Ako odstrániť henu z vlasov

Obsah

  Iránska hena je populárne prírodné farbivo, ktoré posilňuje vlasy a dodáva mu bohatý červený odtieň. Vďaka svojej neškodnosti a výdrži je obľúbená u žien všetkých vekových skupín. Má to výraznú nevýhodu - je ťažké ho dostať von. Keď sa pokúsite umyť henu pomocou chemikálií, je možné, že vlasy zmenia farbu na zelenú alebo modrú. Aby ste tomu zabránili, musíte použiť masky, zmesi a infúzie.

  Najúčinnejšie výrobky

  Henna preniká hlboko do štruktúry vlasov a z nich sa vymýva až po šiestich mesiacoch procesu štandardného prania. Potreba odstrániť ju nastáva v prípadoch, keď si prajete, aby vám prírodná farba vrátila vlasy, alebo aby ste si nechali nechať pôsobiť.


  Najúčinnejším spôsobom, ako sa zbaviť heny, je opláchnuť ju šampónom ihneď po vyfarbení
  .

  Väčšina farbiva zmizne. Pre tých, ktorí majú mastné vlasy, je vhodná nasledujúca metóda. Bude to trvať:

  • alkoholová tinktúra z červeného korenia;
  • celofánové vrecko;
  • šampón.

  Vlasy sú rovnomerne namazané tinktúrou, takže na nich nie je žiadne miesto na ošetrenie. Nasaďte si tašku, nechajte masku štvrtinu hodiny, dobre ju umyte šampónom.

  Pri použití nechemických prostriedkov je nepravdepodobné, že by sa ryšavka stratila, ale je realistické priblížiť ich k prirodzenému tieňu. Majitelia normálnych a suchých prameňov si môžu takýto recept všimnúť. Žĺtok je zmiešaný s rumom alebo pálenkou, distribuovaný po hlave, po hodine - opláchnutý teplou vodou.Šampón nie je potrebný.

  Dievčatá trpiace suchými vlasmi nájdu jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť heny. Lopúch alebo ricínový olej sa zmieša s vaječným žĺtkom, pridá sa horčičný prášok, kombinuje sa do hladka. Maska sa nanáša na pramene, nasadzuje sa na sprchovú čiapku, na vrch - teplý uterák. Po hodine si umyli vlasy šampónom a opláchli ocot.

  Iné spôsoby, ako sa zbaviť heny

  Dobrý výsledok pri pokuse o odstránenie účinku heny dáva bielu alebo modrú kozmetickú hlinku. Zmieša sa s kefírom na hustotu kyslej smotany. Zvlhčujú vlasy zmesou, udržiavajú masku niekoľko hodín. Pretože hlinky vysušujú pramene, odporúča sa po maske použiť zvlhčovač.

  Vďaka kvasinkovej maske môžete henu rýchlo odstrániť. 50 g kvasiniek sa rozpustí v 100 g kefíru. Zmes sa aplikuje po celej dĺžke kučeraviek počas dvoch hodín, potom sa premyje teplou vodou.

  Ak žiadna z metód nepomôže, môžete skúsiť radikálnu metódu. Vytlačte všetku šťavu z dvoch cibúľ a namažte ich vlasy, po hodine ich umyte. Majte na pamäti, že po dlhú dobu môže hlava nepríjemne zapáchať.

  Keď hena nechce opustiť prameň a dievča chce dosiahnuť tmavší odtieň, používa basu. Mieša sa s mletou kávou a zafarbí sa jej vlasmi. Červený odtieň na kučeravkách zmizne: zmení farbu na hnedú alebo čiernu.

  Radikálny spôsob, ako sa zbaviť henného efektu, je zafarbenie vlasov. Je potrebné si uvedomiť, že korene môžu byť tmavšie ako hlavná dĺžka. Pred zákrokomje lepšie konzultovať s kaderníkom a pokúsiť sa odstrániť henu z hlavy čo možno najväčším možným oplachovaním mydlom.


  Olivový olej má vynikajúci účinok v boji proti problému

  Postačuje mastiť vlasy zahriatym olivovým olejom, zabaliť hlavu do uteráka a nechať ho dve hodiny. Po umytí šampónom.

