Ako odpojiť Mobilnú banku od Sberbank sami

Obsah

Možnosť „Mobilná banka“ v Sberbank poskytuje informácie o telefónnom čísle určenom používateľom o bankových a mobilných platbách uskutočnených na bankovej karte (napríklad, platba na internete, služby prostredníctvom terminálu alebo bankomatu).

Služba mobilnej banky obsahuje tieto ďalšie parametre:

  • Rýchla platba (doplnenie účtu v telefóne v sieti ktoréhokoľvek operátora: MTS, Megafon; prevod peňazí na kartu Sberbank prostredníctvom čísla mobilného telefónu);
  • Záznamy o účtoch a vkladoch (údaje o vzniknutom úroke na osobnom účte v Sberbank);
  • SMS spravodajca o nových produktoch;
  • Dostupnosť upozornení prostredníctvom SMS (nastavenie pošty).

Všetky vyššie uvedenémožnosti služieb možno nezávisle deaktivovať a pripojiťprostredníctvom mobilného zariadenia alebo vo vašom osobnom účte (online).

Mnoho zákazníkov banky má otázku: „Je možné odstrániť varovania o operáciách v bankomatoch, termináloch a mobilných zariadeniach sami?“ Áno, existuje niekoľko spôsobov, ako deaktivovať mobilnú banku v Sberbank. V tomto článku zvážime ich postupnú implementáciu.

Metóda č. 1: blokovanie prostredníctvom mobilného telefónu

Po dokončení nasledujúceho sprievodcu sa informačné správy nebudú prijímať, ale v skutočnosti bude platený balík opcií platný (tj poplatok bude stále účtovaný).

Poslať SMS správu s textom - ZAMKNUTIE SLUŽIEB na číslo služby 900.

Poznámka. Ak chcete informačný bulletin vypnúť, môžete v kľúči SMS použiť alternatívne kódové slová: BLOKIROVKAUSLUG, BLOCKSERVICE, 04, BLOKIROVKAUSLUGI.

Metóda č. 2: Odpojenie v pobočke banky

Navštívte najbližšiu pobočku Sberbank. Ak chcete túto možnosť deaktivovať, vydajte špeciálny formulár žiadosti o deaktiváciu Mobilnej banky. Okrem vydaného dokladu poskytnite zamestnancovi banky aj pas, kartu alebo zmluvu o registrácii karty.

Po uplynutí troch dní od predloženia žiadosti sa služba vymaže (na telefónne číslo priradené k účtu sa zašle správa o deaktivácii). Stav ďalších možností je možné nájsť online aj mimo stránky.

Metóda č. 3: diaľkové vypnutie

Poznámka.Táto metóda si nevyžaduje použitie služieb online bankovníctva. Nie je však vhodný pre všetky platobné karty.

Zavolajte servisné stredisko Sberbank (8-800-555-5550). Ak chcete deaktivovať mobilnú banku, kontaktujte zamestnanca. Na druhej strane vás požiada o poskytnutie čísla karty, celého mena majiteľa, kódového slova zadaného pri registrácii karty.

Metóda č. 4: prevod do iného balíka

„Mobilná banka“ funguje v rámci celého balíka služieb Sberbank. Ak však pôjdete na ekonomický balík s obmedzeným súborom služieb, automaticky sa vypne. Tento postup sa vykonáva takto:

Pošlite správu na číslo 900 s textom - EKONOMIKA XXXX. Kde „X“ je posledné číslo vašej karty.

Po odoslaní príkazu príde SMS s požiadavkou na potvrdenievypnúť možnosti.

Úspešné nastavenie vašej bankovej služby!