Ako natrvalo odstrániť Qvo6 z počítača?

Qvo6 (známy aj ako panel nástrojov Delta) je jedným z niekoľkých reklamných softvérových produktov, ktorý ticho preniká do pamäte počítača a mení nastavenia používateľa. Detekcia je veľmi ľahká. Ak jedného dňa pri spustení prehliadača namiesto domovskej stránky alebo uložených záložiek so zoznamom obľúbených stránok uvidíte neznáme Delta Search, počítač je napadnutý vírusom qvo6.com. A teraz je vhodné sa toho zbaviť, pretože nie je známe, kedy sa tento škodlivý program znova prejaví.

Delta Search teoreticky môže slúžiť ako vyhľadávací program (podľa niektorých správ kombinuje výsledky vyhľadávania zo systémov, ako sú Bing, Yahoo! a Google), ale zároveň vďaka tejto aplikácii používateľ nie je bude môcť zmeniť domovskú stránku v prehliadači a stratiť všetky svoje záložky so zaujímavými stránkami. Ale ako sa zbaviť Qvo6, aby nedošlo k narušeniu činnosti iných aplikácií a programov?

Štandardné riešenia nepomôžu

Ak chcete zmeniť úvodnú stránku v prehliadači, obyčajne stačí zadať novú adresu v jeho nastaveniach. Ale s Qvo6 táto voľba nepomôže. Otravný vyhľadávací nástroj „zmizne“ iba do nasledujúceho reštartu prehliadača a potom sa znova objaví. Potom môžete znova zmeniť stránku zobrazenú ako domovskú stránku, ale po vypnutí a opätovnom zapnutí počítača sa príbeh zopakuje.

Súčasne nie je odstránenie Qvo6 z počítača také zložité. Len na tento účel si musíte vybrať jednu z nižšie uvedených možnostía urobiť presne niekoľko jednoduchých vecí.

Odstránenie pomocou špeciálnych utilít

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa zbaviť Qvo6, je inštalácia špeciálneho nástroja, ktorý dokáže raz a navždy vyčistiť pamäť počítača od tohto vírusu. V súčasnosti existuje viac ako tucet takýchto programov, z ktorých najobľúbenejšie sú:

Podobný článok:

Ako odstrániť Instagram?
  1. SpyHunter je vysokokvalitný skener vyrábaný slávnou americkou spoločnosťou Enigma Software. Dokáže takmer automaticky odstrániť veľké množstvo škodlivých programov vrátane Qvo6.
  2. Malwarebytes Anti-Malware. Bezplatný nástroj, ktorý nielen nájde a zachráni používateľa pred potenciálne nebezpečnými programami, ale môže fungovať aj ako antivírus.
  3. Virus Qvo6. Softvér ruského vývojára Security Stronghold nielenže pomôže odstrániť škodlivý softvér, ale v budúcnosti tiež zabráni jeho výskytu na počítači.

Odstránenie v manuálnom režime

Ak vírus z nejakého dôvodu vírus neodstráni žiadny z programov alebo jednoducho nechcete do počítača nainštalovať ďalší softvér, môžete sa pokúsiť manuálne zbaviť Qvo6. K tomu je potrebné:

  • odstráňte softvér po inštalácii, ktorá bola detekovaná Qvo6 v pamäti počítača;
  • prejdite na nastavenia každého prehľadávača (aj keď ste ho nepoužili) a odstráňte rozšírenie Qvo6.com z nainštalovaných doplnkov;
  • , potom zmeňte adresu domovskej stránky na požadovanú. Táto akciak dispozícii aj v nastaveniach internetového prehliadača;
  • potom je potrebné zatvoriť všetky prehliadače;
  • , mali by ste ísť do ponuky „Štart“ a do príkazového riadku napísať „msconfig“;
  • v zobrazenom okne prejdite na kartu „Spustenie“ a vypnite začiarkavacie políčka zo zoznamu programov vedľa všetkého, čo súvisí s webom qvo6.com.

Po vykonaní týchto krokov stačí reštartovať všetky prehliadače (alebo samotný počítač) a môžete si vychutnať svoj obľúbený počítač bez nepríjemných škodlivých aplikácií. Kvôli prevencii môžete pomocou antivírusových programov skontrolovať, či sa na všetkých pevných diskoch nenachádza škodlivý softvér.

Do budúcnosti

Panel nástrojov Delta sa najčastejšie dostáva do pamäte počítača počas inštalácie neznámeho softvéru z bezplatných zdrojov na internete. Zároveň môže sám škodlivý program nainštalovať tento škodlivý program bez toho, aby si to všimol, pretože veľmi často ide o záťaž iných aplikácií.

Ak chcete, aby sa počítač Qvo6 znova neusadil vo vašom počítači, buďte pri inštalácii neznámych programov opatrní a zrušte začiarknutie tohto políčka, ak sa zobrazí výzva na inštaláciu niečoho iného ako pomôcky, ktoré vás zaujímajú.