Ako odstrániť kontextové reklamy s operou

Obsah

Opera v predvolenom nastavení už nainštalovala a nakonfigurovala „zbroj“ proti automaticky otváraným oknom, reklamným pruhom a iným softvérovým trikom, ktoré zobrazujú reklamy na webových stránkach. Ako však ukazuje prax, bohužiaľ nie je dostatok zabudovaných nástrojov na riešenie „atraktívnych ponúk“ počas surfovania na webe.

Po prečítaní tejto recenzie sa naučíte, ako odstrániť reklamy v opere selektívne a úplne na webových stránkach pomocou špeciálnych doplnkov. Dozviete sa tiež, ako chrániť seba a svoj počítač pred nebezpečnými webmi, odkazmi a nevhodným obsahom.

Kontrola vstavanej ochrany

Pred pripojením rozšírení sa uistite, že prehliadač už zapol blokovanie zobrazovaných reklamných okien:

1. Kliknite na tlačidlo „Menu“ v ľavom hornom rohu. ,

2. V rozbaľovacom zozname prejdite na „Nastavenia“.

3. V zvislom zozname, ktorý sa nachádza na ľavej strane karty, kliknite na položku Stránky.

4. Posúvajte nadol položku blokov.

5. Preskúmajte podkategóriu Kontextové okná. Malo by byť súčasťou doplnku „Blokovanie automaticky otváraných okien“.

Kde stiahnuť a ako nainštalovať doplnky?

1. Nasledujúce protinárazové rozšírenia sa musia sťahovať výlučne z oficiálnej webovej stránky vývojárov Opera. Ak chcete otvoriť tento zdroj, kliknite na:

Menu → Extensions → Download extensions.

2. Na otvorenej webovej stránke (https://addons.opera.com/en/extensions/) zadajte do poľa „Doplnky“.názov doplnku záujmu.

3. Vo výsledkoch vyhľadávania kliknite na jeho ikonu.

4. Na stránke sťahovania kliknite na zelenú ikonu „Pridať do Opery“. Po dokončení tohto kroku sa doplnok automaticky stiahne z webu a nainštaluje sa do prehliadača.

Pozor!Neinštalujte v opere dva doplnky, ktoré vykonávajú rovnaké úlohy, napríklad Adblock a Adblock Plus. Inak nebude vylúčený výskyt softvérových konfliktov. Môže to tiež spomaliť prehliadač. Vyberte si jeden z hlavných anti-bannerov a ak je to potrebné, doplňte ho o ďalšie vysoko cielené riešenia v boji proti reklame.

Add-ons-antibanners

Adblock

Uznávaný líder medzi reklamnými blokátormi. Podľa údajov z mája 2016 je na jej stránke uvedených viac ako 8,5 milióna stiahnutí. Používatelia, mimochodom, nielen prehliadač Opera, ale aj prehliadač Google Chrome, Safari, ocenia doplnok pri minimálnom nastavení, precíznej ostražitosti reklamných jednotiek a vysokej účinnosti filtrovania.

Kliknutím na ikonu Adblock na paneli prehliadača môžete jedným kliknutím pozastaviť filter, pridať aktuálny web, stránku do bieleho zoznamu (to znamená neblokovať reklamy na nich). V ponuke „Možnosti“ rozšírenia môžete flexibilnejšie nakonfigurovať filter skriptov, napríklad povoliť zobrazovanie dôveryhodných reklám na stránkach a kanáloch YouTube.

Adblock Plus

Búrky, obsedantné reklamné bannery a hlavolamy. Nie je horšia kvalita filtrácie oproti doplnku Adblock. Keď blokujete skript, neporušuje sa štítok značiek a štýlovwebové stránky. Umožní vám vidieť iba to, čo chcete na populárnych zdrojoch, ako sú Youtube a Facebook. Obsahuje solídny základ filtrov a nebezpečných domén.

Mnohé z jeho zoznamov sú lokalizované do konkrétnych jazykov. Celkovo existuje asi štyridsať databáz pre viac ako 20 jazykov. Plus, Adblock Plus vám umožňuje vytvoriť si vlastné pravidlá blokovania pre jednotlivé prvky stránky (aplety Java, rámce Flash atď.).

Po inštalácii doplnku sa používateľovi ponúkne použitie hlavných doplnkov proti bannerom na novej karte: blokovanie nebezpečných programov, vymazanie tlačidiel sociálnej siete, zakázanie sledovacích modulov.

