Ako odstrániť jazvy doma?

Predpokladá sa, že jazvy zdobia skutočného človeka. Možno s tým nebudú súhlasiť všetci muži. Ale s tým, že jazvy a jazvy nerešpektujú ženy, možno všetci súhlasia. Čo robiť? Ako odstrániť jazvy tak, aby nespôsobovali nepríjemnosti?

Jazvy sa môžu objaviť z rôznych dôvodov. Môžu to byť jazvy, ktoré zostanú po hojení akné alebo po operácii. A môže to byť následkom zranenia alebo zranenia. Z akýchkoľvek dôvodov môžu byť jazvy odstránené z tváre alebo tela. Tu je niekoľko základných tipov.

  1. Ak sa jazva objavila po poranení alebo chirurgickom zákroku, musí sa okamžite vykonať prvá akcia. Po odstránení očiek musíte začať používať krém, aby ste čo najskôr absorbovali tkanivo jazvy. Jedným z najúčinnejších v súčasnosti je krém Kontraktubeks. V mnohých prípadoch stačí použitie tohto jedného nástroja.
  2. Ak sú po aplikácii priebehu krému stále viditeľné stopy jazvy, môžete použiť postup odlupovania. Počas chemického peelingu sa na pokožku nanášajú špeciálne činidlá, čím sa odstráni vrchná vrstva pokožky. Vďaka tejto metóde môžete odstrániť jazvy na ramene alebo inej časti tela.
  3. Ak jazva vytvorí na povrchu pokožky zub alebo fosíliu, na jej odstránenie sa môžu použiť špeciálne dermálne výplne. Kozmetici zvyčajne používajú kolagén alebo špeciálny gél kyseliny hyalurónovej. Výsledkom je vyrovnanie pokožky. Takýto postup sa však bude musieť opakovať každých niekoľko mesiacov.
  4. Ak sa chcete natrvalo zbaviť nepríjemných spomienok na jazvu, môžete použiť laserovú terapiu. Táto metóda pomáha vyhladzovať jazvu z povrchu pokožky a nezanecháva takmer žiadne zvyšky. Na odstránenie jazvy laserom sa častejšie používa lokálna anestézia. Postupy sa môžu u jednotlivých laserov líšiť. Existujú také, ktoré odstraňujú vrchné vrstvy pokožky, čo jej dodáva prirodzenejší vzhľad. A potom jazvy zmiznú. Iné lasery prenikajú do spodných vrstiev kože a stimulujú tvorbu kolagénu. Z vnútornej strany sa tak môžete zbaviť jaziev.
  5. Ak je jazva veľmi veľká alebo je ich veľa, môžete sa uchýliť k chirurgickému odstráneniu. Existuje niekoľko takýchto metód. Napríklad môžete znížiť jazvu a aplikovať intradermálne stehy. Môžete tiež vykonať plastickú chirurgiu so zmenou kontúr jazvy. Alebo odrezajte jazvu za účelom následnej transplantácie kože. Existuje chirurgická metóda zvaná expandujúca dermatotenzia. Spočíva v tom, že na mieste vedľa jazvy je všitá silikónová taška (expandér), do ktorej je zavedený fyziologický roztok. Výsledkom je, že kód sa tiahne cez jazvu. Potom sa vak odstráni, jazva sa vyreže a pokožka sa napne.

Ako odstrániť jazvy doma?

Môžu sa však jazvy a jazvy odstrániť len pomocou odborníkov na špeciálnych klinikách? Nie. Jazvy môžete odstrániť doma pomocou nasledujúcich pokynov.

  • citrónová šťava . Obsahuje prírodné bielenielátky, vďaka ktorým bude jazva menej viditeľná;
  • 16. šťava z aloe . Na malé domáce porcie alebo na prevenciu jaziev po akné by sa mala aloe aplikovať na čerstvú ranu. Šťava z tejto rastliny má regeneračné vlastnosti a lieči ranu bez zjazvenia;
  • med . Tento prírodný liek je univerzálna maska ​​na jazvy. Med možno aplikovať na jazvu niekoľkokrát denne;
  • domáca maska ​​. Ak zamiešate polievkovú lyžicu malej ovsenej kaše s jednou polievkovou lyžicou smotany a pridáte pár kvapiek citrónovej šťavy, získate úžasnú masku od jaziev. Musí sa nanášať na pokožku po dobu 15 minút a potom opláchnuť teplou vodou.

Každý organizmus má svoje vlastné vlastnosti as rôznymi ranami sa objavujú rôzne jazvy, ale teraz už viete s istotou vedieť, že je možné jazvy zbaviť. A ak sa vás niekto spýta: je možné odstrániť jazvu na tvári, aby nezostali žiadne stopy, môžete s istotou povedať: „Áno!“