citrónová sóda

  Domáce absorbenty pomôžu odstrániť nepríjemné arómy. Citrón by sa mal nakrájať na 2 časti, dužinu vyberte lyžičkou. V "doštičkách" získaných zo šupky musíte naplniť sódu a doplniť ju šťavou vytlačenou z odstránenej dužiny. Takéto domáce chuťové prísady absorbujúce citróny vykazujú vynikajúce výsledky.

  Peroxid vodíka

  Je potrebné pripraviť roztok (1 polievkovú lyžicu na 1 liter vody) a výslednú tekutinu utrieť všetky vnútorné povrchy. Pred tým musí byť chladnička úplne vyčistená od všetkých výrobkov, ktoré by mohli byť zdrojom pachu.

  Sedem z vyššie uvedených metód opakovane zachránilo ženy v domácnosti pred hrozným zápachom v chladničke. Jedinou hrozbou pre ľudové liečivá môže byť vôňa zhnitého mäsa (zápach z mŕtvych zvierat). V tomto prípade nemôžete robiť kôru hnedého chleba. Tu budete potrebovať špeciálne chemikálie pre domácnosť a spracovanie nielen políc, ale aj vnútorných častí. Z toho umývať chladničkuvrah zápach, bude to trvať najmenej dva týždne.

  Hlavným pravidlom pri čistení chladničky je prevencia. Pred odchodom na dovolenku nezabudnite na mrazničku plnú mäsa, zeleniny a rýb. Bezmyšlienkové vypnutie prepínača, urobíte veľmi hroznú chybu. Nedovoľte, aby jedlo chladilo. Vidíte, že zelenina sa začína zhoršovať, okamžite ju použite. Dávajte pozor na tekuté mliečne výrobky na dverách. Okraje a steny okamžite utrite všetky kvapôčky a škvrny. Pozorné a starostlivé ženy v domácnosti v chladničke, v kuchyni a po celom dome majú príjemnú vôňu čistoty a sviežosti.