Ako odstrániť huby v pivnici

Obsah

  Huba môže ovplyvniť akýkoľvek povrch v dome, najčastejšie sa však nachádza v suteréne a pod zemou. Vystupuje z niekoľkých dôvodov. Ich elimináciou sa môžete natrvalo zbaviť huby v pivnici.

  Tam, kde žije pleseň

  Pivnica, kde je studená a vlhká, je vynikajúcim miestom na dlhodobé skladovanie potravín. Vďaka nedostatočnej cirkulácii vzduchu a často kondenzovaným formám, ktoré sa neodparujú, sa stáva obľúbenou plesňou.

  Najčastejšie sa zdá, kde:

  • teplota vzduchu presahuje 20 stupňov;
  • vlhkosť nad 90%;
  • rozmaznané potraviny sa skladujú dlhú dobu;
  • švy nie sú dostatočne izolované;
  • voda preteká stenami;
  • stavebné materiály majú vysokú zvyškovú vlhkosť;
  • neošetřená hydroizolácia.

  Huba sa objavuje na betóne a dreve

  Aby sa neobťažovala, mali by ste starostlivo zvážiť vetranie a hydroizoláciu pivnice. 22 22 23 Prvými príznakmi sú kvapky vody na stenách, stály a stály vzduch v miestnosti, olúpanie stien a čierne škvrny na strope.

  Čo je potrebné urobiť najskôr

  Najskôr je potrebné odstrániť všetky zdroje prenikania vody do pivnice. Ak nastavíte vetranie, systém výmeny vzduchu v ňom sa vráti do normálu, rovnako ako vlhkosť. Zostáva iba odstránenie huby z povrchov.

  Vynikajúce opatrenia na zabránenie plesniam sú:

  • pravidelné vetranie priestorov (každú štvrťhodinu);
  • vývoj integrovaného vetracieho systému;
  • únos dvoch rúr z pivnice;
  • vytváranie otvorov vo dverách alebo pod nimi;
  • odstránenie medzier, cez ktoré môže prenikať vlhkosť;
  • poťahovanie stien vodotesnými prostriedkami.

  Aby vzduch v miestnosti nebol príliš vlhký, môžete ho občas zahriať. Vykoná sa ohrievač alebo vyhrievané tehly rovnomerne rozmiestnené po obvode. Vynikajúcim prostriedkom proti vlhkosti je biely mach alebo hasené vápno.

  Pleseň netoleruje teplo, takže ju možno odstrániť pomocou horáka. Týmto sú ošetrené všetky povrchy. Táto metóda nie je vhodná pre drevené miestnosti.

  Najúčinnejšie metódy na kontrolu plesní

  Po určení zdroja vzhľadu huby je potrebné ju okamžite neutralizovať. Pomoc pri týchto ľudových liekoch alebo chemických látkach. Ak sa huba rozšírila príliš, zachránia sa iba veľké opravy. Ak sa prejavil iba v malej miere, môžete použiť dezinfekčné prostriedky. Používajú sa ako profylaxia.

  Najobľúbenejšie a najjednoduchšie riešenie na prípravu je možné urobiť nasledujúcim spôsobom. 250 ml formalínu sa zriedi v 10 litroch vody. Zmes je ošetrená stenami, stropom a podlahou, omietnutá a bielená. Čím lepšie bude vetranie v miestnosti, tým bude metóda účinnejšia.


  Sulfurový blok pomáha dobre z plesní pod podlahou v obytnom dome

  Sulfurový blok môžete kúpiť v záhradníckom obchode. Použitie je povolené, iba ak je možné opustiť dom na pár dní. Pri nákupe dámy musíte vziať do úvahy veľkosť oblasti, ktorá musí byť „vyliečená“ z huby. Balenia označujú, pre akú veľkosť miestnosti sú vhodné.

  Na použitie dámy potrebujete sklenenú alebo kovovú misku. Správne množstvo dám je nastavené v strede, svieti. V tomto stave by sa malo nechať niekoľko hodín. Celý dom bude v dyme, ale rýchlo zmizne. Táto metóda uvoľní huby na dlhú dobu alebo navždy.

  Pred spracovaním miestnosti, v ktorej sa nachádzajú plesne a huby, sa musí z nej odstrániť všetok nábytok a predmety. Vyčistite všetky formácie, ktoré sa objavili na stenách. Nábytok je sušený na otvorenom priestranstve a pokrytý dezinfekčným prostriedkom. Ak je v pivnici špinavá podlaha, horná guľa zeme sa odstráni a spracuje sa dymom zo sírneho bloku.

  Výhodou dymu zo šable je to, že preniká aj na najužšie a najodľahlejšie miesta a ničí zdroj infekcie. Pred zapaľovaním by však mali byť všetky okná, dvere a výrezy zatvorené, aby dym neopustil miestnosť. Potom, čo potrebujete opustiť miestnosť na 10 hodín na vetranie. Až potom môžeme povrchy spracovať haseným vápnom.

  Chlór je bežné činidlo, ktoré sa pridáva do rôznych dezinfekčných prostriedkov. Pomôže a odstráni pleseň. Môžete si kúpiť obvyklú bielu farbu, ale je to vhodnéa iná látka s vysokým obsahom látky.

