Ako odstrániť nepríjemný dych z topánok: užitočné tipy

Každý z nás čelil problému zápachu z nôh a obuvi. Ak nie je doma, potom u príbuzných alebo u suseda vo vlaku, ktorý sa odvážil vyzliecť si topánky. Čo treba urobiť, aby taký problém nezatienil život a vzťahy s ostatnými?

Najprvmusíte zistiť príčinu zápachu . Čo to je: potenie nôh alebo celý problém v obuvi. A za druhé, začať problém riešiť.

Čo robiť s nadmerným potením v nohách?

Zvýšené potenie nôhmôže byť spôsobené plesňovými chorobami alebo kvalitou obuvi. Nízka kvalita obuvi, vyrobená z náhradiek pokožky, nedovoľuje nohám dýchať, v dôsledku toho napučiavajú a vlhkosť a teplo sú ideálnym prostredím pre huby. Preto skontrolujte kožu nôh na prítomnosť plesňovej infekcie a ak je zistená, pokračujte v liečbe.

Vyskytuje sa tiež fyziologicky zvýšené potenie. V takom prípade pomôžu špeciálne lieky, ktoré znižujú potenie. Takéto vlastnosti majú napríklad formidron, pasta Teymurov, pasta salicyl-zinok. Nepoužívajte tieto výrobky na poškodenú pokožku. Okrem toho boli vyvinuté špeciálne dezodoranty pre nohy, ktoré ich tiež osviežia.

Samozrejme,nezabudnite na hygienu . Ak máte problém s potením, umyte si nohy mydlom dvakrát denne. Na dezinfekciu chodidiel si môžete urobiť špeciálne kúpele. Napríklad, ak urobíte odvar silného čaju a podržíte v ňom chodidlá asi 20 minút, dôjde k dokonalému zúženiu pórov adezinfikuje pokožku v dôsledku obsahu trieslovín. Môžete si tiež kúpať s olejom z čajovníkových stromov, ktorý je tiež vynikajúcim antiseptikom.

Ale čo ak je všetko v poriadku s nohami a problém je v topánkach?

Ako odstrániť pot z topánok?

Môže existovať aj niekoľko odtieňov. Obuv môže cítiť sama o sebe v dôsledku nízkej kvality výroby, alebo môže byť nasiaknutá zápachom potu a začať „voňať“ pri akejkoľvek vlhkosti.

Ako teda odstrániť zápach z topánky, ak to na začiatku bolo nepríjemné? Najlepšie je samozrejme kúpiť si kvalitné kožené topánky s kvalitnými materiálmi. Stáva sa však, že v obchode, okrem iných vôní, je ťažké cítiť, čo váš pár voní. Ak ste to už našli doma, potom s cieľom odstrániť zápach z nových topánok existuje niekoľko odporúčaní:

 1. je potrebné ošetriť vnútorný povrch obuvi peroxidom vodíka alebo roztokom manganistanu draselného;
 2. do topánok nalejte sódu, múku alebo prášok, nechajte cez noc a potom opatrne pretrepte alebo vákuovo;
 3. cez noc vložte do topánok vatu navlhčenú octom a potom utrite roztokom amoniaku;
 4. ošetrujú vnútorný povrch špeciálnym dezodorantom pre topánky.

Takže sme na to prišli. Ale čo keď staré topánky vonia?

Existuje pomerne málospôsobov, ako odstrániť zápach potu z topánok, ktoré ste už nosili :

 • Môžete použiť odporúčania, ktoré sa vzťahujú na novú obuv.
 • Okrem toho je to vždy veľmi dôležitéosušte svoje topánky, aby ste zabránili usadeniu baktérií vo vlhkom prostredí vašich čižiem alebo čižiem. Na sušenie by ste si mali kúpiť špeciálne sušičky na obuv. Existujú modely s ďalšou funkciou ultrafialového žiarenia. Pomáha dezinfikovať, a preto odstraňuje zápach potu z topánok.
 • Ak neexistuje sušička, môžete sa sami vysušiť. Len nesušte svoje topánky na batérii! Z toho sa zhorší a bude vám slúžiť oveľa menej, ako je predpísaný čas. Môžete ho vysušiť vyplnením dutiny topánky alebo kufra novinami. Absorbuje všetku vlhkosť.
 • Je lepšie mať pre každú sezónu niekoľko párov topánok, aby sa mohli vymeniť, kým sa jeden pár vysuší.
 • Je tiež dôležité vyhnúť sa dlhodobému pobytu v uzavretej obuvi. Preto v práci alebo škole zmeňte svoje topánky na otvorené topánky, aby ste mohli relaxovať a nohy a topánky.
 • Môžu sa použiť tablety s aktívnym uhlím. Majú absorpčné vlastnosti a absorbujú nielen vlhkosť, ale aj nepríjemný zápach.
 • Je tiež veľmi dôležité monitorovať hygienu chodidiel a obuvi. Aby vaše nohy neboli spievané, musíte nosiť bavlnené ponožky. Vložky sa musia vždy vysušiť, umyť a vymeniť po dvoch až troch mesiacoch. Môžete získať špeciálne vložky s antiseptickými vlastnosťami. Pomôžu udržiavať topánky čerstvé. Existujú tiež vložky s aktívnym uhlím, ktoré tiež pomôžu odstrániť nepríjemný zápach.
 • Pre tkané topánky (tenisky alebo papuče) je ideálnou možnosťou odstrániť nepríjemný zápach -umyť ich.

Všetky tieto odporúčania nie sú vôbec komplikované. Takže sa môžete ľahko zbaviť tak citlivého problému, ako je vôňa chodidiel v topánkach.