Ako odstrániť Dorkbot.as sami?

Vždy je nepríjemné nakaziť sa vírusom, nezáleží na tom, či ste infikovaní priateľom alebo či je váš počítač zapojený. Niekedy sú počítačové vírusy ešte nepríjemnejšie ako bežné vírusy, napríklad keď v dôsledku obsedantného okna obrazovka pevne vstane alebo sú všetky flash disky zavesené, nakazené iným červom.

Čo je dorkbot.as?

Tento vírus je červ, ktorého je celá rodina. Všetky sa „šíria“ prostredníctvom zariadení na prenos údajov, sociálnych sietí a programov na zasielanie správ. Môže sa zúčastňovať útokov DoS. Aj keď hlavným problémom je blokovanie aktualizačných serverov stiahnutých systémom, na ktoré si pamätá používateľské heslá a prihlasovacie údaje.

Táto „infekcia“ ešte častejšie ako z vonkajších médií presakuje prostredníctvom odkazov na seba v správach o programoch pagera (Skype, ICQ) alebo sociálnych sieťach zasielaných všetkým kontaktom z adresára infikovaného počítača. Samotný súbor sa uloží do adresára% APPDATA% (C: \ Users \\ AppData \ Roaming) a meno sa náhodne vygeneruje zo sériového čísla pevného disku a umiestni sa do spustenia (kľúč databázy Registry HKCU \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run) ,

Potom môže skopírovať sami sa pripojíte k všetkým pripojeným externým jednotkám vrátane pamäťových kariet smartfónov, skryjete sa v priečinku RECYCLER a pomocou autorun.inf na automatické spustenie pri každom pripojení k počítaču.

Najzákladnejšou vecou jeho reprodukcie je to, že vírus môže zachytiť správy tajne od používateľa a pripojiť k nim odkaz na seba.

Schopneskryje sa pred používateľom pomocou vlastného rootkitu. Najbežnejším variantom je jeho implementácia v programe explorer.exe, aj keď ju niektoré obete dokonca stretli v mspaint.exe

. Najväčší význam, ktorý čaká nešťastný používateľ, ktorý sa ho pokúsil „vyliečiť“, je vstavaná kontrola integrity, vďaka ktorej je dorkbot. chráni pred vymazaním skládkou odpadu a snaží sa poškodiť disk.

Boj proti Dorkbot.as: klasická metóda

Najjednoduchší spôsob, ako sa pokúsiť poraziť túto metlu, je použitie klasických antivírusových programov. Vedúcimi lídrami sú známi AVZ a AVPTool od spoločnosti Kaspersky. Je pravda, že existujú nešťastníci, ktorým tieto programy nepomohli.

Ďalším programom, ktorý možno použiť, je „Dr.Web CureIt!“, Hlavná myšlienka značky Doctor Web. Program, rovnako ako predchádzajúce dva, je bezplatný, takže je k dispozícii všetkým.

Všetky tri výrobky sú prístupné a zrozumiteľné dokonca aj pre používateľov, ktorí úplne ignorujú počítačovú múdrosť. Je to len o tom, že sa s dorkbot.as nielenže vždy vyrovnajú, a to najmä preto, že neodstraňujú alebo nevyliečia aktívne vírusy, ale je to pri spustení, t. neustále beží. Preto mnohí musia požiadať o pomoc priateľov (alebo cudzincov) profesionálov.

Odstránenie pomocou špeciálnych programov

Osobitné nástroje na odstránenie sa vydávajú pre najnebezpečnejšie alebo najrozšírenejšie vírusy. Existujú tie pre rodinu Dorkbotovcov.

Na internete nájdete dovozný program SpyHunter 4 vyvinutý americkou spoločnosťou Enigma Software Group. Pomôže to odstrániť dorkbot.as bez problémov zOperačný systém Windows.
Program Win32 /Dorkbot by Security Stronghold je vhodný pre domáce programovanie.

Lekári tvrdia, že ak sa vírus lieči. Ak sa nelieči, prebehne za 7 dní - za týždeň. Bohužiaľ, situácia s počítačovými vírusmi je iná a každý deň môže byť liečba elektronickým priateľom doslova posledná. Preto, ak sa dorkbot.as objavil na počítači alebo bol videný na jednotkách flash, liečba by sa mala začať okamžite.