Ako obnoviť odstránené zuby?

Obsah

  Otázka, ako obnoviť extrahovaný zub, je predmetom záujmu každého pacienta, ktorý sa podrobil chirurgickému zákroku. Extrakcia zubov je príčinou vzrušenia napriek použitiu moderných anestetík, ktoré spoľahlivo blokujú bolesť. Návšteva chirurga vás núti zamyslieť sa nad tým, ako vrátiť príťažlivosť úsmevu a urobiť si príjemné jedlo. Vďaka rozvoju zubného priemyslu môžu tento problém vyriešiť protetické metódy. Hlavnou vecou je nájsť dobrého lekára s primeranou úrovňou kvalifikácie a rozsiahlymi skúsenosťami s úspešnou prácou. V arzenáli prostriedkov na kompenzáciu stratených zubov sú zubné protézy, korunky, odnímateľné výrobky (tie, ktoré plávajú v pohári čeľustí), mosty a implantáty. Materiály a typy štruktúr sa nedajú spočítať, ale zameriame sa na najúčinnejšie.

  Mosty sú príjemné na žuvanie, je príjemné sa usmievať

  Mosty sú jednou z hlavných metód obnovy zubov. Štruktúry nie sú odstránené, sú inštalované v ústach v ordinácii lekára a nahrádzajú stratené analógy. Obnovujú funkciu žuvania, chránia žalúdok pred prijatím zle spracovaných potravín do úst a nenarušujú chuť potravín. Pacient si na takéto protézy rýchlo zvykne. Pri správnom výbere farby korún môžete žiariť s úsmevom nie horším ako hollywoodske hviezdy. Iba odborný zubný lekár vás môže presvedčiť, že zuby nie sú prirodzené.

  Názov protézy je symbolický. Stalo sa to kvôli jeho dizajnu - produkt je akomost spája koruny a nahrádza medzeru v rade jedného alebo viacerých zubov (zvyčajne nie viac ako 4 v rade). Takýto prístroj spočíva na oporných zuboch, ktoré by nemali spôsobovať podiel obáv na zdraví človeka. Iba v tomto prípade budú slúžiť ako spoľahlivý základ pre protézu. Podľa druhu materiálu sú mosty vyrobené z kovu, cermetov, keramiky. Starostlivosť je minimálna - ráno a večer si čistíte zuby.

  Vzhľadom na podrobné výhody nie je možné vylúčiť existujúce nevýhody mostíkov - v porovnaní s implantátmi sú krátke, spôsobujú poškodenie zdravých zubov pri brúsení (pôsobivá vrstva je odstránená z podporného zubu, aby sa ľahko nasadila na korunu), môže vyvolať atrofiu. kosti kvôli nerovnomernému rozloženiu žuvacej záťaže. Vzhľadom na túto skutočnosť dôkladne premýšľajte o tom, ako obnoviť zub po extrakcii s minimálnym poškodením vlastného zdravia.

  Ako obnoviť extrahované zuby - implantácia ako roztok

  Od vývoja implantátov nič lepšie ako umelé korene vyrobené z titánu, ľudstvo ešte neprišlo. Implantácia nielenže prejavuje vzhľad prirodzených zubov, ale tiež plne plní ich funkčnosť a spoľahlivo pracuje po celý ľudský život. Implantáty majú samozrejme svoj vlastný termín, ale keď sa s nimi bude zaobchádzať opatrne, slúžia svojmu nositeľovi na neobmedzený čas. Potrebné maximum je zmena koruny, ale bude tiež vykonávať svoje funkcie najmenej 10 rokov.

  V ruštinena dentálnom trhu sú zastúpené implantáty z rôznych krajín - Nemecko, Švajčiarsko, Japonsko, Izrael, Rusko a Bielorusko. Lekári sa naučili, ako s nimi pracovať, so silnou podporou zo zahraničia. Mnoho ľudí však uprednostňuje umiestňovanie implantátov v krajine výroby, čo minimalizuje možné riziká a zaručuje 100% súlad s technológiou odporúčanou výrobcom.

