Ako odstrániť dogtail

Obsah

  U ľudí bola prezývaná jedna z druhov bradavíc žena. Má drsný povrch, podobný mnohým malým hrotom. Druhá verzia pôvodu mena je spojená s bolesťou, ktorá sa vyskytuje pri chôdzi, ak je jazyk na nohách alebo na povrchu chodidla. Keď sa postavíte na nohy, zdá sa, že na hrot šliapate naboso. Má iné názvy: rohovník alebo plantárna bradavica. Obľúbené miesta sú nohy a ruky (prsty, dlane, chodidlá). Ak trpíte bolestivým novotvarom, zistite, ako odstránite psí chvost pomocou ľudových prostriedkov alebo špeciálnych prípravkov.

  Čo je to shipitsa a prečo sa objavuje

  Koža na chodidle je často vystavená poškodeniu a chorobe. Nohy, ktoré plnia podpornú funkciu tela, udržujú telesnú hmotnosť a zabezpečujú pohyb. Na chodidlách sa často objavujú mozoly, kôry a praskliny. Niekedy sa vyskytujú plesňové choroby. Aby ste sa rýchlo zbavili choroby, nemusíte divého psa zamieňať s kukuricou alebo iným typom bradavíc.

  Nad povrchom kože stúpa obyčajná bradavica a jazyk sa zdá takmer plochý. Ak sa na to pozriete pod mikroskopom, uvidíte mnoho malých papíl. Časť vzdelania, ktorú vidíme, je však iba špičkou ľadovca. Hlavná časť prechádza hlboko pod kožu, takže je niekedy mimoriadne ťažké odstrániť jazyk. Často sa nachádzajú v skupinách: jedna veľká bradavica v strede,okolo nej je niekoľko malých. Lekári tvrdia, že stačí odstrániť maternicu a všetky malé bradavice samy zmiznú.

  V počiatočných fázach vývoja sa doggock podobá obyčajným rohom: koža na spodnej časti chodidla sa sfarbuje do žlto-biele. Avšak obyčajná kukurica sa rýchlo objaví a zmizne rovnako rýchlo: vznikne bublina s tekutinou, ktorú je možné prepichnúť sterilnou ihlou alebo počkať, kým tekutina sama nevytiekne. Kukurica sa potom uzdraví v priebehu 2–3 dní. Pri tvorbe klieští sa tekutina nehromadí.

  Príčiny a prevencia

  Je ľahšie zabrániť výskytu nadržaných bradavíc, ako premýšľať, ako sa ich zbaviť. Dôvodom ich výskytu je ľudský papilomavírus (HPV). Podľa odborníkov je vírus v tele každého človeka. Niekto to neukazuje a človek nevie o svojej prítomnosti v tele. Niekto trpí častými vyrážkami a vo zvlášť ťažkých situáciách vírus u žien vyvoláva rakovinu krčka maternice.

  Keď telo trpí imunodeficienciou, drasticky zmeníte klimatické podmienky života, podstúpite stresové situácie a na pokožke chodidla alebo paži sa môže objaviť čap alebo iná bradavice. Ďalšími provokujúcimi faktormi sú časté potenie nôh v dôsledku toho, že nosia priliehavé alebo nekvalitné topánky, kukurice alebo kôry, škrabance a rany na chodidle alebo na dlani.

  Aby sa zabránilo výskytu bradavíc v tele, je potrebné monitorovať stabilitu imunity. Správny životný štýl a zdravé stravovanie,vrátane nevyhnutného komplexu vitamínov a minerálov, chráni pred výskytom bradavíc a genitálnych bradavíc. Na ochranu nôh si vyberte pohodlnú obuv vyrobenú z prírodných materiálov. Zabráni sa tak nadmernému poteniu a chráni vaše nohy pred odieraním. Pokúste sa vyzliecť topánky čo najskôr. Praskliny, škrabance alebo zlomené mozoly by mali byť okamžite ošetrené dezinfekčným prostriedkom.

