Ako odstrániť čierne bodky na tvári

Obsah

  V dospievaní sa na tvári často objavujú čierne bodky. Sprevádzajú ich menšie zápaly, akné, pigmentácia. Z kozmetologického hľadiska je takáto nečistota pokožky pre 13 až 15 rokov normou, avšak v staršom veku je ACNE dôvodom na návštevu lekára. Dnes ani dospelí nevedia, ako čistiť tvár čiernych bodiek.

  Konzultácia so špecialistom

  Prvou položkou na ceste k uzdraveniu je dermatológ alebo ísť na kozmetickú kliniku. Bez vhodných opatrení sa uzatvorené póry môžu stať skutočným problémom. Skúsený kozmetológ rýchlo a bezbolestne čistí pokožku.

  Ak ACNE nezmizne, obráťte sa na dermatológa. Vzhľad čiernych bodiek - komedónov - sa vyskytuje z rôznych dôvodov: podvýživa, zlá ekológia, nesprávna starostlivosť o tvár, stres.

  Dôležité!Koža vylučuje mazu cez póry, niekedy sa však v žľazách vyskytujú upchatia. Stojaté tukové škvrny s melanínom, čo vedie k vzniku čiernych bodiek. Uzavreté póry okrem ošklivého vzhľadu nepredstavujú zdravotné riziko.

  Ako odstrániť komedóny z tváre

  Na rýchle odstránenie čiernych škvŕn na tvári stačí póry vyčistiť. Je to optimálne robiť v salóne krásy, kde sú špeciálne zariadenia a krémy. Salón poskytuje tiež ultrazvukové čistiace služby, laserovú terapiu, mikrodermabráziu. Ak niekontraindikácie (zápalové procesy, tehotenstvo, infekčné choroby, alergie), potom laserové tabletovanie je najlepším spôsobom, ako rýchlo odstrániť čierne bodky. Moderné techniky v kozmetike uľahčujú zúženie pórov po zákroku pomocou upokojujúcich pleťových vôd.

  Aby ste ušetrili čas a peniaze, môžete komedóny odstrániť doma. Čistenie tváre sa uskutočňuje v niekoľkých fázach:

  1. Príprava. Pokožka tváre sa musí očistiť od kozmetiky. Ďalej potrebujete vodu, uteráky a nádobu. Naplňte misku alebo panvicu tekutinou (môžete tam hodiť suchý harmanček, lastovičku), privariť k varu. Ďalej sa musíte ohnúť nad nádobu a zakryť sa uterákom. Parný kúpeľ jemne naparuje mazové žľazy. Trvanie procedúry by nemalo prekročiť 10 minút.
  2. Čistenie. Na očistenie pórov od prebytočného tuku budú potrebné bavlnené tampóny, kyselina salicylová (1% roztok) a alkohol. Namiesto toho môžete použiť tinktúru nechtíka alebo 25% -ný alkoholový roztok levomycetínu. Zbavenie sa čiernych bodiek začína umývaním rúk, pretože sa iba musíte dotýkať tváre čistými rukami. Jemne odstráňte čierne bodky stlačením pohybov. Ak chcete dosiahnuť najlepší efekt, môžete použiť kroviny. Umožní vám vyčistiť póry a zmierniť škvrny na tvári. Ak nie sú k dispozícii prostriedky na umývanie, je potrebné odstrániť čierne škvrny stlačením vašich rúk. Masážne pohyby sa najlepšie uskutočňujú tak, že sa najprv zabalia gázové tampóny namočené do príslušného roztoku (nechtík, salicylový alebochloramfenikol alkohol).
  3. Tónovanie. Oblasť zbavená komedónov musí byť ošetrená alkoholom. Na tento účel sa používa sterilný tampón navlhčený alkoholom. Potom musí byť pokožka upokojená nanesením tonika alebo pleťového mlieka. Vhodné je tiež mlieko na pranie. V prípade neprítomnosti kozmetických výrobkov je vhodná voda s citrónovou alebo uhorkovou šťavou. Infekcia nevstúpi do zúžených pórov, ktoré chránia pred opakovaným zápalom a upchávaním žliaz. Po zákrokoch musí byť tvár vysušená. Je lepšie používať papierové utierky alebo tampóny. Po praní sa neodporúča používať obyčajný uterák ako permanentný prostriedok, pretože baktérie rastú vo vlhkom prostredí, a preto opakované utieranie vedie k infekcii čistých plôch. Je tiež dôležité poskytnúť derme náležitú starostlivosť. Správna výživa pokožky vďaka ľahkým krémom na jar a výživným ochranným krémom - v zime vám umožní vyhnúť sa odlupovaniu a objaveniu sa zápalu s čiernymi bodkami.
  4. Prevencia. Zanášaniu pórov sa dá zabrániť použitím špeciálnych čistiacich prostriedkov, čistiacich masiek a pleťových vôd. Je ľahšie zbaviť sa príčin akné vopred, ako vyliečiť kožu neskôr. Raz za týždeň musíte použiť kroviny. Hotový výrobok si môžete kúpiť v lekárni alebo si ho vyrobiť sami z kávového základu a detského mydla.

  Čistenie pleti

  Masky na tvár

  Odstráňte čierne bodky z povrchu dermy a súčasne.Správna starostlivosť môže byť zaistená použitím živín v kombinácii s čistiacimi prostriedkami. Najjednoduchší spôsob je kúpiť si vhodnú masku v kozmetickom obchode. Stačí len zistiť typ a vek vašej pleti.