Ak chcete zobraziť štatistiku blokovania reklám na otvorenej stránke, kliknite na ikonu doplnku v hornom paneli Opera.

V rovnakom rozbaľovacom okne môžete nakonfigurovať selektívne blokovanie prvkov označenia webu a prejsť na nastavenia filtra.

Adguard

Populárny nástroj na rezanie bannerov vo formáte rozšírenia prehľadávača. Rovnako ako softvérový analóg je vybavený veľkým počtom blokovacích nástrojov. Odstráni reklamy z videoreklám, animovaných príloh, kontextových okien a textových reklám. Zabraňuje spusteniu inštalátorov obsahujúcich adware a spyware.

Adguard v porovnaní s doplnkami Adblock a Adblock Plus spotrebúva výrazne menej systémových zdrojov.

Po inštalácii anti-banneru zapnite /vypnite základné nastavenia filtrovania na stránke, ktorá sa otvorí (ochrana pred phishingom, vymazanie počítadiel a ďalšie)analytické moduly, povolenie na zobrazovanie užitočnej reklamy).

Na doplnkovom ovládacom paneli môžete jedným kliknutím vypnúť filtrovanie, otvoriť bezpečnostnú správu otvoreného webu a prejsť tiež do sekcie nastavení blokovacích nástrojov.

Špecializované filtre

Adblock pre YouTube

Odstráni reklamné vložky výlučne z hostenia videa YouTube (v značkách HTML a v prehrávači videa). Funguje na princípe „nainštalovaný a zabudnutý“: nevyžaduje ďalšie nastavenia.

Blokátor pre dospelých

Blokátor obrázkov a videí pre dospelých, odkazy (vrátane reklamy) na porno stránky. Má možnosti na vytváranie a konfiguráciu vlastných bielych a čiernych zoznamov. Ak je to potrebné, prístup k vašim nastaveniam je možné otvoriť až po predložení hesla.

Blokovanie pre dospelých je nevyhnutné na organizovanie rodičovskej kontroly na počítači. Dokáže úplne blokovať výsledky vyhľadávania pre „dotazy pre dospelých“ (zakázaný obsah).

Adblock pre Gmail

Odstráni reklamy z profilu e-mailovej služby Gmail (e-mail od spoločnosti Google).

ContentBlockHelper

Výkonný nástroj na selektívne blokovanie skriptov, objektov a iných prvkov na stránke.

Obsahuje bohatú sadu nástrojov na manuálnu úpravu značiek HTML a CSS (štýly). Umožňuje tiež použitie hotových filtrov, podporuje import doplnkových databáz Adblock Plus 1.1.

ContentBlockHelper nemôže odstrániť reklamy jedným kliknutím. Pozícia vývojárov jeako rozšírenie pre pokročilých používateľov.

Výstražné a ochranné doplnky

Populárne príslovie o hroziacom nebezpečenstve znie: „Keby som vedel, kam padnem, položil by som slamky.“ Nasledujúce doplnky pre Opera, obrazne povedané, sú presne zamerané na túto akciu. Automaticky zabránia všetkým „haváriám“ - zablokujú bannery vírusovými odkazmi, informujú o nebezpečných stránkach atď.

WOT

Služba, ktorá zobrazuje dobré meno stránok vo výsledkoch vyhľadávania. Farba čipu WOT v blízkosti odkazu symbolizuje určité hodnotenie (zelená - vynikajúca, červená - zlá).

Na základe týchto signálov sa používateľ rozhodne, či má navštíviť konkrétny webový zdroj alebo ešte lepšie nájsť bezpečnejšiu alternatívu.

Duchovia

Chráni pred neviditeľnými nebezpečenstvami na webových stránkach - pred sieťovými chybami a majákmi, spywarom a analytickými modulmi uverejnenými inzerentmi a spoločnosťami, ktoré zhromažďujú informácie o správaní. Blokuje nežiaduce reklamné skripty, skripty a vložené dokumenty.

Dr.Web Link Checker

Rozšírenie populárnej antivírusovej spoločnosti Dr.Web. Kontroluje všetky odkazy na stránke, či neobsahujú vírusy a phishingové mechanizmy. Zabraňuje sledovaniu stránok používateľom.

Blokuje sťahovanie infikovaného softvéru do počítača. Umožňuje ručne a automaticky odfiltrovať reklamné jednotky a ďalšie nežiaduce prvky na stránke.

VyberteNajvýhodnejšie riešenia pre vás. Pohodlné surfovanie na webe bez reklám!