  Pre pacienta je ťažké zistiť, ktorý implantačný systém by mal uprednostniť. Tu potrebujete pohľad skúseného lekára. Po vypočutí želaní, odstránení rizika komplikácií a schválení rozpočtu budúcich výdavkov s pacientom odporúča najlepšiu možnosť zo všetkých existujúcich. Lekár vám povie, ako obnoviť extrahovaný zub a aké metódy sú k dispozícii. Musíte si len vybrať tú správnu technológiu. Uvádzame iba krátke hlavné.

  Implantáty v úlohe podpory sú lacné a efektívne

  .

  Najlepšia voľba pre pacientov, ktorí chcú vyzerať krásne, ale nemôžu na svoj úsmev minúť veľa peňazí. Táto metóda je vhodná aj pre ľudí, ktorí sú úplne bezzubí. Do prázdnej čeľuste môžu samozrejme nainštalovať veľa implantátov, alebo sa môžete obmedziť na niekoľko koreňov, ktoré podporia protézu. Jedným z príkladov takýchto protetík môže byť technológia All-on-4, keď sú do čeľusťovej kosti, na ktorej je namontovaná protéza, vložené 4 titánové skrutky.

  Celkom 4 korene vám opäť umožnia pohodlne jesť a usmievať sa na ľudí okolo vás bez tieňa obmedzení. V čeľustiMôžete implantovať väčší počet implantátov, všetko záleží na konkrétnej situácii a finančných možnostiach pacienta. Môžu to byť 6 alebo 8, 10 alebo 12. Výhodou tohto spôsobu je, že protéza nainštalovaná na implantátoch nepoškodzuje zdravé zuby. Korunky sú upevnené na implantátoch, vyzerajú prirodzene a bezpečne.

  Klasika alebo inovácie - výber pacienta

  Odporúčané čítanie: Ako zaobchádzať s poškodením ďasien

  Ak sa predchádzajúca implantácia vykonala podľa štandardného plánu, keď bolo potrebné pred dokončením protetiky počkať šesť mesiacov, dnes existuje nespočetné množstvo metód. V každom prípade sa pacient najprv podrobí vyšetreniu a on a lekár vyplnia kartu svojho zdravotného stavu, čestne informujú špecialistu o minulých chorobách a pretekajú do chronickej fázy chorôb. Ak lekár poskytne implantáciu, diskutujú sa o možnostiach úhrady chrupu, o cenách za postupy a dátumoch návštev u zubára.

  Lekár môže navrhnúť jednostupňový model implantácie, ak je zub „zhromaždený“ v ústach na jeden pokus. Ak musíte pred protetikou odstrániť zuby, môžete tiež použiť túto situáciu na implantáciu implantátu do čeľuste ihneď po operácii. To umožní, aby sa pacientovi znovu nepoškodili a výrazne sa skrátila doba zotavenia. Ale to nie je všetko. Vďaka jedinečným dizajnom implantátov dnes môžete pri jednej návšteve lekára nielen zaviesť koreň dovnútra, ale aj okamžitenaplňte ju protézou. Po opustení ordinácie bude pacient schopný viesť normálny životný štýl, nevyhýbať sa komunikácii a osobným kontaktom s ľuďmi okolo seba.

  Rôzni výrobcovia ponúkajú rôzne systémy. Dodávajú titánové skrutky so špeciálnymi závitmi, dávajú koreňom špeciálnu konfiguráciu, ošetrujú povrch jedinečnými zlúčeninami. Deje sa tak tak, aby cudzie telo rýchlo zakoreňovalo okolité tkanivá. V skutočnosti percento prežitia každým rokom rastie. A ak by predchádzajúce prípady odmietnutia implantátov neboli neobvyklé, dnešná implantácia v Izraeli a ďalších rozvinutých krajinách vedie takmer k 100% výsledku.

  Pri výbere medzi štandardnými protézami a implantátmi uprednostňujte tieto protézy, ak máte takúto príležitosť. Vďaka nim nájdete krásny úsmev a zdravé zuby, ktoré sa nelíšia od prírodných. Zachovávajú objem kostného tkaniva, ktorý je podporovaný správnym rozložením žuvacieho zaťaženia čeľuste a nespôsobujú predčasné starnutie, keď atrofia kosti spôsobuje vyhladenie a ochabnutie kontúr tváre. Buďte zdraví a atraktívni a nechajte si otázku, či môžete po extrakcii zub obnoviť, už sa viac nestaráte. Koniec koncov, viete odpoveď na ňu.