  Sťahovanie doma

  mach možno odstrániť doma pomocou ľudových aj lekárskych prostriedkov. Nie je potrebné chodiť do nemocnice, najmä ak nájdete bradavice v raných štádiách vývoja a nedovolili hlboké klíčenie vo vrstve epidermy. Tieto metódy sú bezbolestné a účinné, ale často si vyžadujú množstvo postupov.

  K liekom, ktoré je možné kúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu, patrí:

  • ferezol;
  • ceruzka;
  • Superchistel;
  • Cryopharma;
  • Argonics.

  Ak dávate prednosť odstráneniu divých vlasov s prírodnými prostriedkami, pomôžu vám:

  • ocot;
  • lastovičník;
  • surové zemiaky;
  • cibuľa;
  • cesnak alebo chren.

  Ferezol

  Účinnými látkami lieku sú fenol a tricresol. Ferezol je dostupný vo forme roztoku so štipľavým zápachom. Pri nesprávnom použití je roztok nebezpečný pre zdravie a môže spôsobiť popálenie pokožky chemickými látkami. Používa sa na boj s bradavicami, kukuricami a suchými kliešťami. Vylučovacie konanie je úplne bezbolestné.

  Predtýmpri aplikácii liečiva na postihnuté miesto je žiaduce napariť pokožku. Ak tento postup nespôsobuje bolesť, je vhodné škrabať bradavicu pemzou alebo špeciálnou lopatkou. To umožní látke preniknúť hlboko do koreňa bradavice. Navlhčite vatový tampón vo Ferezole a presne ho aplikujte na jazyk, aby ste zabránili kontaktu so zdravou pokožkou. Počkajte minútu, kým tekutina zaschne a postup zopakujte.

  Čím mäkšia koža, tým rýchlejšie bradavice zmiznú. Ak sa jedná o prst alebo špičku, stačí jeden postup. Na odstránenie jazyka na miestach, kde je koža hrubá a drsná (na špičke alebo na päte), sú potrebné 2 - 3 postupy. Použite zinkovú pastu na ochranu zdravej pokožky okolo ošetrovanej oblasti. Podobné pôsobenie a spôsob aplikácie je riešenie Solcoderm.

  Lapisova ceruzka

  Lapisova ceruzka je antiseptikum na báze dusičnanu strieborného. Používa sa na odstránenie kožných lézií. Pred použitím zvlhčite oblasť bradavíc. Po namazaní útvaru prilepte ošetrenú plochu náplasťou. Postup sa musí opakovať každý deň, až kým si nevšimnete, že jazyk vyschol a nezmizol. Liek nemôžete použiť na odstránenie bradavíc na viditeľných miestach kože, pretože existuje riziko zjazvenia.

  „Superchistotel“

  Napriek názvu nie je liek spojený s populárnou „anti-nudnou“ prevádzkou. „Superchistotel“ je k dispozícii vo forme riešenia. Má prijateľnú cenu avykazuje dobrý výsledok. Zloženie lieku obsahuje veľa chemikálií, takže je lepšie ho nepoužívať na odstránenie bradavíc u dieťaťa.

  ​​

  Na ochranu pred popáleninami pokožku okolo jazyka namažte mastným krémom. Ošetrite povrch bradavice. Zistíte, ako začne sčernieť (bunky zmiznú). Za pár dní padne mŕtvy „koreň“ bradavice, namiesto nej sa vytvorí hlboká rana, ktorá sa za 10 dní uzdraví.

  Cryopharma

  Hlavnou účinnou látkou je tekutý dusík. Tento liek nespáli, ale zamrzne jazyk. Balenie obsahuje špeciálny aplikátor. Musí sa priviesť do novotvaru a pritlačiť na pokožku 10 sekúnd. Pálenie je normálna reakcia na liek. Výsledok bude zrejmý do 10 dní: mŕtvy „koreň“ krmiva vyschne a vypadne. Ak to nespôsobuje bolesť, možno ho vytiahnuť samostatne pinzetou.

