Ako odstrániť agenta Mail.ru z počítača

Používatelia Runet sa prvýkrát stretli s agentom mail.ru v roku 2003, keď bol ICQ alebo ICQ všeobecne uznávaným favoritom medzi virtuálnymi „hovorcami“. Nový instant messenger - agent mail ru - prilákal mnoho majiteľov účtov do rovnomennej poštovej služby: začali ju používať ako hlavný prostriedok online komunikácie.

Uplynulé roky. Agent mutovaný - externe a interne. Vývojári (spoločnosť mail.ru) sem a tam pridali nové možnosti a funkcie. Nakoniec sa zmenil z malého programu na odosielanie textových správ na výkonný nástroj virtuálnej komunikácie.

Je pozoruhodné, že vo všetkých fázach evolučnej histórie posla, jeho bežných používateľov, bola trápená rovnaká triviálna otázka a dodnes ju trápi - „ako správne odstrániť agenta mail.ru z počítača?“ Otázka je opodstatnená. Nielen antipatia k produktu, ale aj čisto podľa užívateľských úloh - „sa nenainštalovala správne, musíte preinštalovať“, „musíte nainštalovať novú verziu“ atď.

Ak chcete odstrániť program agentov z adresy mail.ru, ale neviete ako, potom je tento pokyn určený pre vás. Pozorne si prečítajte všetky kroky a pokračujte v činnosti.

1. Najskôr musíte aplikáciu zakázať. Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu „mail.ru“ umiestnenú v paneli (na paneli úloh na pravej strane). V ponuke, ktorá sa otvorí, vyberte možnosť Ukončiť program.

2. Agent má štandardný odinštalačný program. Preto sa dá odstrániťpravidelné prostriedky systému. Otvorte ponuku „Štart“ (klávesová skratka „Win“) a prejdite na „Ovládací panel“.

3. V okne „Nastavenia počítača“ v stĺpci „Zobraziť“ nastavte režim zobrazenia „Kategória“. V časti Programy kliknite na položku Odinštalovať program.

4. Nájdite agenta mail.ru v zozname nainštalovaných aplikácií. Umiestnite kurzor myši na jeho názov alebo ikonu. Pravým tlačidlom myši otvorte kontextové menu a ľavým tlačidlom aktivujte funkciu „Vymazať /Zmeniť“.

5. Na monitore sa zobrazí inštalačné okno pre odinštalovanie agenta mail.ru. Ak si neželáte uložiť archív správ a užívateľské nastavenia programu Messenger, začiarknite políčko vedľa možnosti „Odstrániť archív ...“.

6. Kliknite na tlačidlo Dokončiť.

7. Odinštalovanie agenta je dokončené. Zatvorte okno „Odinštalovať program“ a reštartujte OS.

Rady! Uvažovaný spôsob odinštalovania aplikácie je 100% správny, ale nanešťastie nevykonáva dôkladné vyčistenie systému. Preto - po jeho vykonaní sa odporúča skontrolovať v registri dodatočne kľúče, ktoré agent ponechal. Toto by sa samozrejme nemalo robiť manuálne, ale pomocou čistejšieho programu (napríklad CCleaner). Všetky položky, v ktorých sa nachádza meno posla "mail.ru agent", musia byť vymazané.

Po týchto manipuláciách musí agent bezpečne odísť z OS. Užite si svoj počítač, drahý čitateľ!