Ako odstrániť Eset NOD32 Antivirus

Nie je také ľahké odstrániť ESET NOD32 z operačného systému, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Je nepravdepodobné, že by pomohol aspoň štandardná funkcia systému Windows na odstránenie súborov a programov pri implementácii tejto úlohy.

Ide o to, že ESET NOD32 má, tak ako každý iný profesionálny antivírus, takzvaný „softvérový shell“, ktorý chráni jeho telo pred vonkajšími vplyvmi a vírusovými útokmi. Inými slovami, vývojári z bezpečnostných dôvodov vybavili GCD 32 „inštinktom sebazáchovy“. Takže všetky pokusy o jeho zničenie, hoci dobré, v ňom vyvolali ochrannú reakciu.

A je to v poriadku! Malo by to tak byť! To je dôvod, prečo on a antivírus - verný strážca systému.

Ak stále potrebujete odstrániť Nod32, použite jednu z dvoch metód uvedených v tomto článku. Boli vyvinuté autormi antivírusového programu ESET, a preto sú 100% správne. Starostlivo sa oboznámte s každým krokom pokynov, postupujte podľa pokynov v ňom uvedených a antivírusový program úplne zmizne z operačného systému vášho počítača.

Metóda číslo 1: odstránenie pomocou odinštalačného programu Eset

1. Urobte žiadosť vo vyhľadávači Google - „odinštalátor sťahovania eset“.

2. Prejdite na oficiálnu webovú stránku - esetnod32.ru (zvyčajne ide o prvé vydanie).

3. Na otvorenej webovej stránke nájdite podnadpis „Odstránenie bezpečnostných produktov ...“. Kliknite na odkaz na stiahnutie pomôcky umiestnenej v prvom odseku „1.Sťahovanie auložiť ... “.

4. Počkajte na dokončenie preberania a potom stiahnutý odinštalačný program dragset presuňte z priečinka na plochu počítača.

5. Na odstránenie antivírusového programu musíte reštartovať systém v bezpečnom režime (metóda pre Windows7 je popísaná nižšie; ak máte Windows8, pozrite si pokyny na webovej stránke spoločnosti Microsoft):

  • otvorte "Štart";
  • namiesto rozbaľovacej ponuky vyberte možnosť „Reštartovať“;
  • v čase reštartovania PC stlačte a podržte kláves F8;
  • , keď sa na displeji zobrazí zoznam možností spustenia, pomocou klávesov so šípkami (šípky nahor a nadol na prídavnom paneli) vyberte „Núdzový režim“. Vybratá položka sa zobrazí v obrátenej podobe: čiernymi písmenami na bielom pozadí;
  • stlačte „ENTER“;

6. Po úplnom načítaní systému dvojitým kliknutím ľavým tlačidlom myši spustite odinštalačný program theset uninstaller z pracovnej plochy.

7. Zobrazí sa okno bez obvyklého používateľského rozhrania Windows. Ale nebojte sa: obslužný program by mal vyzerať takto, pretože funguje v systémovom prostredí systému MS-DOS.

Pozor! Predtým, ako začnete pracovať s obslužným programom, nezabudnite prepnúť na latinské písmo, inak vaše príkazy „nerozumejú“.

8. Еset uninstaller vás požiada o potvrdenie vašej vôle odstrániť NOD32 z OS. Na otázku „Ste skutočne ...“ (ste si istí, že chcete pokračovať) odpovedzte písmenom „Y“ (áno), to znamená „áno“ a stlačte „ENTER“.

9. Po skenovaní odinštalátor zobrazí nainštalované produkty z produktu ESET (nainštalované produkty AV) nainštalované v systéme.Ak ste nenainštalovali nič iné ako NOD32, v zozname bude iba jeden antivírus. Označte odinštalačný program, ktorý chcete odstrániť: stlačte „1“ a potom „ENTER“.

10. Potvrďte aktiváciu odstránenia vybraného softvérového produktu: znova zadajte „Y“ a „ENTER“.

11. Nevykonajte žiadne kroky, kým nie je odinštalovanie dokončené. V prípade úspešného odstránenia NOD32 z počítača sa pod riadkom „Čakajte prosím ...“ zobrazí správa „úspešne dokončená“.

12. Program ukončíte stlačením ľubovoľného klávesu.

13. Reštartujte počítač obvyklým spôsobom.

Varovanie!Obslužný program set uninstaller môže počas odinštalovania odinštalovať sieťové nastavenia Windows. Ak po reštarte OS neexistuje sieťové pripojenie, preinštalujte ovládače sieťových kariet a podľa toho prekonfigurujte možnosti internetového pripojenia.

Metóda č. 2: Odstránenie pomocou vstavaného odinštalačného programu

Táto možnosť je menej automatizovaná a vyžaduje si od používateľa trochu viac úsilia. Je to však efektívne, najmä v prípadoch, keď je potrebné antivírusový program NOD32 odstrániť, aby ste preinštalovali alebo nainštalovali iný antivírusový produkt z produktu ESET.

1. Prejdite na ponuku Štart.

2. V zozname programov otvorte priečinok „ESET“ a kliknite ľavým tlačidlom myši na súbor „Odstrániť“ (ikona koša).

​​

Varovanie!Na odstránenie sa vyžaduje iba vstavaný odinštalačný program. Prostredníctvom možnosti ovládacieho panela „Programy a funkcie“nod32 sa neodstráni - je chránený pred odinštalovaním týmto spôsobom.

3. Na paneli odinštalátora zadajte dôvod odstránenia a kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

4. Kliknite na kartu „Tento počítač“ alebo stlačte kombináciu klávesov „Win“ + „E“. V okne, ktoré sa otvorí, v stĺpci „Hľadať“ (vpravo hore) zadajte „ESET“ a stlačte „ENTER“.

5. Po skenovaní oddielov systém zobrazí všetky priečinky a súbory ESET NOD32, ktoré zostali po vymazaní. Vyberte všetky objekty nájdené na systémovom disku (zvyčajne ide o jednotku C) kliknutím ľavým tlačidlom myši na súbory a podržaním klávesu Ctrl. Potom kliknite pravým tlačidlom myši na kontextovú ponuku systému Windows a vyberte príkaz „Odinštalovať“.

Pozor!Môže sa stať, že niektoré súbory nechcú byť vymazané štandardným spôsobom. Ak ich chcete správne odstrániť zo systému, použite pomocné programy na odomknutie, napríklad Unlocker.

6. Reštartujte operačný systém.

To je všetko! Vážený užívateľ, rýchle a bezpečné odstránenie Hlavná vec - neponáhľajte sa a buďte opatrní.