Ako odstrániť Adobe Flash Player a Shockwave Player z Windows

Obsah

Staršie verzie programov Flash Player (Adobe Flash Player) a Shockwave Player (softvér Adobe) - ak chcete zaistiť bezpečnosť počítača, musíte ich pravidelne odstraňovať a nahrádzať novými. Najmä v prípade nesprávnej činnosti týchto aplikácií (prehrávače sú buggy, spomaľujú, nespúšťajú, prehrávajú video s deformáciami).

Táto príručka vám povie, ako odstrániť program Adobe Flash Player z počítača pomocou štandardnej funkcie systému Windows a odinštalačného programu Revo Uninstaller, ako aj pomoc pri správnom vyčistení miestneho ukladacieho priestoru apletu Flash a aktualizácii prehrávača.

Odinštalovanie

Metóda č. 1: prostredníctvom ovládacieho panela

1. Kliknite na ikonu Windows na paneli úloh.

2. V otvorenej ponuke „Štart“ kliknite na „Ovládací panel“.

3. V nastavení „Zobraziť“ nastavte „Kategória“. V časti Programy kliknite na možnosť Odinštalovať program.

4. Raz kliknite ľavým tlačidlom myši na doplnok Flash alebo Shockwave Player v zozname (ktorý je nainštalovaný v OS).

5. Kliknite na „Odinštalovať“ na paneli nad zoznamom softvéru.

6. V zobrazenom okne odinštalátora kliknite na príkaz „Odinštalovať“.

7. Keď sa čistenie dokončí, keď sa zobrazí správa „Odinštalovanie ... dokončené“, kliknite na tlačidlo Dokončiť.

To je ono! Starý aplet Flash sa odstráni, môžete nainštalovať nový.

Metóda č. 2: odstránenie programom Revo Uninstaller

V týchto prípadoch sa odporúča použiť odinštalačný program.keď blesk z nejakého dôvodu nie je odstránený bežnou funkciou alebo je potrebné úplné vyčistenie systému od prvkov tejto aplikácie.

1. Stiahnite si ho z offsite (http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html) a nainštalujte bezplatnú verziu Revo Uninstaller (FreeWare).

2. Spustite obslužný program. Na paneli kliknite na tlačidlo „Odinštalovať“.

3. Pravým tlačidlom myši kliknite na odkaz pre doplnok Adobe. V kontextovej ponuke vyberte príkaz „Odstrániť“.

4. V novom okne nastavte režim skenovania na „Pokročilý“ (kliknite na prepínač). Kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

5. Vykonajte štandardnú odinštalovanie (pozri metódu č. 1): postupujte podľa pokynov na otváracom paneli.

6. Znova kliknite na tlačidlo „Ďalej“. Odstráňte zvyšnú aplikáciu Adobe Flash, ktorá sa nachádza v odinštalačnom programe Revo (v priečinkoch a registri). Kliknite: Vyberte všetko → Odstrániť.

Možnosti pre aplet Flash (čistenie a aktualizácia)

1. Ak chcete prejsť na panel nastavení mäsa, otvorte: Štart → Ovládací panel → v režime „Zobraziť“ „Veľké ikony“ → Flash Player.

2. Čo odstrániť z lokálneho úložiska Nastavenia Flash uložené webovými stránkami (história prehliadania, herné údaje atď.), Na karte Ukladací priestor kliknite na tlačidlo Odstrániť všetko.

Rady!Ak nechcete, aby stránky počas surfovania na webe ponechali akékoľvek údaje v procese ukladania, na tej istej karte povoľte možnosť „Zakázať všetky stránky v ukladaní ...“.

​​

3. Prejdite na kartu „Aktualizácie“ a kliknutím na „Skontrolovať teraz“ zistite, či existuje nová verzia prehrávača Flash Player.

Aj v tejto časti môžetenakonfigurovať aktualizáciu: "Povoliť ..." - automatická aktualizácia; „Upozorniť ...“ - manuálne; „Nikdy ...“ - zakáže kontrolu a inštaláciu aktualizácií.

Pozor!V prehliadači Google Chrome je doplnok Flash aktualizovaný iba pomocou prehliadača, pretože je doň úplne integrovaný. V prehliadačoch Firefox a Opera môžu byť aktualizácie prehliadača a doplnkov vykonávané nezávisle od seba.

Čo robiť, ak sú nainštalované ďalšie programy s programom Flash?

Začiatočníci sa často dostanú do problémov. Na stránke sťahovania prehrávača Flash sa začiarkavacie políčka v časti „Ďalšie aplikácie“ neodstránia. Výsledkom je, že v systéme Windows sú nainštalované pomocné programy tretích strán - McAfee Security Scan (antivírusový skener) a True Key (virtuálny trezor na ukladanie hesiel).

Neohrozujú počítač. Ak však tieto programy neplánujete používať, odinštalujte ich pomocou bežných systémových nástrojov alebo odinštalačného programu (rovnako ako Flash; pozri metódy č. 1 a č. 2).

Kde a ako sťahovať nové verzie prehrávača Flash a Shockwave Player?

Stiahnite si inštalátorov appletov iba na oficiálnej webovej stránke:

  • Flash(https://get.adobe.com/en/flashplayer/): v prípade potreby vyberte platformu (Windows, Mac ...; Android - nepodporované!);
  • Shockwave(https://get.adobe.com/shockwave/).

Zatvorte všetky prehliadače. Skontrolujte svoje pripojenie k internetu. Spustite stiahnutý online downloader a postupujte podľa jeho pokynov.

Úspešne vyčistite svoj počítač!