Ako odstrániť lokálny server Denwer?

Denver (miestny server) je samostatný softvérový balík. Nie je možné ho odstrániť z počítača štandardným spôsobom ustanoveným v systéme Windows (prostredníctvom ovládacieho panela). Ak neviete, ako odstrániť Denvera alebo ste zmätení v postupnosti akcií algoritmu na odinštalovanie, postupujte podľa pokynov uvedených nižšie a lokálny server zmizne z počítača za 5 minút.

1. Zastavte server: kliknite na odkaz „Stop Denwer“ na pracovnej ploche alebo spustite súbor Stop.exe v priečinku Denver (priečinok „denwer“).


Pozor! Ak z nejakého dôvodu nezastavíte server pred odinštalovaním, budete musieť manuálne upraviť systémový súbor hosts, ktorý zabezpečí preklad názvov domén na sieťové adresy. To znamená vymazať v ňom všetky záznamy, ktoré urobil Denver (test1.ru/test2.ru).

Poznámka . Hostitelia sú textový súbor. Dá sa otvoriť v ľubovoľnom notebooku (AkelPad, NotePad, Windows notebook) pomocou kontextovej ponuky OS Open „Open with ...“.

2. Otvorte ponuku „Štart“ (kliknite na ikonu /kláves „Win“).

3. Zadajte príkaz na odstránenie virtuálneho disku - subst: /D na paneli vyhľadávania na paneli Štart (napríklad: ak ste vytvorili disk Y v čase inštalácie Denveru, príkaz delete bude vyzerať takto - subst Y: /D). Stlačte kláves Enter.

3. Vymažte inštalačný priečinok so súbormi Denver (predvolene sa nachádza v adresári C: \ WebServers) pomocou systémovej funkcie „Delete“ (kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok Denver) alebo metódou drag-and-droppriečinky myši v koši).

4. Stlačte kombináciu klávesov „Win + R“. V riadku okna, ktoré sa otvorí, zadajte príkaz „msconfig“ (bez úvodzoviek) a aktivujte ho tlačidlom „ENTER“.

5. Na obrazovke sa zobrazí panel „Konfigurácia systému“. Prejdite na kartu „Po spustení“ a zrušte začiarknutie políčka „Vytvoriť virtuálnu jednotku pre Denver“ (súbor Boot.exe), aby ste zabránili spusteniu Denveru po spustení alebo reštartovaní systému Windows. Potom kliknite na tlačidlá „Použiť“ a „OK“.

6. Odstráňte skratky Denveru z pracovnej plochy (Start /Restart /Stop) pomocou bežných nástrojov Windows (cez menu s funkciou „Delete“ /presunutím do koša).

Postup odinštalovania je dokončený. Teraz, milí čitatelia, viete, ako odstrániť Denwer správne a rýchlo. Tento pokyn použite na preinštalovanie lokálneho servera a vyčistenie OS. Veľa šťastia