Ako odstrániť kontextové reklamy prehliadača

Obsah

Pravdepodobne nie sú žiadni používatelia internetu, ktorí by si nepýtali otázku: „Ako odstrániť kontextové reklamy z webových stránok?“ Tento problém nanešťastie nestráca svoju relevantnosť. Pestré bannery, hlavolamy, ďalšie okná na pätách toho, čo návnady prenasledujú v prehliadači: rozptyľujú, obťažujú, ohrozujú bezpečnosť PC pomocou odkazov a spomaľujú načítanie údajov.

Okrem toho niektorí „súdruhovia“ prostredníctvom rôznych trikov zavádzajú do prehliadačov používateľov špeciálny vírus Adware, ktorý pridáva svoje „reklamné ponuky“ na všetky otvorené webové stránky. Majiteľ infikovaného počítača ich musí neustále premýšľať v procese surfovania na webe.

Tento článok je určený na pomoc pri odstraňovaní takýchto problémov. V nej zvážime najúčinnejšie metódy boja proti rušivej reklame: programy proti bannerom, rozšírenia filtra pre populárne prehliadače (Google Chrome, Opera, Yandex, Mozilla Firefox) a antivírusové skenery, ktoré odstraňujú moduly Adware (antivírusový softvér).

Programy protibannerov

Inštalácia „frézy bannerov“ (ako používatelia nazývali túto kategóriu nástrojov) zbavuje užívateľa nutnosti nastavovať filtre osobitne pre každý použitý prehliadač. Mnohé programy blokovania môžu navyše filtrovať bannery nielen vo webových prehľadávačoch, ale aj v aplikačných oknách (napríklad v programe Skype).

Adguard

(adguard.com)
Sharewareprogram (testovacie obdobie - 2 týždne). Analyzuje obsah, ktorý je možné stiahnuť na úrovni siete. Než sa dostanú do prehliadača, starostlivo monitoruje a „vyreže“ bannery, kontextové okná (ich skripty) z označenia HTML.

Po filtrovaní pomocou CSS (štýly) vykoná kozmetické spracovanie stránky, aby sa správne zobrazil jej dizajn. Pôsobí rýchlo. Zbavenie počítača žiadostí o reklamu zrýchli načítanie stránok. Podporuje všetky populárne webové prehliadače (Google Chrome, Opera, Firefox). Účinne pomáha zbaviť sa vírusov Adware: databáza Adguard obsahuje viac ako 1,5 milióna škodlivých stránok.

Ak chcete program stiahnuť do svojho počítača, otvorte stránku - https://adguard.com/sk/welcome.html a kliknite na tlačidlo „Download Adguard“.

Ak chcete zmeniť možnosti filtrovania v okne programu, presuňte kurzor na blok „Antibanner“ a potom kliknite na „Nastavenia“.

Ak si v zásade neželáte, aby sa na stránkach zobrazovali reklamné bannery (vrátane reklamných značiek od dôveryhodných inzerentov), ​​kliknite na začiarknutie políčka vedľa doplnku Nezablokovať užitočné reklamy. ,

Kliknite na časť „Filtrované aplikácie“, kliknite na „Pridať aplikácie“ a v okne, v ktorom už nechcete vidieť reklamy stiahnuté prostredníctvom internetového pripojenia, vyberte program.

Rada!Pomocou nastavení rodičovskej kontroly v službe Adguard zabránite svojim deťom v návšteve pornografických stránok a iných webových zdrojov, ktoré majú vekové obmedzenia.

Ad Muncher

Zadarmoutility. Odstraňuje všetky formy reklamy a potenciálne nebezpečné objekty vo všetkých bežných prehľadávačoch. Môže vyčistiť webovú stránku nielen z okna, ktoré sa objaví bez zásahu používateľa, ale aj z hudby na pozadí, prvkov flash, volebných panelov a ďalších „nepríjemných technológií“.

Účinne odfiltruje teasery v ICQ (ICQ), Morpheus, FreedDemon, KaZaA, Grokster. Vo svojej databáze má viac ako 2000 predinštalovaných filtrov, ktoré sa pravidelne aktualizujú automaticky. Pôsobí proti vírusom prehliadača - Adware a SpyWare. Blokuje odosielanie informácií o počítači (systém, prehliadač, súbory cookie) požadované webovými stránkami.

Ad Muncher ukladá údaje o skrytých prvkoch do denníkov (karta „Denníky“).

Predvolené webové filtre sa nachádzajú na karte Predvolené filtre.

Pridanie filtra do nástroja na spustenie reklamy:

  • prejdite do časti Moje filtre;
  • zadajte odkaz, časť textu alebo kľúčové slovo, ktoré sa má zablokovať;
  • vyberte kategóriu filtra z rozbaľovacieho zoznamu „Kategória filtra“;
  • kliknite na tlačidlo „Použiť“.

Rozšírenia prehľadávača

Doplnky majú lokálny efekt. Filtrujú reklamy priamo v prehliadači, ku ktorému sú pripojené. Napríklad, ak sa v prehliadači Google Chrome s nainštalovaným anti-bannerom načíta stránka bez reklamných obrázkov, potom sa v prehliadači Opera s predvolenými nastaveniami (bez doplnkov) už rovnaká stránka načíta s reklamou. V súlade s tým každýWebový prehľadávač musí byť nastavený osobitne, aby čelil obsedantným komerčným ponukám vo forme upútaviek, okien atď.

