Ako odstrániť [email protected]

Na inštaláciu nového programu už nie sú potrebné disky CD ani disky Flash, stačí prístup na internet. Požadovaný program si môžete stiahnuť z oficiálnych webových stránok vývojárov alebo distribútorov, ako aj z mnohých torrent trackerov. Pomerne často program počas inštalačného procesu „žiada“ nainštalovať ďalší program a užívateľ, ktorý stratil ostražitosť, súhlasí. Týmto spôsobom sa na diskoch počítača môže objaviť taká pochybná aplikácia ako [email protected]

Táto aplikácia sa vo svojej činnosti podobá trójskemu koni, pretože:

  • je nainštalovaný buď úplne tajne alebo prostredníctvom „dodatku“ k požadovanému súboru;
  • blokuje všetky prehliadače;
  • mučí vlastníka počítača reklamnými vyskakovacími oknami, ktoré sú pre neho zbytočné.

To všetko nie je užívateľsky najprijateľnejšia akcia, preto nie je prekvapujúce, že väčšina ľudí chce rýchlejšie odstrániť systém Guard MailRu zo systému.

Stačí odstrániť. Nefunguje to?

Ako obvykle v prípade podobných vírusových modulov, odstránenie škodlivých správ [email protected] nie je také jednoduché. Štandardný odinštalačný program Windows, ktorý sa nachádza v ovládacom paneli, ho vo väčšine prípadov nedokáže zvládnuť.

Najznámejšími nástrojmi na vyhľadávanie vírusov a škodlivého softvéru sú AVZ a Dr.WEB CureIt! Detekcia stráženia MailRu nie je vždy. Prečo nie je známa kvalita ich vyhľadávania, ale aj keď niekde v protokoloch je zmienka o module, laikovi to nebude rozumieť.

Na odstránenie aplikácie GuardMailRu môžete použiť aplikáciu Unlocker, ktorá ju odstráni bez väčšieho utrpenia a odinštalovania.Správca súborov Total Commander v zostavení PowerUser, počnúc verziou 6.0.

Preto, ak používateľ vôbec nie je profesionál, budete musieť hľadať informovaného priateľa a nakŕmiť mu aspoň čajom sladkosti, aby sa zbavil tohto špinavého triku. Ak existuje minimálne skúsenosti s nezávislými experimentmi (úspešné!), Môžete skúsiť odstrániť aplikáciu z vášho počítača sami.

Odstránenie GuardMailRu

Ako teda odstrániť GuardMailRu manuálne?

  1. Zastavte službu [email protected] Uskutočňuje sa to prostredníctvom položky Správca na ovládacom paneli v časti Služby. Nájdeme stráž a zastavíme sa.
  2. Zastavte samotný modul. To je zvyčajne dôvod, prečo ho neodinštalátor operačného systému nemôže odstrániť. Správca úloh sa nazýva (Ctrl + Alt + Del), otvorí sa karta Procesy, v zozname je zvýraznená položka Guard a proces sa ukončí. A takúto nuanciu musíte vziať do úvahy: musíte odstrániť systémové aj užívateľské procesy, pre ktoré je potrebné vybrať možnosť „Zobrazovať procesy všetkých používateľov“.
  3. Potom môžete skúsiť šťastie pomocou programu Odstránenie programov z časti Programy a súčasti. Ak šťastie nefunguje, budete musieť manuálne odstrániť niekoľko priečinkov a súborov, pre ktoré je najlepšie použiť vyhľadávanie. S najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť okrem priečinka s rovnakým názvom v priečinkoch Program Files skontrolovať aj priečinky prehľadávača, ako aj priečinok Application Data.
  4. Vyčistite nastavenia všetkých prehliadačov. Môžete ich tiež obnoviť na predvolené.
  5. Konečný bod: všetky odkazy na Guard MailRu by sa mali z registra odstrániť. To sa vykonáva prostredníctvom ponuky Štart, príkazu Spustiť, kdezavádza sa regedit. Vyhľadávanie v registri odhalí všetky vetvy ovplyvnené modulom a je odstránené.
  6. Reštartujte!

A nakoniec poviem ...

Najlepšia vec nie je inštalácia neovereného softvéru alebo používanie pochybných torrentov. Aj keď je súbor skutočne potrebný, stojí za to ho vyhľadať ďalších 10 minút. Vo veľkej väčšine prípadov ho bude možné stiahnuť bez „darov“, ktoré neviete ani odstrániť.