Ako odstrániť a obnoviť kontakty v systéme Android

Zoznam kontaktov na zariadeniach s operačným systémom Android (ako mimochodom na všetkých ostatných, s inými systémami) má vlastnosti dosahovania veľmi solídnych rozmerov. Táto suma je niekedy odôvodnená zvýšenou spoločenskou schopnosťou používateľa a niekedy nie. V katalógu sa zobrazia duplicitné e-maily a čísla prenesené z karty SIM do pamäte zariadenia. Niektoré z nich navyše strácajú význam: partner sa nedostane do kontaktu, nechce komunikovať alebo z nejakého dôvodu účet vymazal.

Samozrejme, aby bolo výhodné používať základňu telefónnych a sieťových adries, je potrebné v nej obnoviť poriadok, t.j. odstráňte kontakt alebo nepoužívané kontakty. Tieto pokyny vám pomôžu správne a rýchlo dokončiť túto úlohu.

Vymazanie na počítači alebo notebooku

1. Vo vašom smartfóne alebo tablete s Androidom sa najskôr pozrite, na ktorý účet sa majú údaje, ktoré sa majú vyčistiť, viazať: Nastavenia → Spravovať ... záznamy.

2. Na počítači otvorte na karte prehľadávača (najlepšie v prehliadači Google Chrome) adresu --mail.google.com.

3. Na prihlasovacej stránke zadajte prihlasovacie meno a heslo svojho účtu použité v systéme Android.

4. V hornej časti panela profilu v ľavom hornom rohu pod logom Google otvorte rozbaľovaciu ponuku Gmail. Potom vyberte Kontakty.

5. V zozname v poli kontaktu, ktorý chcete odstrániť, kliknite na tlačidlo „tri zvislé bodky“. V otvorenej podponuke kliknite na „Odstrániť“.

Po týchto činnostiach kontakt zmizne zo zoznamu zobrazeného vúčtu a čoskoro na zariadení Android po dokončení postupu automatickej synchronizácie.

Poznámka.Ak je vo vašom prístroji vypnutá funkcia synchronizácie s nastaveniami profilu na serveri, nezabudnite ju povoliť: Nastavenia → Správa účtu → Google → nastavenia účtu. V opačnom prípade sa odstránené kontakty zobrazia na telefóne.

Obnovenie kontaktov na počítači

Ak chcete obnoviť odstránené kontakty bez toho, aby ste opustili svoj účet Google na počítači, postupujte takto:

1. V časti „Kontakty“ (stránka - Contacts.google.com) /preview /all), v zvislej ponuke naľavo kliknite na „More“ (otvorí sa zoznam ďalších funkcií).

2. Vyberte možnosť „Obnoviť ...“.

3. V ďalšom okne „Obnoviť ... v starej verzii ...“ kliknite na „prejsť na predchádzajúcu ...“.

Poznámka.V súčasnosti funguje funkcia „Obnoviť“ iba v starej verzii služby Google.

4. Po prepnutí na predchádzajúce rozhranie kliknite na začiatok zoznamu „Viac“.

5. V katalógu stlačte funkciu „Obnoviť ...“.

6. Uveďte, kedy je potrebné obnoviť čas (pred hodinou, včera atď.).

7. Kliknite na tlačidlo Obnoviť.

8. Obnovte stránku: stlačte kláves F5. V zozname sa znova zobrazia všetky odstránené adresy a čísla.

Na konci operácie sa môžete vrátiť na panel nastavení novej verzie služby kliknutím na ponuku „Vyskúšať novú verziu ...“.

Odstránenie zariadenia s Androidom

1.Skontrolujte nastavenie „Automatická synchronizácia“ (musí byť povolená v aktívnom účte): Nastavenia → Spravovať ... záznamy → Google → [adresa účtu].

2. V ponuke nastavení otvorte časť „Správa kontaktov“.

3. Vyberte číslo alebo adresu pošty, ktorej sa chcete zbaviť.

4. Klepnite na tlačidlo „tri bodky“ a potom v rozbaľovacej ponuke kliknite na príkaz Odstrániť.

Profilovú databázu môžete spravovať aj pomocou špeciálnych aplikácií. Napríklad duplicitné kontakty alebo odstraňovač kontaktov.