Ako odstrániť fotografie alebo obrázky z iPhone?

Väčšina moderných smartfónov je vybavená vysokokvalitnými fotoaparátmi, ktoré môžu konkurovať niektorým „mydlám“ a dokonca aj pokročilým kamerám. IPhone nie je výnimkou, čo vám umožňuje vytvárať krásne fotografie a ukladať ich do pamäte zariadenia. Na rozdiel od mobilných telefónov od iných výrobcov však odstránenie fotografií alebo obrázkov z iPhone nie je také jednoduché.

Súčasne stačí stráviť trochu času študovaním ponuky smartfónu Apple, aby ste ľahko našli príležitosť zbaviť sa snímok urobených fotoaparátom, ako aj snímok stiahnutých z internetu alebo počítača. Pozrime sa na najjednoduchšie a najrýchlejšie možnosti odstránenia fotografií a obrázkov z iPhone.

Najprv musíte presne pochopiť, kde sú všetky obrázky uložené v pamäti zariadenia. Ak to chcete urobiť, choďte do galérie. V ňom môžete ľahko nájsť dve sekcie. V priečinku „Camera Roll“ nájdete všetky fotografie odfotografované fotoaparátom iPhone a v „Photo Archive“ (niektoré verzie zariadení, ktoré sa môžu nazývať „Media Library“) budú obrázky stiahnuté z internetu alebo uložené v pamäti mobilného telefónu cez iTunes. Teraz už stačí vykonať niekoľko jednoduchých krokov na odstránenie fotografií alebo obrázkov z vášho iPhone. Nezabudnite však, že vo väčšine prípadov nebude možné obnovené obrázky obnoviť.

Metóda jedna

Vstúpte do režimu prezeraniakeď kliknete na ikonu koša, keď sa na obrazovke zobrazí požadovaný obrázok. Potom iba potvrďte vymazanie a fotografia bude vymazaná. Podobne sa môžete zbaviť obrázkov v „Knižnici médií“.

Druhá metóda

Ak nechcete tráviť čas prezeraním každého vymazaného obrázka, použite túto metódu. Prejdite do ponuky, vyberte časť „Camera Roll“ a potom kliknite na ikonu tlačidla úprav. Keď sa na displeji objavia miniatúry všetkých uložených obrázkov, jednoducho označte obrázky, ktoré chcete vymazať. Teraz zostáva iba potvrdiť operáciu a vymazať všetky nepotrebné fotografie alebo obrázky.

Spôsob tri

Ak ste iPhone zakúpili „ručne“ a nechali ste fotografie, ktoré urobil predchádzajúci vlastník, môžete ich všetky vymazať za pár sekúnd, čím úplne uvoľníte pamäť zariadenia od fotografií. Stačí len pripojiť smartphone k počítaču, spustiť iTunes, prejsť do časti „Camera Roll“ priamo z PC, vybrať všetky obrázky a odoslať ich do koša pomocou niekoľkých kliknutí myšou.

Štvrtá metóda

Ak z nejakého dôvodu nie sú fotografie alebo iné obrázky z vášho zariadenia odstránené niektorou z vyššie uvedených metód, môžete sa ich pokúsiť zbaviť inak. Aby ste to dosiahli, budete musieť znova pripojiť mobilný telefón k počítaču a spustiť iTunes. Potom v pamäti počítača vytvorte prázdny priečinok a zosynchronizujte ho s časťou „Camera Roll“ alebo „Photo Archive“ na vašom iPhone. Po dokončení synchronizácie nebude žiadnejeden obrázok.

Piaty spôsob

Okrem vyššie uvedených možností existuje ďalšia možnosť na vymazanie nepotrebných obrázkov z pamäte iPhone. Stačí len spustiť aplikáciu „Fotografie“ a potom prejsť do požadovanej kategórie, napríklad „Momenty“ alebo „Zbierka“. Ako ste si možno všimli, v týchto častiach sú všetky fotografie usporiadané v prísnom chronologickom poradí. Z tohto menu preto môžete okamžite vymazať sériu neúspešných fotografií a náhodných snímok a ponechať iba dobré obrázky.

Preto si môžete vybrať najvhodnejšiu možnosť, ako odstrániť nechcené fotografie a obrázky vyskúšaním všetkých vyššie uvedených metód.