Ako odstrániť brucho po pôrode a znovu zredukovať

Narodenie dieťaťa je zlom v živote každej rodiny. Najmä viditeľné zmeny pre mladú matku. Platí to nielen pre psychoemocionálny stav, ale aj pre vzhľad ženy. Koniec koncov, pôrod nemôže ovplyvniť toto číslo, aj keď prírastok na váhe počas tehotenstva bol zanedbateľný.

Zriedkavé matky, samozrejme, najprv myslia na návrat k svojim predchádzajúcim formám. Ale skôr alebo neskôr vyvstáva otázka, ako sa zbaviť brucha po tehotenstve a obnoviť prenatálny vzhľad. Koniec koncov, nie každý sa môže obmedziť vo výžive, pretože v období dojčenia je vyvážená strava veľmi dôležitá. A množstvo jedla sa neznižuje, pretože takmer všetko, čo jesť, ide do mlieka.

Čakanie na koniec GW však tiež nie je možnosťou, pretože môže trvať až tri roky. V tomto prípade musíte najskôr jesť menej, ale častejšie, ak je to možné, 5-6 krát denne. A tiež využiť telesné cvičenia, ako schudnúť.

Keď som porodila svojho syna, zdalo sa mi, že som sa trikrát zmenšil. Bohužiaľ to tak nie je. Za celé tehotenstvo som získal 30 kg., Takže od svojich príbuzných som vyrástol na 87 rokov.

Dokonca aj počas svojho „zaujímavého“ postavenia som sa rozhodol dieťa kŕmiť rok. Preto nebolo možné ísť na diétu. Ale vyvinul som si súbor cvičení vhodných pre mňa a moje dieťa:

  • Počas detskej choroby, ohnite kolená a vykonávajte jarné drepy, zvyšte amplitúdu rotácie na maximum (ostré)pohyby nie sú potrebné, môžu byť plynulé - hlavná vec je vaše pohodlie kĺbov);
  • Keď sa húpate v kočíku, vystrelí sa jednou nohou vpred, druhú chrbát odložte a kráčajte ďaleko (toľko krát, koľko môžete fyzicky).
  • Keď je dieťa hore, môžete hrať hru: ľahnete si na chrbát, zdvihnete si ohnuté nohy, položte dieťa na nohy v častiach od kolena po nohu a držte ho za ruky. Hojné pohyby sa robia od vás a od vás, privádzajú dieťa s nohami k jeho tvári, zdvihnú sa jeho chrbát a pobozkajú ho (môjmu synovi sa toto cvičenie naozaj páčilo a my sme to začali robiť od ďalších dvoch mesiacov).
  • Ležiaci na chrbte, zoberte dieťa a zdvihnite ho hore, dole a nabok.
  • Dieťa je vo svojej ruke v rovnomernej polohe, keď stojí na zemi a nohy sú od seba vzdialené. Hojte sa dozadu a dopredu, držte dieťa medzi nohami a udržujte chrbát rovný.

Tu je niekoľko jednoduchých cvičení, ktoré sme robili každý deň. Hlavná vec je cítiť svoje telo, nerobiť viac, ako môžete. V zásade nie je ťažké zbaviť sa brucha po pôrode. Na základe odporúčaní lekárov a počúvania rozumu sa to deje s radosťou a bez poškodenia zdravia. Podarilo sa mi stratiť 30 kg. v priebehu 6 mesiacov zostala pokožka v elastickom stave a nedošlo k jej prehýbaniu, pretože pri chudnutí nie je potrebné veci nútiť. A vďaka dieťaťu si stále udržiavam svoju ideálnu váhu, ktorú si tiež želám.