  Pri používaní bielidla sa musia bezpodmienečne dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Noste gumené rukavice a vysoko koncentrovaný produkt rozriedite do vedra s vodou.


  Steny a stropy sa dôkladne ošetrujú tekutinou, pričom sa osobitná pozornosť venuje oblastiam s hubami
  .

  Ľudové liečivá na plesne

  Ľudové liečivá môžu súťažiť o účinnosť chemikálií.

  Odporúčame prečítať si: Liečba zápachu v chladničke

  Je potrebné vziať:

  • kyselina octová;
  • voda;
  • síran meďnatý.

  Všetky sú zmiešané v pomere 4: 20: 1. Výsledná kompozícia je spracovaná pivnica.

  Kyselina boritá nie je o nič menej účinná. Musí sa kombinovať so stolovým octom a vŕtačkou. Zmes rýchlo prenikne do všetkých otvorov a zabíja huby.

  Existuje aj ďalší recept s kyselinou boritou. Vezmite 1 kg soli, 100 ml kyseliny, 5 litrov horúcej vody. Všetko zmiešané a striekané na steny.

  Niektorí vlastníci používajú vodku. Neriedený nápoj sa naleje do rozprašovacej fľaše a rozprašuje sa v oblastiach hromadenia plesní. Najskôr sa vyčistia kovovou kefou.

  Dobré pre pleseň a amoniak. Kyselina citrónová tiež prinesie výsledky. 100 ml koncentrovanej látky sa pridá do 1 litra vody, dôkladne sa pretrepe a nastrieka sa do pivnice.

  Druhy húb a spôsob, ako s nimi narásť

  Každý druh plesne má svoje vlastné vlastnosti. Po ich pochopení môžete rýchloa jednoduché riešenie problémov.

  Plesňové huby

  Mastering betón a kameň, miesta ošetrené farbami nízkej kvality. Vyzerá v modrej, zelenej a čiernej farbe. Prispieva k ničeniu materiálov a dekorácie - po objavení sa tohto typu plesne sú často potrebné opravy.

  Modrá pleseň

  Usadzuje sa hlavne v drevených domoch. Spóry prenikajú stromom, a preto sa stáva modrým. Zmáča sa. Huba vyvoláva výskyt nových druhov húb na strome.

  Hnijúca huba

  Môže trpieť iba drevená stavba. Jeho farba sa zmení na sivú, materiál sa stáva slabým a uvoľneným.


  Dokonca aj ten najsilnejší strom stráca svoje vlastnosti. Nebezpečenstvo, že sa biela huba rozšíri do susedných miestností

  Opatrenia zamerané na boj proti plesniam by mali byť komplexné. Povinné:

  1. Úplne vyprázdnite pivnicu vecí. Toto uľahčí spracovanie miest koncentrácie organizmov.
  2. Skontrolujte všetok nábytok vo svetle, očistite ho od plesní. Ak je niektorá drevená konštrukcia vážne poškodená, je lepšie ju nahradiť novou. Všetky položky môžu byť ošetrené mydlovou vodou, potom antimykotikami.
  3. Vykonajte všeobecné čistenie v miestnosti, vysušte ho.

  Ak sa nechcete obťažovať ľudovými liekmi, môžete si kúpiť antibakteriálne činidlo v lekárni. Pri jej používaní musíte prísne dodržiavať pokyny.

  Po spracovaní priestorov akýmkoľvek spôsobom musia byťnechajte vetrať, potom - vytvorte podmienky, za ktorých sa huba nemôže znovu narodiť.

  Preventívne opatrenia

  Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zabezpečiť vonkajšiu hydroizoláciu. V pivnici alebo v podzemí sa musí nachádzať drenážny systém, slepé oblasti, svahy na streche, odtokové potrubia. Absencia aspoň jedného detailu môže spôsobiť vznik plesní.

  Dôležité!Všetky trhliny v pivnici musia byť opravené tmelom alebo cementovou maltou. Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov je vhodné použiť dvojvrstvovú omietku.

  Betónové podlahové potery by sa mali ošetrovať expandovaným ílom alebo iným prostriedkom odolným voči vlhkosti. Ak sa v podlahe vytvorila diera, je vhodné ju vyrovnať.

  Raz ročne dôkladne vyčistite a vysušte pivnicu. Vysielanie môže trvať niekoľko dní až týždeň. Čas je určený stavom a veľkosťou pivnice.

  Miestnosť by sa mala pravidelne ošetrovať antimykotikami. Po každom postupe sa pivnica suší. Ak má pivnica podlahu zo zeme, musí sa dobre naliať síranom meďnatým. Ak sa skladuje zelenina, je lepšie naliať piesok zmiešaný s vápnom.

  Regály a nádoby môžu byť ošetrené roztokom deaktínu. Zriedi sa v horúcej vode a naleje sa na všetky povrchy natreté farbou. Aby nedošlo k otrave, postup je najlepšie vykonať na ulici.

  Huby sú škodlivé útvary, ktoré môžu preniknúť do ľudských pľúc a spôsobiť mnoho chorôb. Pri dlhodobej interakcii s hubou sa u človeka môže vyvinúť migréna,alergie, choroby dýchacích ciest. Je obzvlášť nebezpečný pre deti. Po zistení huby sa musíte okamžite zbaviť.