Ako odstrániť morušovú škvrnu z oblečenia

Obsah

  Šťavnaté sladké ovocie moruše sú známe svojimi farbiacimi vlastnosťami. Tmavo purpurová šťava je skutočné farbivo, ktoré sa po ovocnom občerstvení ťažko vymkne z rúk. Vaše ruky a zuby budú mať tmavý namodralý odtieň, a to aj pri mimoriadnej starostlivosti. Keď sa moruše objaví v ceste malých detí, bude potrebné odstrániť žieravé farbivo nielen z rúk a tváre, ale aj z oblečenia alebo dokonca topánok.

  Prvým liekom, ktorý príde na väčšinu žien v domácnosti, je vysokokvalitný odstraňovač škvŕn. Moruše môžete umyť pomocou drahého lieku. Musíte však byť opatrní, pretože zloženie takýchto výrobkov často zahŕňa bielidlo alebo inú silnú chemickú látku, ktorá môže zničiť farebný predmet alebo odev z jemných látok. Ak ste odhodlaný používať odstraňovač škvŕn, vykonajte testovanie na malej nenápadnej časti veci.

  Ľudia sa naučili, ako odstraňovať škvrny morušového atramentu pomocou domácich metód. Pomáhajú nie horšie ako zakúpené prostriedky a pomôžu vám ušetriť peniaze. Tieto zahŕňajú:

  • vriaca voda;
  • citrónová šťava alebo kyselina citrónová;
  • soľ;
  • jogurt (alebo kyslé mlieko);
  • peroxid vodíka;
  • ocot;
  • glycerol.

  Hlavné pravidlo pri ukladaní kontaminovaných vecí: čím neskôr sa škvrna vloží, tým ľahšie sa jej zbaví. Je veľmi ťažké odstrániť stopy dlho sušenej šťavy, najmä ak už bol pokus o umytie obvyklým spôsobomprášok.

  Odstraňovanie škvŕn vriacou vodou

  Vriaca voda je najjednoduchším a najúčinnejším spôsobom, ako sa vysporiadať s tmavou šťavou z ovocia a bobúľ, ktorá sa dostane na oblečenie. Pod vplyvom horúcej vody znečistenie zmizne pred našimi očami. Odporúča sa vziať destilovanú vodu a nie z kohútika. Pre samotný zákrok potrebujete asistenta, ktorý bude držať vec nad umývadlom alebo vaňou. Vytiahnite látku, zalejte vriacou vodou na vrchol škvrny, ktorá vyplaví atramentový morušový džús. Ak musíte vykonať „záchrannú udalosť“ sami, môžete použiť panvicu alebo umývadlo a naň natiahnuť hmotu.

  Pred touto operáciou je potrebné skontrolovať štítok o veciach. Ak štítok naznačuje, že pranie je povolené iba v studenej vode, nezabudnite na opísaný spôsob. Prírodné tkaniny (bavlna, vlna, ľan) sú odolné voči vriacej vode. Ak štítok chýba, vykonajte test sami ponorením malého nenápadného kúsku tkaniva do vriacej vody a pozrime sa na reakciu.

  Citrónová šťava

  Kyselina v plodoch plodov a plodov zafarbí škvrny. Najkyslejšie ovocie, ktoré príde na myseľ, je citrón. Je to jeho šťava, ktorá najúčinnejšie bojuje so stopami ovocia na oblečení. Môžete použiť čerstvú alebo koncentrovanú šťavu alebo zriedenú kyselinu citrónovú. Táto metóda bude fungovať iba na čerstvých miestach.

  Na prípravu roztoku čerstvého ovocia postačuje šťava jednej polovice citróna. Musí sa nariediť 200 ml vody a kontaminované tkanivo sa musí v roztoku spustiť na 15 minút. Pre lepší účinok by ste malipridať do tekutiny 3 lyžice. l. ocot. Ak citrón nie je doma, ale v chladničke bola nádoba s koncentrovanou citrónovou šťavou, stačí 20 ml na 200 ml vody. Môžete použiť kyselinu citrónovú: 1 polievková lyžica. l. prášok v 1 pohári vody.

  Na boj proti starému miestu, ktoré sa ťažko odstraňuje citrónovou alebo vriacou vodou, skombinujte dve opísané metódy do jednej. Pridajte citrónovú šťavu a ocot do vriacej vody a namočte do nej oblečenie. Po takomto postupe z vašich obľúbených vecí navždy zmizne aj staré znečistenie.

  Iné ľudové liečivá

  Soľ

  Jemnú soľ (extra) zrieďte malým množstvom vody, až kým sa nezíska suspenzia. Votrite ju do hodvábnej škvrny a ponechajte položku 1 hodinu. Soľ je absorbovaná do štruktúry tkaniva a koroduje škvrny. Po vykonaní operácie musí byť vec odoslaná do umývačky.

  Morušová šťava

  Prečítajte si viac: Ako odstrániť škvrny z vína

  Nie je to pre nič za nič, čo ľudia hovoria, že „vyrazia klin klinom“. Jedna z metód starej mamy hovorí, že škvrny zanechané zrelým bobuľou by mali byť navlhčené šťavou zeleného, ​​nezrelého bobule. Kyselina v nej obsiahnutá, rovnako ako citrónová šťava, pomôže odstrániť škvrny.

  Kyslé mlieko

  Kyslé mlieko obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá vykazuje dobré výsledky pri odstraňovaní bobúľ, ovocia a iných škvŕn. „Zasiahnutú“ vec je potrebné namočiť do kyslého mlieka na dve hodiny a potom ju poslať do umývačky.

  Peroxid vodíka

  Peroxid je často užitočný v každodennom živote, takže je lepšie mať fľašu v lekárničke. preodstránenie škvŕn rôznej povahy, vrátane stôp zrelých tmavých bobúľ, pripraví sa roztok peroxidu s vodou v pomere 1:10. Kontaminovanú oblasť namočte 15 minút.

  Ako si umyť ruky po jedle moruše

  Deti aj dospelí sa pýtajú, ako si umyjú ruky z moruše. Zrelé bobule si nemôžete vychutnať a zostať úplne čisté. Je niekedy ťažšie zosvetľovať pokožku ako škvrnitá látka. Môžete však použiť jednu z osvedčených ľudových metód.

  • Votrite si do dlane niekoľko zelených, nezrelé moruše (moruše). Kyselina zosvetlí vašu pokožku.
  • Roztrhajte listy kyseliny a šťaveľa a votrite si ich do rúk.
  • Naparte svoje dlane v horúcej vode a jemne ich pretrite mäkkou pemzou. Šťava sa vstrebáva do hornej vrstvy rohovky pokožky. Po zákroku si ruky namažte výživným krémom.
  • Znečistené veci umyte rukou alebo umyte horu riadu. Mnoho žien v domácnosti tvrdí, že táto metóda je nielen najúčinnejšia, ale aj najužitočnejšia.

  Mulberry - jeden z najpriaznivejších darov prírody. Každý má rád jej vkus. Nepopierajte potešenie, ale telo dostáva vitamínový náboj. Jedzte opatrne, ale ak na svoje obľúbené tričko hodíte kvapku šťavy, neprepadajte panike. Ľudia prišli s mnohými spôsobmi, ako zachrániť vašu vec.