  Účinnou metódou je použitie 70% alkoholu. Kučery sú mazané alkoholom, akýkoľvek olej sa nanáša na vrchný - rastlinný alebo minerálny. Na hlavu je položená plastová taška. Pre najlepší účinok môžete vlákna ohriať pomocou fénu. Po chvíli sa maska ​​vymyje. Alkohol s olejom sa čerpá farbivo z vlasov.

  Nemenej účinná kyslá smotana obyčajná v prípade problému s uviaznutou henou. Vlasy je potrebné rovnomerne namazať mliečnym výrobkom a nechať ich na prameňoch asi hodinu. Maska by sa mala uchovávať najmenej hodinu.

  Mydlo na bielizeň obsahuje alkálie, ktoré pomáhajú odhaliť šupiny vlasov. Na odstránenie heny z vlasov je vhodné si umyť vlasy mydlom a potom zvlniť zvlnené olejom. Postup sa musí opakovať každý týždeň.

  Ocot je mocným nástrojom v boji proti nepríjemnej henne, vylúhovaniu pigmentu. 3 polievkové lyžice octu by sa mali naliať do nádrže s horúcou vodou a máčať vlasy tam po dobu 15 minút. Po čase si vlasy opláchnite šampónom a balzamom.

  Pravidelná káva bude mať dobrý účinok . Musíte vziať 3 polievkové lyžice kávy, zmiešať ich s bezfarebnou henou aaplikovať na vlasy. Takýto nástroj vám umožní umyť si vlasy z heny - ich odtieň bude tmavší.

  Pri snahe zbaviť sa heny je potrebné si uvedomiť, že je to najjednoduchšie urobiť v prvých 14 dňoch po farbení. Po prírodnej farbe tesne priliehajúcej k vlasu a návrat prírodnej farby sa stáva veľmi ťažkým.

  Používanie profesionálnych prostriedkov

  Ak improvizované prostriedky nepomáhajú, existuje len jeden spôsob, ako sa obrátiť na profesionálov. Mastery používajú na dekapitáciu špeciálne emulzie a kozmetiku. Môžete si ho kúpiť v obchode a pokúsiť sa zbaviť účinku heny doma. Špecialisti odporúčajú nasledujúce odvápňovacie činidlá:

  • Paul Mitchell;
  • Kapous Decoxon;
  • Estelle (vypnutá farba);
  • Nouvelle;
  • ​​
  • Odstraňovač farebného systému Nexxt.

  V ich zložení je prítomný neutralizátor. Väčšina z nich pigment okamžite zmyje a nevyžaduje opätovné použitie. Po ich použití je potrebné vyrobiť obnovovaciu masku. Malo by sa pamätať na to, že výrobky sa nanášajú na mokré vlasy, aby sa zabránilo kontaktu s pokožkou hlavy. Aby sa minimalizovalo poškodenie vlasov, odporúča sa medzi sadami trvať tri dni. Ak to nepomôže a vlasy sú tenšie, majstri odporúčajú tónovanie.

  Napriek tomu, že umývanie heny v salóne je drahšie ako používanie domácich prostriedkov, je zaručené, že prinesie výsledok. Jeho cena závisí od prestíže inštitúcie, dĺžky vlasov, výberu produktu. Priemerné náklady v Rusku sú od 1 500 rubľov do 3 000.

  Ak nepotrebujete henu,iba obočím by ste sa mali pokúsiť odstrániť náter alkoholovou tinktúrou. Bavlnený tampón je navlhčený v tekutine a utrite kontaminované oblasti.


  Rovnaký účinok sa dosiahne sódou v kombinácii s citrónovou šťavou

  Keďže postupy umývania henou môžu spôsobiť značné poškodenie vlasov, mala by sa im venovať starostlivosť. Zahŕňa:

  1. Orezávanie rezaných a sušených hrotov.
  2. Opláchnutie vlasov po každom praní s odrezkami bylín.
  3. Sušenie vlasov studeným vzduchom (alebo úplne zastavte sušič vlasov).
  4. Pridanie octu do prania vlasov na jeho zmäkčenie.
  5. Odmietnutie používať stylingové výrobky.
  6. Biolaminačný postup.

  Vždy, keď je to možné, by sa mali pravidelne vyrábať ochranné masky. To bude negovať negatívne dôsledky po dekapitácii. Komplexný účinok na tvrdohlavý odtieň po henne prinesie pozitívny výsledok. Hlavná vec je ukázať trpezlivosť a horlivosť.