Ako odstrániť aplikácie z iPhone: 3 jednoduché spôsoby

Vo vašom iPhone sa nahromadilo príliš veľa hier a aplikácií, ktoré vôbec nepoužívate? Preto je čas vyčistiť mobilné zariadenie od nepotrebných údajov. Ale ako na to?

Existujú 3 spôsoby, ako odstrániť aplikáciu z iPhone:

 1. Prostredníctvom „Nastavenia“
 2. Z úvodnej obrazovky
 3. Používanie iTunes.

Zvážme každú z nich osobitne.

Aplikácia nastavení

Poznámka:Táto metóda nie je k dispozícii pre zariadenia, ktoré majú iOS verziu 4 alebo nižšiu.

Každý iPhone má v predvolenom nastavení sadu štandardných aplikácií. Jedným z nich je „Nastavenia“. Ak ju chcete použiť na odstránenie inej aplikácie z iPhone, musíte postupovať takto:

 1. Prejdite na „Nastavenia“.
 2. Prejdite na časť „Všeobecné“.
 3. Vyberte časť „Štatistika“. Tu si môžete zobraziť všetky programy nainštalované vo vašom zariadení, ich verziu a množstvo použitej pamäte. Ak požadovaná aplikácia nie je v zozname, kliknite na položku Zobraziť všetky programy.
 4. V zobrazenom okne vyberte aplikáciu a kliknite na tlačidlo „Odstrániť program“.

Päť dotykov

Táto metóda je najrýchlejšia a najjednoduchšia na zapamätanie, umožňuje vám odstrániť aplikácie za päť dotykov za desať sekúnd. Algoritmus akcií:

 1. Prejdite na hlavnú obrazovku (stlačte tlačidlo HOME).
 2. Dotknite sa ikony ľubovoľnej aplikácie a podržte ju 2-3 sekundy. Keď sa ikony na obrazovke začnú pohybovať a„Tremb“, môžete odstrániť prst.
 3. Ak sa podrobne pozriete na ikonu aplikácie, všimnete si, že v ľavom hornom rohu sa objaví krížik. Kliknite naň.
 4. Na obrazovke sa objaví systémové varovanie, že údaje spojené s aplikáciou zmažú po vymazaní. Kliknite na tlačidlo Odstrániť.
 5. Hotovo! Program bol odstránený. Ak chcete pokračovať v používaní iPhone, stlačte tlačidlo HOME.

Via iTunes

Táto metóda môže trvať dlhú dobu kvôli synchronizácii iPhone s počítačom. Okrem toho predpokladá, že iTunes je už vo vašom počítači nainštalovaný. Odstránenie aplikácie z mobilného zariadenia:

 1. Pripojte iPhone k počítaču pomocou kábla USB.
 2. Spustenie na iTunes.
 3. V iTunes vyberte svoj iPhone z bočného panela programu. Ak tento panel nevidíte, stlačte Ctrl + S.
 4. Vpravo od okna sa objaví obrazovka ovládania zariadenia. Karty sa zobrazia navrchu, jednou z nich sú „Programy“. Vyberte si ju.
 5. Posúvajte obrazovky iPhone na iTunes, kým nenájdete požadovaný program. Keď umiestnite kurzor myši na ikonu aplikácie, zobrazí sa krížik. Ak chcete aplikáciu odstrániť, kliknite na krížik.
 6. Kliknutím na tlačidlo „Použiť“ (tlačidlo sa nachádza v pravom dolnom rohu obrazovky) aplikáciu natrvalo odstránite. Ak zmeníte názor alebo urobíte chybu, kliknite na Return.
 7. Synchronizujte svoj iPhone s počítačom. Hotovo!

O platených programoch

Noví majitelia telefónov iPhone sa často zaujímajú o túto otázku: ak odstránite platenú aplikáciu,musieť kúpiť znova? Rýchlo sme ich upokojili: nie, nemusíte.

Každá hra alebo program stiahnutý do vášho iPhone alebo iPad nie je viazaný na samotné zariadenie, ale na váš účet iTunes. Inými slovami, aj po odstránení platenej aplikácie budete mať k nej vždy prístup prostredníctvom svojho účtu, v ktorom si ju môžete znova stiahnuť, a nemusíte platiť druhýkrát. Odstránenie ovplyvní iba údaje vo vnútri smartfónu (napríklad ukladanie hier).

Platené programy preto môžete bezpečne odstrániť: sú k dispozícii kedykoľvek na iTunes!