Ako odstrániť bradavice na ruke: osvedčené metódy

Každý, kto sa niekedy stretol s bradavicami, vie, aké nepohodlie obvykle prináša. Okrem toho, že je škaredá, môže také ochorenie spôsobiť bolesť a dokonca aj krvácanie. Dôvodom rozvoja tohto rastu na koži je ľudský papilomavírus. Aktívne sa rozmnožuje pod kožou, čo vedie k rastu jej horných vrstiev. V skutočnosti je bradavice benígnym nádorom. A bez riadneho zaobchádzania sa môže zmeniť na malígny.

Bradavice môžu byť umiestnené na rôznych miestach, nielen na koži, ale aj na slizniciach. Vďaka tomu je ich liečba pomerne časovo náročná. Existuje mnoho spôsobov, ako sa zbaviť bradavíc. Väčšina z nich nemá nič spoločné s medicínou, napriek tomu sa medzi ľuďmi etablovali ako efektívne. Nemôžeme ich ignorovať. Začnime však tradičnou medicínou. Ako teda odstrániť bradavice dostupnými lekárskymi metódami?

Tradičná medicína

Existuje päť spôsobov, ako sa na klinike zbaviť bradavíc. Každú z nich stručne zvážime.

 1. 8. Laserová koagulácia . Už môžete hádať z názvu, že sa laser používa. Toto je najúčinnejšia a najbezpečnejšia liečba. S ním môžete dokonca odstrániť bradavice z tváre bez toho, aby ste zanechali akékoľvek stopy. Laser je tiež schopný úplne zabiť vírus, čo eliminuje riziko recidívy.
 2. Kryoterapia bradavíc . Kvapalný dusík sa používa na zmrazenie bradavíc. Výsledkom je, že zmizne. Avšak, ak ste cauterizeveľmi hlboko, jazva môže zostať.
 3. Elektrokoagulácia . Vďaka vysokofrekvenčnému prúdu sa v okolí tkaniva zráža, čo blokuje vírusu v prístupe na zdravú pokožku.
 4. Chirurgický postup . Bradavice sú vystrihnuté, na tomto mieste je umiestnený šev. Nanešťastie sú možné relapsy.
 5. Chemická metóda . Pri použití je bradavice kauterizovaná kyselinou.

Zo všetkých týchto metód sú najúčinnejšie laserové odstránenie a elektrokoagulácia.

Ak chcete použiť ktorúkoľvek z týchto metód, musíte navštíviť kliniku plastickej chirurgie. Ale ak nechcete minúť veľa peňazí na vyriešenie tohto problému, potom môžete bradavice odstrániť doma.

Tradičná medicína

Z generácie na generáciu prechádzajú recepty na ošetrenie bradavíc z úst do úst. Mnohé z nich sú úprimne šamanistické a niektoré nie sú bez spoločného zdravého rozumu. Tu je niekoľko inteligentných spôsobov.

 • Kyselina octová . Každú noc pred spaním je potrebné kvapnúť jednu kvapku kyseliny na bradavicu. Nepoužívajte viac, pretože môže dôjsť k poškodeniu zdravého tkaniva. Po niekoľkých dňoch bradavice zmiznú.
 • Celandine . V lete môžete použiť šťavu z čerstvej rastliny av zime si kúpiť špeciálny liek v lekárni. Kauterizujú bradavice, až kým nezmiznú. Ak chcete chrániť zdravú pokožku pred kauterizáciou, musíte ju pred zákrokom pomazať detským krémom alebo iným mastným krémom.
 • Jablečná šťava . Je to šetrný spôsob pre veľmi jemnú pokožku, ako naprdeti. V priebehu niekoľkých dní budete musieť bradavice ošetriť a oni sa uvoľnia.
 • Cibuľa . Žiarovka sa musí dve hodiny držať v octe a cez noc priviazať k bradavici. V priebehu niekoľkých dní nebude mať bradavice žiadne stopy.
 • Bravčový tuk s cesnakom . Musíte ich dôkladne premiešať a vtrieť do bradavice. Po pár dňoch na ňu zabudnete.
 • Zemiaky . Hornú časť surových zemiakov musíte nastrúhať na strúhadle. Pripevnite k bradavici, prikryte ju kompresným papierom a fixujte obväzom. Tento postup opakujte niekoľko týždňov cez noc.

Pomocou týchto tipov môžete nielen odstrániť bradavice z prstu, tváre alebo chodidla, ale tiež zlepšiť svoje zdravie a zabrániť vývoju malígneho nádoru.