Niektoré doplnky sú cross-browser, to znamená, že vývojári vytvárajú svoje distribúcie pre rôzne prehliadače. Existujú však riešenia zamerané výlučne na konkrétny prehliadač.

Adblock PLus

Jeden z najvýkonnejších anti-pop-up nástrojov. Zisťuje a zabraňuje sledovaniu stránok používateľom. Reklamy „oreže“ vo videách na Youtube a Facebook Distribuované bezplatne, kompatibilné s takmer všetkými webovými prehliadačmi vrátane prehliadačov Internet Explorer, Safari a Maxthon. Ľahko sa konfiguruje, dokáže preskočiť užitočné reklamy. Pravidelne automaticky aktualizuje svoje filtračné databázy.

Používatelia prehliadača Firefox môžu rozšíriť možnosti doplnku inštaláciou voliteľného modulu Pomocníka na skrytie prvkov.

Pomáha blokovať jednotlivé prvky na stránke (obrázky, rámčeky, bloky atď.). Aktivácia modulu „cut“ sa vykonáva prostredníctvom ovládacieho panela doplnku Adblock Plus.

Adblock

(Google Chrome, Safari)
Blokuje viac ako 90% reklám na internete. Nesleduje aktivitu používateľa a nepoužíva citlivé údaje. Umožňuje pridávať webové zdroje a ich jednotlivé stránky na čierny alebo biely zoznam iba dvoma kliknutiami. Je možné zakázať videoreklamy. Adblock používa vyše 40 miliónov ľudí.

Duchovia

(Google Chrome)
Blokovanie reklám je iba jednou z funkcií ducha. Jeho hlavnou výzvou je zostaťstrážca súkromia.

Doplnok monitoruje a bráni prevádzke sieťových chýb, spywarových modulov, analytických skriptov, skriptov a iných potenciálne nebezpečných objektov na webe.

Ghostery zobrazuje štatistiku filtrovaných položiek na paneli. Ak ju chcete zobraziť, kliknite na ikonu rozšírenia.

NoScript

(Firefox)
Zvyšuje bezpečnosť surfovania na webe. Riadi interaktívne prvky (bloky, ktoré reagujú na akcie návštevníka) vrátane reklamy: umožňuje ich spustenie iba na dôveryhodných zdrojoch. Chráni pred útokmi Clickjacking (neviditeľná vrstva na prvku s odkazom na škodlivé stránky), XSS (skriptovanie medzi servermi). NoScript možno použiť v spojení s inými filtrami.

Ako odstrániť adware?

Ak sa rovnaké prehliadače objavia na rôznych stránkach v prehliadači, namiesto dôveryhodného vyhľadávacieho nástroja sa načíta neznáma webová stránka s reklamami, jedná sa o prvé znamenie, že počítač je infikovaný vírusom Adware, ktorý vkladá svoje skripty do značky HTML načítanej webovej stránky. ,

Arzenál uvedených fondov v boji proti tomuto malvéru môže pomôcť iba čiastočne. Programy a rozšírenia môžu blokovať vírusové reklamy, neodstránia však vírus, ktorý ich inštaluje. V takom prípade musíte použiť antivírusové programy.

Pri odstraňovaní adwaru z prehliadača postupujte podľa nižšie uvedeného postupu:

Vymazanie prehľadávačov pomocou pomocného programu AdwCleaner

1. Stiahnite si pomocný program AdwCleaner (dokonale zistí aodstráni únoscovia prehliadača, panely s vírusmi z adware, spywaru): na stránke https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/kliknite na odkaz „Download Now“.

2. Spustite distribúciu ako správca. Počkajte na dokončenie aktualizácie.

3. Kliknite na tlačidlo Skenovať.

4. Po dokončení skenovania kliknutím na „Vyčistiť“ odstránite nájdené vírusy a potenciálne nebezpečné objekty.

Pozor!Ak v budúcnosti neplánujete používať AdwCleaner, kliknite na paneli na tlačidlo „Odinštalovať“. Bude automaticky odstránená zo systému spolu s karanténou.

Prevencia vírusov Malwarebytes Anti-Malware

1. Stiahnite si bezplatnú distribučnú súpravu skenera na oficiálnej webovej stránke - https://ru.malwarebytes.org/downloads/.

2. Nainštalujte program do počítača a aktualizujte jeho databázy (informačný panel → verzia databázy → skontrolovať aktualizácie).

3. Vyberte objekty, ktoré chcete skenovať, a spustite skenovanie (skenovanie → vlastné skenovanie).

4. Odstráňte položky zistené Malwarebytes Anti-Malware.

Obnovenie nastavení prehľadávača

1. Stiahnite si pomocný program na vyčistenie prehliadača Avast (čistič prehliadača) - https://www.avast.ru/browser-cleanup. Nainštalujte ho do systému a spustite ho.

2. V zvislej ponuke, ktorá sa musí vyčistiť, vyberte prehliadač.

3. Odstráňte všetky podozrivé doplnky.

4. Kliknite na tlačidlo „Reset Settings“.

5. Vyberte vyhľadávací nástroj pre začiatočnú stránku.

6. Kliknite na „Vymazať zadarmo“.

Po dokončení tohtoPostupy vírusov adware by mali z prehliadačov zmiznúť.

Bezpečné a pohodlné surfovanie po webe!