Ako odstrániť čierne bodky na nose

Obsah

  Čierne bodky sú problémom, ktorý obťažuje mužov aj ženy. Z vedeckého hľadiska sú čiernymi bodkami komedóny, t. J. Mastné sviečky.

  Vrchy týchto mazových zátok sú sčernené. Komedóny získajú túto farbu v dôsledku nečistôt, prachu alebo kozmetiky.

  Najčastejšie sa komedóny objavujú na nose. Je dôležité pochopiť, že nie je možné zbaviť sa čiernych škvŕn na nose raz a navždy, avšak s pravidelným čistením a zúžením pórov je možné počet čiernych škvŕn znížiť.

  Vďaka správnym účinkom bude pokožka tváre vyzerať svieža a zdravá.

  Pomocou pravidelných návštev kozmetológa môžete získať iba krátkodobý výsledok, ale ak chcete dlhodobý výsledok, mali by ste vykonávať pravidelné denné postupy.

  A teraz pôjdeme priamo k tomu, ako sa zbaviť čiernych bodiek na nose. Na začiatok si povedzme podrobnejšie o očistení pokožky.

  Naparovanie tváre

  Hlavným spôsobom boja proti komedónom je správne čistenie tváre. Je mimoriadne dôležité vyčistiť tvár, inak nebude postup odstraňovania komedónov efektívny.

  Pravidelné odstraňovanie čiernych bodiek môže viesť k týmto výsledkom:

  • zníženie výskytu komedónov;
  • hladká pokožka;
  • zdravá pleť;
  • esteticky príjemný vzhľad.

  Pri vytláčaní čiernych bodiek je dôležité nezabudnúť na dezinfekciu
  .

  Pred odstránením komedónov,tvár by mala byť dobre dusená. Póry by mali byť dobre roztiahnuté, aby sa mazové zátky ľahko uvoľnili s miernym tlakom.

  Medzi hlavné postupy naparovania patria:

  • parné kúpele. Je potrebné vziať hrniec, v ktorom je voda prevarená. Je užitočné pridať nejaké suché liečivé byliny, ako napríklad harmanček, šalvia alebo ľubovník bodkovaný. Po vybratí panvice z ohňa musíte sedieť pri nej, prikryte sa froté pokrývkou a dýchajte asi desať minút, pričom držte svoju tvár nad parou;
  • masky s účinkom naparovania. Nazývajú sa tiež „horúce“ masky, pretože obsahujú komponenty, ktoré dobre vyparujú tvár;
  • kúpeľný dom, sauna, horúce zábaly. Hygienické postupy vystavené pare a vode dobre otvárajú póry. Výsledok nemôže byť horší ako po parných kúpeľoch.

  Na zvýšenie účinku môžete kombinovať kúpeľ, kúpeľ a kozmetické procedúry.

  Správne vytláčanie

  Po dôkladnom umytí rúk sa môže začať extrakcia mazových zátok. Špičky prstov, pomocou ktorých budete priamo odstraňovať komedóny, by mali byť zabalené do gázovej handričky navlhčenej antiseptickým roztokom.


  Odstráňte komedóny, ktoré sú dobre extrudované. Zatlačte na obidve strany čiernej bodky

  Ak mazové zátky nemôžu byť vytláčané, potom postup nemusí pokračovať, môže to viesť k vzniku zápalových čiernych bodiek a zjazveniu.

  Po očistení tváre by sa mala dostať pokožkarelax, nepoužívajte make-up.

  Výmena pary

  Čistiaca náplasť je skvelou alternatívou k čisteniu parou. Postupujte podľa pokynov na použitie. Náplasť sa nalepí na nos, zachová sa požadované množstvo času, po uplynutí ktorého sa má z nosa rýchlo odstrániť.

  Tieto prúžky sa predávajú v lekárni, ale môžu sa pripraviť aj doma.

  Na prípravu výrobku musíte vziať želatínu a zmiešať ju s mliekom. Potom sa výsledná zmes vložila do mikrovlnnej rúry a zahrievala sa desať minút.

  Ak je hmota opuchnutá a teplá, môže sa aplikovať na problémovú oblasť kože. Hmota by mala dobre stuhnúť a vytvoriť film, ktorý sa odstráni spolu s mazovými zátkami.

  Okrem toho môžete čierne bodky na nose odstrániť pomocou vákuového prístroja, ktorý je vybavený špeciálnou dýzou, ktorá vytvára podtlak. Vďaka zariadeniu je možné mazové zátky ľahko vytiahnuť z pórov.

  Čistenie tváre a následné extrudovanie komedónov je postup, ktorý sa odporúča vykonávať nie viac ako raz týždenne, alebo dokonca menej.

  Časté čistenie tváre a vytláčanie čiernych bodiek môžu viesť k výraznému rozšíreniu pórov a situácia sa môže ešte zhoršiť.

  Odľahčenie

  Póry sa môžu čistiť a horná časť mazovej zátky sa môže odľahčiť špeciálnymi postupmi.

  ​​

  Na objasnenie je potrebné odobrať bežné detské mydlo, ale je to taknemal vo svojom zložení parfumy a farbivá. Ďalej vyrábame mydlové riešenie. K tomuto roztoku sa pridá malé množstvo sódy a chloridu sodného.

  Ďalej odoberieme vatu a navlhčíme výsledným roztokom, pričom trochu stlačíme. Komedóny namažíme v kruhovom tampóne vatovým tampónom, a to bez toho, aby sme vyvíjali tlak. Potom by ste mali tvár umyť studenou vodou.


