Ako odstrániť nepríjemný zápach

V živote existujú rôzne okolnosti a môže sa stať, že nasledujúce ráno si po búrlivom odpočinku budete musieť byť čerstvé ako uhorka. Ale nielen čerstvá, ale tiež dobre zapáchajúca. A alkohol má schopnosť udržať si vôňu po dlhú dobu. Ako sa zbaviť tohto jantáru u obyčajných ľudí nazývaných výpary?

Existuje niekoľko možností, takže si môžete ľahko vybrať tú, ktorá vám vyhovuje. Predtým, ako sa zbavíte pachu pár, musíte zistiť, prečo sa zdá. Pomôže to viesť cielený boj proti tomuto ochoreniu.

Odkiaľ pochádza zápach?

Ide o chémiu. Akýkoľvek alkohol obsahuje etylalkohol. Keď vstúpi do ľudského tela, spracuje sa v pečeni a acetanaldehyd je jedným zo spracovaných produktov. Je to on, kto vstúpi do krvného riečišťa, je nesený v tele a vylučuje sa cez pľúca a pot. Odtiaľ pochádza vôňa. Sami si pravdepodobne všimli, že vonia nielen z úst, ale aj z oblečenia. Takže keď vieme, odkiaľ nepríjemný efekt pochádza, môžeme sa naučiť, ako sa zbaviť zápachu dymu. Poďme do poriadku.

Ako sa zbaviť zápachu dymu?

Dozvedeli sme sa, že ide o aldehyd, ktorý prechádza krvou. Zápach nezmizne úplne, kým sa táto látka nespracuje a neopustí telo. Aby k tomu došlo rýchlejšie, musíte podniknúť určité kroky.

  1. Ihneď po prebudení musíte vypiťpohár vodys citrónovou šťavou a lyžičkou medu. Takýto liečivý elixír vám dodá vitalitu a doplní rovnováhu vody v tele, čo prispeje k väčšiemu množstvurýchle spracovanie acetanaldehydu. Tento nápoj môže byť nahradený šalviovým čajom alebo tradičnou uhorkou.
  2. 12. Fyzikálna aktivita . Ako viete, keď sa človek potí, vyjdú všetky toxíny. To platí aj pre alkoholické výrobky v tele. Takže po vypití ranného liečivého elixíru musíte ísť priamo na ranný beh. Okrem toho sa musí podať v plnej miere, aby sa unavilo a potilo, a potom vyjde aj aldehyd.
  3. Po aktívnom nabíjaní alebo joggingu je čas prejsť navodné postupy . Sprchou zmyje všetok pot nepríjemným zápachom. Ak to čas dovolí, môžete sa vykúpať s prídavkom levanduľového alebo rozmarínového oleja. To prinesie nielen veľa radosti, ale tiež dá vášmu telu príjemnú vôňu. A všetky šaty z opitého večierku aj po behu ich neváhajte poslať do bielizne. Absorbovala pot s časticami aldehydu a teraz ju zachráni iba práčka.
  4. Raňajky . Uistite sa, že jete dobre. Je lepšie, ak ide o tučnú stravu. Prispeje tiež k rýchlejšiemu spracovaniu produktov rozkladu alkoholu.

Núdzové opatrenia na reguláciu zápachu

Všetky vyššie uvedené metódy sú účinné, ale ešte chvíľu potrvá, kým všetok aldehyd opustí krvný obeh a zmizne zápach. Je možné nejakým spôsobom odstrániť alebo prerušiť zápach dymu? Samozrejme, že existuje! Takéto metódy pomáhajú len na chvíľu, a potom sa vôňa môže objaviť znova, ale niekedy musíte byť svieži a voňavý nie tak dlho. To znamená,Naučte sa, ako rýchlo odstrániť zápach dymu.

  • Tento zápach je potrebné niečo prežuť. Existuje veľa vhodných produktov. Napríklad pražená zrnková káva. Hlavnou vecou nie je ich prehltnúť, a to žuť dlho. Tiež klinčeky, ale nie mleté. Účinne neutralizuje všetky nepríjemné dychy. Podobné účinky majú korene a petržlenové listy, lístky mäty, sušený bobkový list.
  • 21. Žuvačka. Myslím, že toto je prvá vec, ktorú sa všetci, ktorí sa rozhodnú použiť zlý dych, rozhodnú použiť. Na odstránenie zápachu dymu je lepšie používať ovocné príchute, pretože silné vône mäty môžu zdôrazniť vôňu alkoholu.
  • Orechový olej alebo ľanový olej. Musíte piť lyžicu takéhoto nástroja. V dôsledku toho je sliznica pažeráka a žalúdka obalená, čo po určitú dobu zabraňuje uvoľňovaniu aldehydu.
  • Soľ. Musíte vziať lyžicu soli a rozpustiť vo vode. Tento roztok si vypláchnite ústa. Chvíľu to tiež pomáha.

Možno máte vlastnú odpoveď na otázku, ako odstrániť zápach dymu. Podeľte sa s nami. V každom prípade to najlepšie nie je zneužívanie alkoholu, potom sa nebudete musieť zbaviť zápachu!