Ako odstrániť ďalšie záložky v prehliadači Google Chrome?

Každý užívateľ internetu si vyberie, ktorý prehliadač je pre neho najpohodlnejší. Takmer všetky veľké spoločnosti zapojené do vývoja softvéru považujú za svoju povinnosť uviesť na trh svoju webovú aplikáciu.

Jeden z najpopulárnejších prehliadačov v poslednej dobe sa stal prehliadač Google Chrome, ktorý je najrýchlejším a najfunkčnejším prehliadačom. Jednou z dôležitých a vyhľadávaných funkcií prehliadača Chrome sú záložky. Zálohou v ľubovoľnom prehľadávači je uložená adresa konkrétnej stránky na internete. S ich pomocou môžete kedykoľvek prejsť na stránku, ktorá je nevyhnutná a už bola navštívená aspoň raz a bola pridaná do špeciálnej ponuky.

Odstraňovanie záložiek

Niekedy však existujú situácie, keď je potrebné v prehliadači Chrome odstrániť záložku - buď stránka už nie je relevantná, alebo jednoducho nie je potrebná, alebo sa len používateľ rozhodol vyčistiť zoznam uložených adries stránok. Na tento účel stačí použiť štandardné nástroje, ktoré sú už v prehliadači.

Ak chcete najprv odstrániť jednu alebo niekoľko záložiek, musíte otvoriť lištu záložiek alebo správcu záložiek.

Toto sa dá dosiahnuť otvorením ponuky (ikona v pravom hornom rohu) a výberom položky ponuky Záložky (pozri obrázok).

V zobrazenom zozname musíte vybrať presnú webovú stránku, ktorú chcete odstrániť. V tomto procese nie sú absolútne žiadneobmedzenia - užívateľ si vyberie to, čo potrebuje, aby sa zbavil. Samotný proces je veľmi jednoduchý - keď pravým tlačidlom myši kliknete na požadovanú záložku, užívateľ vstúpi do kontextovej ponuky. V zozname možných akcií jednoducho vyberte akciu „Odstrániť“. Je dôležité pamätať na to, že k vymazaniu dôjde bez potvrdenia používateľa, preto by ste si pred týmto krokom mali dôkladne prečítať zoznam.

Malé tajomstvo prehliadača Chrome

Prehliadač Google Chrome má veľmi praktickú funkciu, ktorá vám umožňuje nielen odstrániť uložené adresy stránok, ale tiež ich jednoducho presunúť do priečinka „Iné záložky“. Zároveň môžete ukladať záložky, ktoré sú nepotrebné, až do určitého bodu. Nebudú neustále upútať pozornosť, ale sú k nim kedykoľvek prístupné. Ak je to potrebné, pomocou rovnakej kontextovej ponuky môžete záložku vrátiť do hlavného zoznamu. Ak došlo k náhodnému vymazaniu, zrušte ho pomocou štandardnej kombinácie Ctrl + Z.