  Citrónová šťava môže zosvetliť vrchnú časť mazu a zhoršiť jej viditeľnosť
  .

  Nepoužívajte koncentrovanú citrónovú šťavu. Mal by byť zriedený vodou v pomere jedna ku jednej.

  Kyselina askorbová je dobrou alternatívou k citrónovej šťave. Môžete ho však použiť ako tekutý roztok kyseliny askorbovej.

  Roztok peroxidu vodíka má tiež dobrý účinok. Je však dôležité si uvedomiť, že produkt pokožku silne vysušuje, takže ju možno použiť výlučne na mastnú tvár.

  Aby sa predišlo narušeniu vodnej rovnováhy pokožky, medzi čírením je vhodné prestať dva až tri týždne.

  Ako zjasňovacie masky sa môžu použiť tieto ľudové liečivá:

  • Dobrou alternatívou mydlového mydla je kefír alebo jogurt. Nos sa lubrikuje produktom kyseliny mliečnej a nechá sa pôsobiť desať minút, potom sa musí dôkladne umyť vodou;
  • maska ​​na základe kyslej smotany a soli. Množstvo kyslej smotany sa musí odobrať dvakrát toľko a soľ sa musí odobrať hrubým spôsobom. Výsledná zmes sa dá utrieť z nosa raz alebo dvakrát týždenne.

  Jedno paradajky by sa mali dobre miesiť a aplikovať na nich niekoľko minút, potom ich dobre opláchnuť vodou

  Čistiace masky

  Čistiace masky tiež pomôžu odstrániť čierne škvrny na nose. Ako už bolo spomenuté vyššie, medzi očistením tváre je potrebné prestať, a potom je užitočné urobiť jednoduché masky, ktoré vyživujú, zvlhčujú pokožku a udržiavajú jej čistotu.

  Poďme hovoriť o rôznych formuláciách na čistenie pokožky:

  Odporúčame prečítať si: Ako odstrániť modriny na tvári
  • ovsené vločky. Ovesné vločky možno nakrájať na mlynčeky na kávu a pridať k nim trochu mlieka, až kým nevznikne hustá kaša. Výsledná zmes sa nanesie na problémovú oblasť kože a nechá sa niekoľko minút pôsobiť. Potom dôkladne opláchnite teplou vodou;
  • recept na báze ílu. Hlina sa predáva v lekárňach v práškovej forme. Preto sa musí zmiešať s vodou. Výsledná hmota lubrikuje nos a nechá úplne vyschnúť. Potom môže byť hlina odstránená mäkkou, vlhkou poréznou špongiou;
  • med. Na odstránenie mazových zátok potrebujete tekutý med. Produkt je v problémovej oblasti tváre dobre rozmiestnený a prstami prstov vytvára jemné pohyby. Potom sa med umyje vodou;
  • Ryžové krúpy. Ryža by sa mala napariť večer. Ráno po spánku musíte z ryže a kaše odstrániť vodu, aby ste namazali krídla a zadnú časť nosa. Produkt nechajte 10 minút a potom opláchnite vodou.

  Vytiahnutie spolu

  Správne vybrané zlúčeniny pomôžu splniť túto kritickú hodnotufunkcie:

  • zmenšenie veľkosti pórov;
  • uťahovanie pórov;
  • predchádzanie možnej infekcii.

  Môže sa použiť kocka ľadu liečivých bylín.

  Počas celého dňa sa môže používať dezinfekčné mlieko. Na jej prípravu musíte vziať uhorkovú šťavu a vodku. Môžete tiež pripraviť antiseptikum založené na tinktúre nechtíka a minerálnej vody.


  Bielenie vajec má za následok sprísnenie, ktoré sa môže po očistení rozotrieť na problémovú oblasť tváre

  Užitočné odporúčania

  Ak sa chcete zbaviť čiernych škvŕn, postupujte takto: efektívne tipy:

  • vyvážená, zdravá výživa. Dôraz by sa mal klásť na zeleninu a ovocie. V potrave by nemali byť obsiahnuté mastné, vyprážané a údené potraviny;
  • mierne cvičenie. Je zaujímavé, že pravidelné cvičenie vyrovnáva hladinu hormónov zodpovedných za tvorbu podkožného tuku;
  • Najlepšie je očistiť pokožku čistou vodou. Mydlový roztok by sa nemal používať viac ako dvakrát týždenne;
  • je potrebné zabezpečiť, aby vlasy nespadli na pokožku tváre, a to najmä v letnom období. Ľudia s mastnou pokožkou často dostávajú mastné vlasy. Vlasy sú miestom hromadenia prachu a baktérií a keď sa dostanú na vašu tvár, do pokožky sa prenesie ďalšie množstvo nečistôt a tuku;
  • Časté čistenie účinnými prostriedkami môže viesť kzvýšená sekrécia mazu.

  Nesprávne vytlačenie čiernych bodiek s porušením antiseptík môže viesť k akné, jazvám, sčervenaniu a vzniku kapilárnych „hviezd“.

  Je dôležité pochopiť, že výskyt čiernych bodiek môže byť spojený nielen s nesprávnou starostlivosťou o pokožku, ale aj s hormonálnym zlyhaním, ako aj s nesprávne vybranou kozmetikou. Postupujte podľa všetkých odporúčaní a vaša pokožka vám odpovie krásnym a žiarivým vzhľadom.