Ako odstrániť náter z džínsov?

Je to jedna vec, keď sa domáce džínsy znečistia farbou počas opráv v dome alebo škole, a celkom iná vec, keď sa zhorší iba zakúpená alebo darovaná položka kvôli absurdnej nehode, napríklad z dôvodu nepovšimnutých maľovaných lavičiek alebo zábradlí v parku.

Tieto džínsy boli pracovné odevy, ale v súčasnosti sú nevyhnutným prvkom odevov v práci, škole alebo pri chôdzi. A kvalita textílií a vzory šitia sú omnoho lepšie ako pred 10 rokmi. Preto môže rozmaznaná vec stáť veľa peňazí a nemôžete ju stratiť, ak viete, ako odstrániť farbu z džínsov.

Osvedčené metódy

Najprv by som chcel poznamenať, že odstránenie škvŕn z farby je omnoho ľahšie ako vyschnutie, takže ak chcete „zachrániť“ rozmazané nohavice, musíte okamžite konať. Na tento účel potrebujete:

  1. Premytie . Umytie farby džínsami je celkom možné, ale iba vtedy, ak ju okamžite utrite z tkaniny čo najviac a nedopustíte, aby zvyšky vsiakli do tkaniny, aby ich umyli nie rukami, ale v práčke. Okrem prášku sa musí pridať účinný odstraňovač škvŕn. Po takomto umytí by sa mal náter odstrániť;
  2. Použite prací prostriedok . Napodiv, ale môžu nielen umývať riad, ale tiež odstraňovať škvrny od vecí, vrátane farby, ale iba ak je škvrna čerstvá. Aby ste to dosiahli, zamiešajte produkt malým množstvom vody a vtierajte ho do vytvoreného miesta pomocou starej zubnej kefky alebo špongie, kým sa hlavná časť nezmení.vypúšťa. Potom musíte džínsy umyť, ako je uvedené v prvom spôsobe;
  3. uchýliť sa k chémii . Sú účinné pri riešení starých miest. Na odstránenie škvŕn z farby, ktorá bola vysadená po dlhú dobu, musíte použiť rozpúšťadlo. Aby sa však nepoškodili džínsy, odporúča sa ešte viac naniesť niekoľko kvapiek rozpúšťadla na miesto, ktoré je na odev neviditeľné a zistiť, či to ovplyvňuje jeho farbu. Ak počas interakcie nedochádza k žiadnym negatívnym reakciám, môžete bezpečne použiť farbu vatovým tampónom a trieť ho, až kým sa farba neodstráni. Namiesto rozpúšťadla môžete použiť odstraňovač laku na nechty, benzín, benzín, benzín, petrolej, terpentín a ďalšie podobné prostriedky. Vzhľadom na to, že majú štipľavý zápach, odporúča sa odstrániť džínsy z čerstvého vzduchu alebo na dobre vetranom mieste. Je tiež potrebné ich umyť po vykonaní postupu predtým, ako na ne má čas vyschnúť;
  4. Pripravte zmes . Takýto nástroj je účinný, pokiaľ ide o čistenie škvŕn z džínsov ušitých z ľahkej tkaniny. Na prípravu zmesi sa odoberie vyčistený benzín a biela hlina (môže sa nahradiť drvenou kriedou) v pomere 1: 1 a dôkladne sa premieša, až kým nevznikne homogénna kaša. Nanesie sa na škvrnu, ponechá sa 20 minút, potom sa prášok odstráni suchou špongiou alebo kefou a džínsy sa umyjú mydlovou vodou.

Posledná možnosť

Je pravdepodobné, že ani pomocou týchto prostriedkov nemôžete odstrániť farbu z džínsov, aleNenechajte sa rozčuľovať. Koniec koncov, ak je rozmaznaná vec skutočne drahá (ako darček alebo doslova), potom môžete vždy použiť chemické čistenie. Odborníci, ktorí v nej pracujú, vám určite pomôžu, a potom vám nič nezabráni nosiť vaše milované džínsy, už vylúpané z farby.