  Ak je čas, je lepšie pripraviť si zmes zo zdravých prírodných surovín. Najpopulárnejšie masky, ktoré sú vhodné pre všetky typy pleti, sú nasledujúce:

  • Zmes kuracích vajec. Na varenie potrebujete dve nádoby, špongie alebo obrúsky, vajce. Prvým krokom je separácia žĺtka od proteínu a jeho oddelenie. Po prvé, tampónom alebo špongiou musíte na očistenú pokožku tváre aplikovať šľahanú bielkovinu. Ošetrené oblasti prikryte obrúskom a potom znova naneste proteíny na povrch. Po piatich minútach na tvári masku odstráňte (vyschne a ľahko sa uvoľní). Opláchnite pokožku vodou a aplikujte žĺtok. Po 10 minútach pokožku umyte a hydratujte výživným krémom. Spolu so zvyškami masky môžete odstrániť čierne bodky na tvári.
  • Želatínová zmes. Na 30 g želatíny je potrebné 100 ml horúceho mlieka. Zmiešajte prísady a dajte čas na napučanie zmesi. Kaše sa musí neustále miešať, aby sa dosiahol stav masky podobný gélu. Na čistú a vysušenú pleť tváre naneste viskóznu konzistenčnú zmes živín. Je lepšie to urobiť vo viacerých vrstvách. Po pol hodine sa želatína, ktorá stvrdla, opatrne odstráni z povrchu dermy (jemne vypáčíme masku zdola a vytiahneme ju spolu s mazovými klastrami).Po zákroku si opláchnite tvár studenou vodou a použite zvlhčovač.
  • Parafínová maska. Pripravte si tenký papier (obrúsky alebo pauzovací papier) a kozmetický vosk vopred. Parafín zahrievame pár a rýchlo nanášame na tvár. Papier opatrne položte na vrch. Nechajte ho pôsobiť 40 minút a potom ho vyberte jedným pohybom. Táto maska ​​je nežiaduca pre mastnú pleť, preto sa so zvýšenou sekréciou mazu môže používať iba na určitých miestach pokožky. Aby ste vyliečili dermu čiernych škvŕn, mali by ste tento kozmetický výrobok používať raz týždenne.
  • Čierna zmes aktívneho uhlia je vhodnou alternatívou kozmeticky drahých masiek. Rozdrviť tri tablety zvyčajného farmaceutického absorbujúceho uhlia lyžičkou mlieka a aplikovať na vyčistenú pokožku. Päť minút intenzívne trite tvár masážnymi pohybmi. Zmes umyte a tvár namažte zvlhčujúcim tonizujúcim prostriedkom na utiahnutie pórov. Maska nielen odstraňuje čierne škvrny, ale tiež zmierňuje zápal.
  • Kaša z cibule a cesnaku je vhodná ako prostriedok na zúženie pórov. Naneste zmes na očistenú tvár po dobu 15 minút. Potom umyte veľkým množstvom vody.
  • Maska listov koriandra. Na prípravu kompozície je potrebné vziať lyžicu rozdrvených lístkov koriandra, lyžičku kurkumy, lyžicu vody. Zmes sa musí nanášať priamo na oblasti s komedónmi. Aplikuje sa celú noc, musíte sa umyť iba ráno.

  Odstránenie masky

  Predchádzanie výskytu čiernych bodiek

  U ľudí, ktorých mazové žľazy tvrdo pracujú, je potrebné vykonať tieto postupy:

  • čistenie pokožky;
  • extrúzia komedónov (iba pri absencii zápalu);
  • dezinfekcia.

  Čerstvosť tváre sa dá zabezpečiť umývaním dvakrát denne.

  Pred spaním sa musí líčidlo odstrániť, aby pokožka v noci dýchala. Je tiež dôležité odstrániť prach z pokožky špeciálnym tonikom.

  Počas umývania je lepšie nepoužívať mydlo, pretože vysušuje horné vrstvy dermy. Na odstránenie kozmetiky je vhodné používať špeciálne mlieko. Počas noci, počas práce mazových žliaz, sa na tvári zhromažďujú exfoliované epidermálne bunky a masť, takže ráno je ďalším dôležitým štádiom umývanie. Po tom, čo je lepšie, vymažte tvár papierovou utierkou namiesto obvyklej. Zakaždým po umytí musí byť tvár namazaná tonikom alebo zvlhčovačom. V takom prípade je potrebné kozmetické výrobky vyberať podľa typu pleti.

  Dôležité!Mnoho kozmetológov neodporúča často robiť parné kúpele a iné procedúry, pretože čím viac pórov sa rozširuje, tým viac mazových žliaz bude fungovať, čo povedie k vzniku veľkého množstva čiernych bodiek.

  Správna výživa je dôležitým krokom pri prevencii čiernych škvŕn. Jesť ryby, greeny, obilniny, zeleninu a ovocie vám umožňuje znížiť produkciu mazu, normalizovať metabolizmus. Je tiež dôležité jesť orechy,bohaté na vitamín E a stopové prvky. Vnútorná výživa je dôležitá pre pokožku, ako aj pre vonkajšiu starostlivosť. Trikrát týždenne je dôležité konzumovať fermentované mliečne výrobky: pohárik kefíru alebo jogurtu je skvelý spôsob, ako si zahrať pred spaním.

  Ak v dome nie je žiadna želatína alebo vajíčka, môžete si vyrobiť masku z obyčajnej jedlej sódy. Stačí zmiešať s vodou v pomere 3: 1, aby ste získali šťavu. Masku aplikujte na problémové oblasti, kde je veľa čiernych škvŕn, a po 30 minútach ich umyte.

  Odstraňovanie kožných problémov je činnosť, ktorá si vyžaduje skúsenosti a znalosti. V prípade neprítomnosti chorôb, ktoré prispievajú k tvorbe mazu, sa čierne škvrny dajú ľahko odstrániť zmenou stravy a každodenným umývaním. Pred začatím používania rôznych kozmetických výrobkov je samozrejme lepšie poradiť sa s dermatológom.