  „Argonika“

  Ľudia nazývajú drogu „tekuté striebro“. Je dostupný vo forme roztoku, ktorý sa musí aplikovať lokálne na bradavicu a cez noc prilepiť pomocou pásovej pomôcky. Pred zákrokom vám odporúčam napariť pokožku a osušiť ju uterákom. V závislosti od hĺbky a veľkosti novotvaru budú potrebné 1 až 4 postupy. Malý prst na prste zmizne o pár dní, hlboká bradavica na chodidle bude vyžadovať 3 - 4 procedúry.

  Ľudové lieky

  Ak ste proti chemikáliám, môžete skúsiť „vystrašiť“ divokú trávu ľudovými prostriedkami.

  Nie sú toxické a nemôžu spôsobiť popáleniny kože. Ľudia tieto prostriedky využívajú už po stáročia a získali si dobrú povesť.

  • ocot. Doggock je ošetrený stolovým octom (nie roztokom) a utesnený omietkou. Procedúra sa opakuje denne (od 3 do 10 dní), kým si nevšimnete výsledok.
  • Celandine. Táto rastlina bola vždy považovaná za najúčinnejší spôsob odstránenia bradavíc. Pred spracovaním fenikla s lastovičkou sa musí napariť a vysušiť.
  • Dajte žlté mlieko na bradavicu a nechajte ho cez noc. Opakujte postup, kým sa nedosiahne výsledok. Ak nemôžete nájsť rastúcu lastovičku vo vašej oblasti, môžete ju nahradiť púpavou šťavou. Prvá rastlina je však efektívnejšia.
  • Surové zemiaky. Potrebujete kaše surových zemiakov. Aplikuje sa na bradavice, zabalí sa do lepiacej fólie a nechá sa cez noc. Tento spôsob nie je veľmi vhodný a je vhodný na odstránenie novotvarov, ktoré sa nenachádzajú na žiadnej časti tela.
  • Cibule. Potrebujete kúsok cibule. Navinie sa obväzom alebo prilepeným filmom k jazyku a nechá sa cez noc. Počet postupov závisí od rýchlosti účinku. Cibuľa môže byť nahradená nasekanými plátky cesnaku.

  Lekárske metódy

  V niektorých prípadoch musíte ísť do nemocnice. Ak žiadne z uvedených liekov nepreukázalo očakávaný výsledok alebo ak malý pes na nohe spôsobuje akútnu bolesť pri chôdzi, nemali by ste váhať kontaktovať dermatológa.

  Špecialistaskúma shipitsa, určuje hĺbku zarastania, zohľadňuje jeho umiestnenie. Najpopulárnejšie lekárske metódy:

  • skalpel. Chirurgické odstránenie bradavíc sa považuje za najstaršiu a najmenej efektívnu metódu. Má to výraznú nevýhodu: škaredá jazva môže zostať. Druhou nevýhodou postupu je pravdepodobnosť recidívy.
  • 76) Kvapalný dusík. Jeden z najlacnejších spôsobov liečby. Nevýhodou je ťažkosť pri kontrole hĺbky prieniku látky. Pri nedostatočnom prieniku jazyk nezmizne a bude potrebný druhý postup. Pri nadmernom prenikaní (najmä ak je bradavica na prst, kde je pokožka tenšia a mäkšia), môže zostať škaredá jazva.
  • Laser. Laserové odstránenie bradavíc je najbezpečnejšou a najúčinnejšou metódou. Pacientka nepociťuje bolesť počas alebo po zákroku. Nevýhodou laserového odstránenia je vysoká cena.
  • Elektrokoagulácia. Jazyk a malé množstvo tkaniva okolo neho sa spália vysokofrekvenčným prúdom.

  Vyhnite sa nadmernému rastu bradavíc a jazykov. Včasná liečba novotvarov vás ochráni pred výskytom bolesti a nepohodlia.