Ako môžem priviesť medveďa zo záhrady?

Majitelia ich pôdy majú vždy veľa problémov a starostí. Ak chcete zozbierať dobrú úrodu zo záhrady, musíte starostlivo sledovať, či vám táto plodina nejedla. Bohužiaľ existuje veľa takýchto ľudí. Jedným z nich je medvedí hmyz. Bojovať s ňou je dosť ťažké. Ale stále je to možné. Poďme zistiť, ako dostať medveďa von zo záhrady.

Spôsoby ničenia tohto hmyzu možno rozdeliť do troch skupín: mechanické, ľudové a kúpené.

Mechanické metódy

Je potrebné starostlivo monitorovať pohyby medveďa a včas kopať zem na týchto miestach. Ak sa zistia aj pohyby hmyzu, môže sa do nich naliať voda s rozpusteným pracím prostriedkom. Ďalším dobrým spôsobom, ako sa zbaviť medveďa, je hnoj. Na jeseň musíte hnoj rozprestrieť na hromadách okolo záhrady. Medvede ho určite nájdu a rozhodnú sa usadiť. Po začiatku mrazu sa tieto hromady budú musieť rozložiť na tenkú vrstvu, aby zamrzol všetok hmyz.

Ľudové metódy wrestlingu

Ľudia si vymysleli veľa spôsobov, ako zachovať svoju úrodu, aby vyniesli medveďa von.

  • Môžu sa použiť vetvičky trvalých „dubových“ chryzantém. Vôňa tejto rastliny je pre hmyz neznesiteľná, takže táto jednoduchá metóda pomôže zbaviť sa medveďa v záhrade. Vetvičky je potrebné vykopať okolo otvorov sadbami alebo vykopať pozdĺž brázd.
  • Kvet nechtíka lekárskeho má tiež nepríjemný zápach pre medveďa. Preto ich môžete zasadiť na rôznych miestach záhrady. Nebude to len dobrý dekor.vaše stránky, ale aj liek na medveďa.
  • Ryby. Je lepšie, ak ide o mierne rozmaznaného slede alebo iné solené ryby. Musí z nej cítiť zápach. Odpad z rýb, hláv a koster je položený okolo lôžok a zakopaný do zeme o 3 až 5 cm, čo hmyz nemôže tolerovať.
  • Cesnak je tiež dobrý odpudzovač medveďov. Jeho vôňa nemá rád hmyz. Preto ho bez šetrenia zasadte do záhrady alebo položte hlavy hrebeňa na hrebene.
  • Návnada sa môže použiť na boj proti medveďovi. Zoberú si fľašu piva, zahrejú ju do zeme a nechajú otvorený krk. Hmyz zapácha a spadne do fľaše, z ktorej nemôžu uniknúť. Namiesto piva môžete použiť akúkoľvek prázdnu fľašu. Vnútrajšok krku musí byť pomazaný medom. Všetok hmyz bude vo fľaši.
  • Na ochranu sadeníc v otvore pred výsadbou môžete vložiť škrupiny. Medveď zomiera po konzumácii a vaše rastliny zostanú nedotknuté.
  • Otrávené zrno. Ak ošetrujete obilie pesticídmi a pochovávate ich na rôznych miestach v záhrade, medveď pri hľadaní potravy skôr alebo neskôr zakopne o túto návnadu a uzdraví sa.
  • Naftalén. Na jar, po vykopaní miesta, rozhádzajte na rôznych miestach záhrady. V lete posypte mothballs. Aby ste zabránili kolonizácii vášho malého medveďa, posypte týmto nástrojom celú plochu okolo obvodu. Aby sa hmyz k vám nedostal zo susedných miest, musí byť oplotenie nainštalované tak, aby na zemi dopadlo na zem.50 Pozri.

Nakúpené prostriedky

Medzi efektívne nakúpené prostriedky od tohto škodcu patria granule nazývané „Fe-naxit +“, ako aj návnada Medvetox.

  • Fenaxitída. Granuly musia byť rozptýlené na posteli, aby sa naliali a kopali. Liek môžete naliať aj priamo do pohybov medveďa.
  • Medvetox. Ak chcete používať tento nástroj, musíte si urobiť drážky 4 cm hlboké. Nalejte do nich Medvetox a potom nalejte veľa vody. Pretože granuly nie sú ničené vlhkosťou, trvanie účinku je až tri týždne. Droga je šetrná k životnému prostrediu. Netrpia na tom dážďovky a nie je narušená mikroflóra pôdy.