Ako odstrániť históriu v prehliadači Google Chrome

História prehliadača je zoznam všetkých webových stránok navštívených používateľom, uložených vo formáte dátum /čas /odkaz. Celkovo je to veľmi užitočné, pretože kedykoľvek poskytuje príležitosť nájsť odkaz na obsah (článok, zvuková stopa, video), ktorý nebol označený záložkou.

V určitých situáciách je však lepšie odstrániť príbeh (pred alebo po surfovaní) alebo ho vypnúť. Napríklad: keď potrebujete skryť svoje akcie na internete pred „zvedavými“ stránkami. Bez toho, aby sa opýtali, „pozerajú“ do denníkov a získané informácie používajú na svoje vlastné účely.

Nasledujúce pokyny vám pomôžu odstrániť históriu navštívených stránok v prehliadači Google Chrome (zvažuje sa niekoľko metód).

Ako zadať možnosť „História“ na odkaze

  1. Otvorte novú kartu v prehliadači Google Chrome.
  2. Do panela s adresou prehliadača zadajte (pole, v ktorom sa zobrazuje adresa lokality) - „chrome: //history /“ (bez úvodzoviek). Potom stlačte kláves ENTER.

Pozor!Tento odkaz sa v prehliadači Chrome otvorí priamo v internom nastavení - histórii. V čase jeho aktivácie prehliadač nepoužíva pripojenie k internetu, a preto nejde na žiadnu stránku alebo online zdroj Google.

Ak plánujete častý prístup k tejto možnosti, pridajte do záložiek prehliadača Chrome odkaz „chrome: //history /“ pre rýchly prístup:

  • po zadaní histórie prehliadača kliknite pravým tlačidlom myši na prázdne miesto na paneli so záložkami (panel pod panelom s adresou);
  • v prehliadači Chrome sa otvoríkontextové menu. Vyberte v nej funkciu „Pridať stránku“;
  • v okne „Záložka“ v stĺpci „Názov:“ zadajte názov odkazu (v predvolenom nastavení Chrome nastaví „História“).

Ak sa všetko urobilo správne, na paneli so záložkami sa objaví ikona vo forme hodinového voliča s názvom odkazu. Ak chcete otvoriť príbeh, musíte naň kliknúť ľavým tlačidlom myši.

Ako otvoriť možnosť v nastaveniach prehliadača Google Chrome

  1. Prejdite do hlavnej ponuky prehliadača (kliknite na tlačidlo, na ktorom sú zobrazené tri vodorovné pruhy).
  2. Kliknite ľavým tlačidlom myši na položku „História“.

Rady! Príbeh môžete otvoriť aj stlačením kombinácie klávesov „Ctrl + H“.

Postup odstránenia

Otvorte zoznam navštívených stránok v prehliadači Chrome (použite niektorú z vyššie uvedených metód).

Ak nepotrebujete úplne vymazať históriu, tj opustiť jednu časť odkazov a odstrániť druhú časť, začiarknite políčko (ľavým tlačidlom myši) pred odkazmi, ktoré chcete odstrániť. , Potom kliknite na možnosť „Odstrániť vybrané položky“.

Ak chcete všetky uložené odkazy úplne odstrániť, kliknite na tlačidlo „Vymazať históriu“.

Vymazanie /deaktivácia pomocou klávesových skratiek

Ak nie je potrebné otvoriť panel História, na úplné vyčistenie použite kombináciu klávesov Ctrl + Shift + Del. Po ich kliknutí sa v prehliadači zobrazí okno s nastaveniami:

  • v rozbaľovacej ponuke uveďte, na aké časové obdobie chcete údaje vymazať (hodinu, deň, týždeň);
  • začiarkavacie políčka pred prvkami, ktoré sa chcete zbaviť (vrátane histórie prehliadania);
  • na spustenie postupu vymazania kliknite na tlačidlo „Vymazať históriu“.

Pre tých, ktorí nepoužívajú možnosť História a chcú skryť svoje osobné údaje pred webovými stránkami, vývojári prehliadača Google Chrome poskytli špeciálny režim činnosti - „inkognito“. Keď je zapnutá (kombinácia klávesov je „Ctrl + Shift + N“), prehliadač neuloží adresy otvorených webových stránok, vymaže súbory cookie a zakáže všetky nainštalované rozšírenia.

Bezpečné surfovanie na webe, drahý čitateľ!