Ako odstrániť jazvy po akné: zabudnite na jazvy na pokožke

K dnešnému dňu sa málokedy stretol s takým problémom, ako je výskyt akné. Pomerne často kvôli tejto nepríjemnej udalosti musíte zrušiť zaujímavé stretnutia alebo zábavný večer v zaujímavej spoločnosti. A to všetko kvôli nezastupiteľnému vzhľadu tváre, na ktorej sú pupienky označené jasne červenými škvrnami.

Ale teraz zápal pominul a vyrážky samotné vyschli a stali sa menej viditeľnými. A potom vyvstáva ďalšia dilema, ktorá vás trápi ako studená voda. Tu a tam sa na mieste minulého akné objavia jazvy a zvláštne ružovkasté škvrny. A čo robiť v takejto situácii? Dá sa tento kruh kožných nedostatkov zlomiť? Vôbec nie. Teraz vám povieme, ako sa zbaviť jaziev po akné a stať sa majiteľom krásneho povrchu pokožky tváre.

Prevencia

Najprv je potrebné poznamenať, že nikto nezrušil prevenciu. Preto na tieto účely použite nasledujúce tipy. Po prvé, nikdy nestláčajte pupienky, ktoré už existujú kvôli veľkému riziku zavedenia infekcie do otvorenej rany. Po druhé, nebuďte na priamom slnečnom svetle, ak je už vaša pokožka zapálená. A ak nemôžete obmedziť výstup pod lúčmi žiarenia, používajte aspoň krémy na opaľovanie s vysoko kvalitným zložením.

Ak sa chcete zbaviť jaziev po akné, ktoré sa už na vašej tvári stali jasnou známkou, môžete použiť lekárne (lekárske), ako aj ľudové liečivá. Voľba závisí iba od vašich preferencií a toho, čomu viac dôverujete svojmu zdraviu.

Lekárskemetódy

V súčasnosti sú medzi tými, ktorí zažili účinky akné na pokožku, obľúbené rôzne krémy na tvár, masti a gély s baktericídnymi a bieliacimi vlastnosťami. Okrem toho by sa mali kúpiť prísne v lekárňach, pretože v bežných kozmetických obchodoch ponúkajú hlavne výrobky, ktoré sa nehoja, ale iba dočasne maskujú vaše nedostatky za neprimeraný poplatok.

Alternatívne metódy

Ak sa chcete zbaviť jaziev po akné, nemusíte byť veľmi bohatým človekom a používať iba drahé metódy liečby. Existuje možnosť pripomenúť sirecepty babičkyzaložené na používaní prírodných prostriedkov, medzi ktorými sú obzvlášť populárne byliny a éterické oleje.

Aby sa zlepšila pokožka,je preto možné dokonale používať samoopracované masky . Populárny je variant založený na bielej hline: kombinujte pol lyžice hliny s niekoľkými kvapkami éterického oleja, rozriedite ju trochou studenej vody a bodovo naneste na postihnuté oblasti. Ako variant opísaného receptu sa používa zelená hlina, ktorá s ňou zmieša štipku škorice. Po 20 minútach sa maska ​​premyje pri teplote miestnosti vodou.

Citrónová šťava kombinovaná s rovnakou hlinkou pomôže zbaviť sa červených škvŕn po akné. Masku je potrebné nanášať len kratšiu dobu: nie dlhšie ako 10 minút kvôli možnej alergickej reakcii pokožky na citrónovú kyselinu. Ak ste fanúšikom „éterovej terapie“, môžete použiť napríklad rastlinné oleje na liečbu aknélevanduľa, mäta pieporná, klinček alebo neroli.

Ak ste odhodlaní zbaviť sa červených škvŕn zanechaných po akné, skúste použiť „šokovú techniku“ zameranú na urýchlenie vyrovnania pleti. Môžete zmraziť čerstvo pripravený vývar z petržlenu v podobe malých kociek ľadu, ktoré ráno a večer budete musieť utrieť pokožku. Možné je aj použitie alkoholovej tinktúry obyčajnej ľubovníka bodkovanej v akcii. Mimochodom, môžete si ju kúpiť v lekárni ready-made. Ak si chcete urobiť tinktúru vlastnými rukami, naplňte sušenú ľubovník bodkovaný alkoholom (dve polievkové lyžice byliny na pohár alkoholu) a trvajte najmenej 10 dní. Pri výslednom zložení ošetrte postihnuté lézie na mieste, až kým sa neobjavia známky zlepšenia.

Je však možné, že ste už použili všetky recepty, ktoré ste našli na liečbu komplikácií po akné, ale nedosiahli ste pozitívny výsledok. V takom prípade potrebujete drastickejšie opatrenia - napríklad laserové resurfacing tváre. Malo by sa to robiť iba po odporúčaní profesionálneho kozmetológa, ktorý vyberie potrebný spôsob postupu a po jeho ukončení vydá príslušné odporúčania na udržanie zlepšeného stavu pokožky.

Všeobecne je problém komplikácií po akné vo forme výskytu nepríjemných jaziev a rôznych červených škvŕn úplne vyriešený. Hlavnou vecou je prijať možné opatrenia včas, aby sa stav normalizoval. Ale ešte lepšie je predchádzať takýmto podmienkam aktívnym využívaním prevencie a dodržiavaniazákladná hygiena pokožky. V súčasnej dobe sa takmer všetky kozmetické defekty odstraňujú pomerne rýchlo a efektívne vhodným prístupom. Preto, keď sa vyskytne kožný problém, okamžite prevezmite kontrolu nad situáciou, aby ste sa nemuseli zaoberať jeho zanedbávaným stavom a novými problémami neskôr.