Ako odstrániť e-mailovú schránku na serveri Yandex?

Vytvorenie poštovej schránky na serveri Yandex nie je také ťažké: otvoril som stránku vyhľadávacieho nástroja, klikol na tlačidlo „Vytvoriť poštovú schránku“ a postupujte podľa pokynov - to je všetko. Nemôžete povedať o presnom opačnom postupe - jeho odstránení. Mnoho používateľov, a to aj nie z kategórie nováčikov, sa začne horúčkovito ponáhľať o možnostiach služby pri hľadaní chvályhodnej funkcie na odstránenie. Nepovažujú to ...

Vývojári spoločnosti Yandex „neskrývali“ mechanizmus ničenia účtu, ale zároveň ho nezahrnovali do externého rozhrania. Zdá sa, že sa tak stalo s cieľom chrániť používateľa pred náhodným odstránením poštovej schránky. Alebo možno nie ... Ako to vedieť?

Nenechajte sa tým však rozčuľovať, vážený používateľ! Prečítajte si pokyny uvedené nižšie a sériu dlhých štúdií pri riešení otázky „môžem odstrániť e-mail na serveri Yandex?“

Zamyslite sa sedemkrát - raz ich odstráňte!

Prečo? Je to predovšetkým kvôli dôvodom a okolnostiam, kvôli ktorým sa používateľ rozhodne vymazať účet v poštovej službe. Majitelia poštových schránok sa niekedy rýchlo ponáhľajú zbaviť, pričom sa mylne predpokladajú, že im to pomôže vyriešiť určitý počet problémov:

  • heslo platobného systému Yandex.Money bolo stratené;
  • bola prijatá SMS správa, v ktorej je uvedené, že sa niekto pokúša zmeniť informácie o účte;
  • Poštová schránka obsahuje spam.

A to je len špičkou ľadovca nepríjemných situácií, z ktorých môžete nájsť cestu von (a celkom rýchlo!) Bez toho, aby ste sa uchýlili k odstráneniupošty. Radikálne opatrenia sú zbytočné - kontaktujte podporu spoločnosti Yandex, pomocou funkcie obnovte kontrolu nad svojím účtom alebo zmeňte nastavenia. Konajte o situácii!

Pokyny na odstránenie poštovej schránky na serveri Yandex

Pozor! Odstránením poštovej schránky Yandex zničíte nielen poštu, ale aj celý účet a služby s ním spojené, vrátane údajov a obsahu:

  • podrobnosti o elektronickej peňaženke vytvorenej v Yandex;
  • geografické mapy s vyznačenými trasami (Yandex.Maps);
  • súbory nahraté na server Yandex.Disk;
  • videá uverejnené na hostingu.

Takže, ak ste zvážili výhody a nevýhody a stále chcete natrvalo odstrániť elektronické služby, postupujte takto:
1. Prejdite na svoj účet a otvorte nastavenia pošty: ľavým tlačidlom myši kliknite na ikonu vo formulári (je umiestnený v pravom hornom rohu).

2. V otvorenej ponuke kliknite na úplne prvý odkaz „Všetky nastavenia“.

3. V zozname sekcií (pod obrázkom „Yandex. Mail“ na ľavej strane obrazovky) kliknite na spodné tlačidlo „Zadať údaje“ (táto možnosť obsahuje funkciu „vymazať“).

4. Na karte „Osobné informácie“ stlačte poslednú položku v podponuke „Odstrániť účet“.

5. Pred odstránením pošty Yandex zo servera systém požiada o potvrdenie osobných údajov (heslo a odpoveď na bezpečnostnú otázku). Do polí zadajte všetky potrebné informácie, captcha (znaky z obrázku) akliknite na tlačidlo Odstrániť ...

Pozor!Ak v tejto fáze z nejakého dôvodu zmeníte názor na zničenie políčka, kliknite na prvé, druhé tlačidlo - „Návrat do pasu“. V prehliadači sa opäť otvorí skupina nastavení „Osobné údaje“.

6. Objaví sa okno s posledným upozornením, v ktorom musíte vybrať „Pokračovať“.

To je ono! Po tomto postupe bude váš účet zo servera Yandex úplne odstránený.

Je možné poštovú schránku po vymazaní obnoviť?

Všetky údaje účtu, po kliknutí na tlačidlo „Odstrániť ...“ a postup na potvrdenie úmyslov používateľa (zadanie hesla a zodpovedanie bezpečnostnej otázky), natrvalo zmiznú z miesta na disku servera. Preto je technicky nemožné ich obnoviť. Aj keď sa postup odstránenia škatule uskutočnil bez vašej účasti. To znamená, že iný používateľ alebo hacker, ktorý sa zmocnil prihlasovacích údajov.

Jedinou vecou, ​​ktorú je možné v tomto prípade urobiť, je obnoviť prihlasovacie údaje. Pravda nie je hneď - mesiac po odstránení.

Rady!Ak ste stratili poštu kvôli hackerstvu a rozhodli ste sa vytvoriť novú poštovú schránku, najskôr si prečítajte kapitolu „Zabezpečenie údajov“ na stránke pomocníka Yandex. Užitočné odporúčania na vytvorenie hesla, bezpečnostnej otázky a odpovede, ako aj opis podvodných schém vám pomôžu chrániť sa v procese používania poštovej služby.

Teraz, drahý čitateľ, môžete smrteľníka kedykoľvek zlomiťexistencia vášho e-mailu. Pamätajte však: veta „Neviedli k odstráneniu, viedli k milosrdenstvu!“ Vždy musí byť miesto, kde sa musí stať na začiatku neodvolateľného konania.