Ako odstrániť antivírus McAfee z OS Windows

Spoločnosť McAfee distribuuje svoje antivírusové produkty nielen ako doplnkovú aplikáciu, ale aj prostredníctvom inštalatérov softvéru tretích strán. Ak používateľ nezruší začiarknutie inštalačného programu, programy ako bezpečnostná kontrola Mcafee, doplnok Siteadvisor sa v systéme Windows zobrazí po dokončení procesu rozbalenia súborov.

Bez ohľadu na spôsob inštalácie (náhodný alebo úmyselný) je však niekedy ťažké tento antivírus neutralizovať z počítača (to znamená, že nie je úplne odstránený). A aj keď sa používateľovi podarí odinštalovať, odinštalované zvyšky pomocných programov (napríklad modul Security Suite) - ovládače, súbory, kľúče - bránia použitiu iného antivírusu. Najmä softvérové ​​konflikty vznikajú počas inštalácie bezpečnostného softvéru od spoločnosti Kaspersky.

Týmto problémom sa dá predísť, ak je antivírusový program úplne odstránený z počítača pomocou štandardných nástrojov systému a špeciálnych nástrojov na odinštalovanie.

Tu je niekoľko pokynov, ako odstrániť Mcafee z počítača alebo notebooku.

Metóda číslo 1: ručné čistenie

Aktivácia odinštalačného programu

1. Pred čistením systému musíte antivírus vypnúť. Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu Mcafee livesafe (alebo inú nainštalovanú modifikáciu) v zásobníku. V kontextovej ponuke vyberte funkciu vypnutia (ukončenie, ukončenie).

2. Stlačte kláves „Win“. Na paneli ponuky „Štart“ kliknite na „Ovládací panel“.

3. V zozname softvéru vyhľadajte antivírus McAfee. Kliknite pravým tlačidlom myšisvojím menom. Potom kliknite ľavým tlačidlom myši na objavenú podponuku „Odstrániť /Zmeniť“.

4. Postupujte podľa pokynov odinštalátora.

Pozor!Ak je v systéme nainštalovaných niekoľko aplikácií (napríklad Mcafee Internet Security a WebAdvisor), postupujte podľa krokov popísaných v odsekoch 3 a 4 pre každú z nich.

Vymazanie zvyšných súborov

1. Otvorte systémový oddiel - jednotka C.

2. Prejdite do adresára Program Files a vymažte v ňom antivírusové zložky - McAfee a McAfee.com: kliknite pravým tlačidlom myši → Odstrániť (alebo pretiahnutím do koša).

Odinštalovanie ovládačov

1. Otvorte na disku C: Windows → System32 → ovládače.

2. Štandardným spôsobom (prostredníctvom kontextovej ponuky) vymažte v priečinku „ovládače“ tieto súbory s príponou .sys:

 • mfeapfk;
 • mfeavfk;
 • mfebopk;
 • mfeclnk;
 • mfehidk;
 • mferkdet;
 • mfewfpk.

Rady!Ak máte pochybnosti, súvisí vodič s antivírusovou aplikáciou McAfee alebo nie, kliknite naň pravým tlačidlom myši. Na paneli, ktorý sa otvorí, vyberte možnosť „Vlastnosti“ a potom na karte „Digitálne podpisy“ vyhľadajte meno podpisovateľa. Názov spoločnosti naznačuje, že tento prvok (súbor sys) patrí k programu, ktorý sa má odstrániť.

Čistenie registra

 1. Kliknite na panel úloh „Štart“.
 2. Do vyhľadávacieho panela napíšte - regedit. Stlačte kláves Enter.
 3. V okne editora stlačte klávesy CTRL + F.
 4. V nastaveniach skenovania v riadku „Nájsť:“ zadajte - Mcafee.
 5. Kliknite na tlačidlo „Nájsť ďalšie:“.
 6. Vymažte kľúč, ktorý sa nachádza v systémovej ponuke (kliknite na tlačidlo OK)kliknite pravým tlačidlom myši na záznam → odstrániť).
 7. Pokračujte vo vyhľadávaní (kláves F3).
 8. Prehľadá celý register.

Voliteľné: skontrolujte, či sa v kľúčových sekciách nenachádzajú záznamy o názve nainštalovaného produktu (napríklad Centrum zabezpečenia).

Metóda č. 2: Odinštalovanie nástroja na odstránenie spotrebiteľských produktov spoločnosti McAfee

Stiahnuť

1. Otvorte prehliadač. Požiadajte vo vyhľadávači Google o požiadavku - MCPR (skratka pomôcky).

2. Otvorte prvý vydávaný web (stránka na stiahnutie —softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/McAfee-Consumer-Product-Removal-Tool.shtml).

3. Kliknite na tlačidlo Prevziať teraz.

4. Na novej stránke vyberte možnosť sťahovania - „External Mirror 1“.

5. Počkajte na dokončenie sťahovania.

Inštalácia

Pozor!Pred čistením sa odporúča vypnúť antivírusový program.

1. Spustite súbor MCPR.exe ako správca.

2. Na inštalačnom paneli kliknutím na myš aktivujte možnosť „Súhlasím“. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

3. Do textového poľa zadajte captcha - čísla a písmená zobrazené na obrázku. A znova kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

4. Po zadaní captcha sa automaticky spustí odinštalovanie aplikácií McAfee.

5. Po dokončení postupu čistenia v okne MCPR kliknutím na „Reštartovať“ reštartujte systém.

Metóda č. 3: Použitie nástrojov na odinštalovanie

Kvalitatívne čistenie systému antivírusových programov a pomôcok McAfee sa môže vykonať aj pomocou aplikácií, ako je Soft Organizer. , Revo Uninstaller, Uninstaller Tool. Používajú dvoustupňový čistiaci algoritmus: 1 - aktivácia zabudovaného systémuodinštalátor; 2 - vyhľadajte a vymažte zostávajúce položky.