Ako odstrániť najvyššiu stránku z prehľadávačov

Inštalujte najvyššiu stránku do počítača bez vedomia používateľa prostredníctvom inštalátorov rôznych aplikácií (šetriče obrazovky, nástroje pre sociálne siete, mini hry). Vzhľad nie je neškodný a vzbudzuje dôveru. Všetko je ako obvykle: štandardný spúšťací algoritmus; známe tlačidlá „Ďalej“, „Inštalovať“ a „OK“.

3. Problémy sa objavia neskôr - po reštarte OS. Vo všetkých prehľadávačoch, ktoré sú k dispozícii iba v systéme, sa zobrazí úvodná stránka hornej stránky. Pokusy o jeho odstránenie zmenou nastavení softvéru nekončia ničím dobrým - odkaz na službu je opäť zaregistrovaný v možnosti.

Pokyny na odstránenie hornej strany

1. Odstráňte podozrivý softvér

Najskôr zvážte nedávno nainštalované aplikácie.

Na vykonanie tejto operácie je najlepšie použiť špeciálne pomôcky. Napríklad program Revo Uninstaller Pro: odstráni všetky súbory a položky registra súvisiace s programom, ktoré sa majú odstrániť.

Pozor!Toto sa dá vykonať aj pomocou štandardných nástrojov Windows. Musíte ísť do priečinka programu a spustiť súbor „Uninstall.exe“ (otvorí sa okno ako na snímke obrazovky).

2. Odstránime súbory tretích strán, ktoré sa objavia po spustení.

Otvorte ponuku Štart av stĺpci „Nájsť programy ...“ napíšte „msconfig“.

Analyzujeme počiatočné položky.

V tomto prípade je vinníkom nepohodlia používateľa sport.exe. Pred odstránením zo spustenia nezabudnite alebo napíšte adresár, v ktorom sa nachádza. Tieto informácie budú potrebné na dokončenie kroku N4.

Zrušte začiarknutie políčka vedľa aplikácie, kliknite na tlačidlo „Použiť“. Ďalej vyberte výstup bez reštartovania (urobíme to neskôr).

3. Vyčistite register

Spustite programový nástroj „regedit“ (analogicky ako v predchádzajúcom odseku pokynu).

Aktivujte možnosť hľadania: „Upraviť“ & gt; "Nájsť".

Zadajte názov a príponu súboru nájdeného pri štarte a potom kliknite na tlačidlo „Nájsť ďalšie“.

Hľadáme výsledky vyhľadávania pre záznamy, ktoré obsahujú súbor „sport.exe“


) Pozor!Názov požadovanej položky sa môže líšiť. Malo by sa zhodovať s položkou nájdenou pri spustení.

4. Zbavte sa škodlivej aplikácie

Nájdeme telo programu, ktorý službu nainštaluje a odstráni. Jeho umiestnenie sa zobrazuje pri uvedení do prevádzky (pozri bod N2). V tomto prípade ide o C: \ Windows \

5. Zmeňte hlavnú stránku v prehľadávačoch.

​​

Teraz môžete odstrániť hlavnú stránku zo všetkých prehliadačov (na to musíte prejsť na nastavenia úvodnej stránky v prehliadači) - tentokrát obsedantná služba zmizne bez stopy.

Google Chrome

Firefox

Opera

To je ono! PC sa zbavil trikov „skúsených programátorov“ a zradných hackerov. A keď nabudúce niečo nainštalujete do systému, pozrite sa na oba.